Solenerga

INFORMACJE O SYSTEMIE FRANCZYZOWYM

OPIS SYSTEMU FRANCZYZOWEGO

Firma Solenerga zajmuje się sprzedażą i instalacją elektrowni fotowoltaicznych, pomp ciepła, systemów klimatyzacji i stacji ładowania pojazdów. Flagowy produkt sieci to najwyższej jakości instalacje fotowoltaiczne. Solenerga projektuje elektrownie słoneczne oraz realizuje ich budowę. Działalność firmy wypełnia istniejącą na rynku lukę. Nie ma obecnie drugiej sieci handlowej w której klient otrzyma ofertę wszystkich wymienionych produktów podczas jednego spotkania z handlowcem. Właśnie w tym aspekcie Solenerga wyróżnia się na rynku i buduje przewagę.

Firma posiada bogatą ofertę produktów. Mocno akcentuje doskonałą współpracę z polskim producentem modułów, firmą Bruk-Bet Solar. Strategia przynosi efekty, ponieważ cześć klientów jest nastawiona na zakup produktów tylko polskiej produkcji. Ofertę fotowoltaiki Solenerga uzupełniają moduły i komponenty innych producentów takich jak moduły LONGi Solar, QCells czy falowniki Huawei, Solaredge, Fronius czy Afore. Firma jest także autoryzowanym dystrybutorem systemów klimatyzacji Midea z 7-letnią gwarancją na produkt oraz pomp ciepła, min. Bosh, Dimplex czy Mitsubishi Heavy Electrics.

Na chwilę obecną Solenerga oferuje franczyzobiorcom najbardziej spójny model biznesowy w obszarze odnawialnych źródeł energii. Co ważne, firma inwestuje w nowoczesne rozwiązania informatyczne, pozwalające prowadzić w pełni zautomatyzowany proces sprzedaży, realizacji inwestycji oraz szkoleń dla nowych handlowców. Franczyzobiorcy pracują z zaawansowaną aplikacją dostępną na iPadach, służącą do prezentacji ofert i zawierania umów. Ponadto firma posiada autorski system szkoleń, oparty o platformę e-learningową.

Solenerga szuka franczyzobiorców, którzy prowadząc biuro sprzedaży, zajmą się pozyskiwaniem klientów i zawieraniem z nimi umów. Realizacja zleceń należy już do centrali. Marka chce otwierać oddziały w miastach liczących od 50 tys. mieszkańców oraz na obrzeżach i w dzielnicach sypialnych dużych aglomeracji. Lokal na biuro powinien mieć wielkość min. 25 m2. Na inwestycję trzeba przeznaczyć przynajmniej 40 tys. zł netto. W tej kwocie zawiera się m.in. wyposażenie biurowe placówki, sprzęt elektroniczny, w tym 2 iPady oraz dron do robienia zdjęć dachów, obrandowanie zewnętrzne i wewnętrzne, wystawowe panele fotowoltaiczne. Startowy pakiet marketingowy, zawierający np. roll-upy, ulotki, wizytówki, teczki.

Opłata franczyzowa obejmuje także rozbudowany, trzyetapowy zestaw szkoleń. Szkolenia sprawiają, że nawet osoby nowe w branży odnawialnych źródeł energii mogą bez trudu wejść w ten biznes. Pierwsza część odbywa się na platformie e-learningowej. Kolejny etap to dwudniowe szkolenia stacjonarne, w centrali firmy, zapoznające franczyzobiorców z produktami. W trzecim etapie, odbywającym się już w oddziale franczyzowym, licencjobiorca zarówno teoretycznie, jak i praktycznie poznaje różne techniki sprzedaży i specyfikę produktu. Dla każdego oddziału firma przygotowuje także indywidualny plan rozwoju, z analizą rynku i konkurencji oraz projektem działań na kolejne pół roku. Franczyzobiorcy mogą również liczyć na wsparcie infolinii technicznej i finansowej. Pracownicy helpdesk odpowiadają na wszelkie ich wątpliwości i pytania dotyczące działania oraz możliwości finansowania sprzedawanych przez nas produktów. Solenerga współpracuje z kilkoma bankami i firmami leasingowymi co znacząco ułatwia sprzedaż.

Franczyzobiorcy zarabiają na marży od sprzedaży produktów, które w atrakcyjnych cena oferuje Franczyzodawca. Wysokość marży ustalają sami. Miesięczne zyski, jakie można osiągnąć dzięki podpisaniu 4-5 umów to nawet 20 tys. zł. Franczyzobiorcy mogą rozwijać swój biznes - zatrudniać handlowców i otwierać kolejne oddziały. Najbardziej aktywni zarobią dużo więcej, branża rozwija się bardzo dynamicznie. Firma ma w planach wprowadzenie kolejnych produktów które pozwolą zaspokoić potrzeby klientów i wygenerować dodatkowe przychody.

JEDNOSTKI WŁASNE

3

JEDNOSTKI FRANCZYZOWE

14

ZDJĘCIE PUNKTU SYSTEMU
INFORMACJE DLA FRANCZYZOBIORCY

WSPARCIE DLA FRANCZYZOBIORCY

 1. Atrakcyjny model wynagradzania,
 2. Bogata oferta produktów,
 3. Trzy etapy szkolenia wprowadzającego (e-learning, szkolenie stacjonarne, szkolenie sprzedażowe w terenie),
 4. Infolinia techniczna - wsparcie do oferowanych produktów,
 5. Infolinia finansowa - wsparcie działu zajmującego się kredytami i leasingami dla klientów,
 6. Innowacyjna i łatwa w obsłudze aplikacja do sprzedaży na iPad,
 7. Cykliczne szkolenia i webinary poszerzające wiedzę,
 8. Wsparcie marketingowe, przygotowywanie grafik i materiałów reklamowych, prowadzenie social media,
 9. Leady sprzedażowe,
 10. Wsparcie przy poszukiwaniu lokalizacji i rekrutacji pracowników,
 11. Dedykowany opiekun.

PRZEWIDYWANA SUMA INWESTYCJI

40 tys. zł netto


PODSTAWOWE WYMAGANIA SIECI

 • Gotowość do prowadzenia działalności gospodarczej,
 • Gotowość do prowadzenia punktu handlowego,
 • Doświadczenie w handlu bądź sprzedaży, mile widziane doświadczenie B2B/B2C (energia elektryczna, gaz, fotowoltaika, oze, telekomunikacja, ubezpieczenia, bankowość),
 • Gotowość do inwestycji na poziomie 40 tys. zł netto,
 • Skuteczności w dążeniu do rezultatów i realizacji celów,
 • Wysoko rozwiniętych umiejętności interpersonalnych,
 • Kształtowania pozytywnego wizerunku firmy,
 • Aktywnego pozyskiwania Klientów i budowania bazy,
 • Przygotowywanie ofert, prowadzenie negocjacji handlowych i zawieranie umów.

 

 

INFORMACJE O FRANCZYZODAWCY

Solenerga Sp. z o.o.

ul. Cybernetyki 10

603 099 365

patryk.papiez@solenerga.pl

solenerga.pl

Osoba do kontaktu dla kandydatów

Patryk Papież

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji. Informacje zawarte w formularzu zostaną przekazane bezpośrednio do Solenerga.

Wiadomość
Imię i nazwisko *
Miejscowość *
Telefon *
E-mail *

Administratorem danych osobowych jest firma Solenerga Sp. z o.o. (ul. Cybernetyki 10). Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu przedstawienia szczegółów dotyczących systemu franczyzowego Solenerga oraz nawiązania współpracy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji powyższych celów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych dostępne są w polityce prywatności na stronie solenerga.pl.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Informacje zawarte w katalogu pochodzą od twórców systemów. Przed podpisaniem umowy o współpracy każdy kandydat powinien sam sprawdzić atrakcyjność oferty każdej z firm. Redakcja zastrzega sobie prawo do weryfikowania listy systemów oraz informacji zawartych w katalogu. W przypadku otrzymania informacji o tym, że prezentowane dane są nieprawdziwe lub nieaktualne prosimy o kontakt z redakcją.

PROFIT system sp. z o.o., wydawca portalu Franchising.pl, informuje, że nie gromadzi, ani nie przetwarza  informacji wysłanych za pomocą formularza kontaktowego. Wszystkie informacje wprowadzone w ankiecie są wysyłane jako email do organizatora systemu wymienionego w katalogu franczyz. Podmiot otrzymujący przesłane informacje będzie je wykorzystywał w celu udzieleniu informacji na przesłane zapytanie. Przesłanie jakichkolwiek swoich danych osobowych jest dobrowolne, a podmiotem odpowiedzialnym za gromadzenie i przetwarzanie ewentualnych danych osobowych jest organizator systemu otrzymujący formularz kontaktowy.