Esotiq

INFORMACJE O SYSTEMIE FRANCZYZOWYM

OPIS SYSTEMU FRANCZYZOWEGO

ESOTIQ&Henderson to dziś sieć 200 sklepów w największych polskich miastach. Marka ESOTIQ na rynku jest od 2006 roku, a w ofercie ma przede wszystkim damską bieliznę, ale także koszulki, piżamy, szlafroki i stroje kąpielowe. To marka skierowana do kobiet eleganckich, nowoczesnych, a przede wszystkim świadomych możliwości modelowania sylwetki jakie daje profesjonalna bielizna. Model sprzedaży opiera się na franczyzie depozytowej – właścicielem towaru jest ESOTIQ&Henderson, a franczyzobiorca nie musi angażować środków w zatowarowanie salonu.

Bielizna ESOTIQ

Marka ESOTIQ aspiruje do lidera rynku damskiej bielizny w Polsce. ESOTIQ posiada najszerszą, wśród obecnych na rynku sieci salonów z bielizną, ofertę bielizny fashion, która reprezentuje najświeższe trendy w modzie. Ponadto ESOTIQ oferuje unikalną pod względem technologicznym linie bazową Special Effect Collection, przygotowaną zgodnie z wymogami profesjonalnego doboru (i konstrukcji) bielizny – Brafittingu. Ogólnokrajowa sieć salonów z bielizną z obsługą przeszkoloną z zakresu Brafittingu to unikalna propozycja w tej części Europy.

Misją marki ESOTIQ jest nadawanie formy kobiecym pragnieniom oraz materializowanie drzemiących w nich namiętności.

JEDNOSTKI WŁASNE

55

JEDNOSTKI FRANCZYZOWE

220

ZDJĘCIE PUNKTU SYSTEMU
INFORMACJE DLA FRANCZYZOBIORCY

WSPARCIE DLA FRANCZYZOBIORCY

ESOTIQ&Henderson nie pobiera żadnych opłat za przystąpienie do sieci. Od franczyzobiorcy oczekuje zaaranżowania lokalu zgodnie z projektem i standardami obowiązującymi w sieci. W zamian oferuje możliwość prowadzenia handlu pod szyldem ESOTIQ, pełne know-how oraz depozytowy system zaopatrzenia sklepu niewymagający angażowania swoich środków w towar.


PRZEWIDYWANA SUMA INWESTYCJI

 • Koszt adaptacji salonu zależy od stanu lokalu i zakresu koniecznych zmian
 • Koszt inwestycji związany z aranżacją salonu to 1000 zł netto/m2 (meble oraz elementy dekoracyjne)

Podstawowe wymagania sieci:

 • Firma zainteresowania jest uruchamianiem salonów w wybranych miastach, powyżej 20 tys. mieszkańców.

PODSTAWOWE WYMAGANIA SIECI

Główne wymagania:

 • Lokal o powierzchni od 50-70 m2 (w zależności od potencjału handlowego danego miasta),
 • Atrakcyjna lokalizacja (punkt o najlepszym potencjale handlowym w danym mieście)
 • Gotowość do adaptacji lokalu zgodnie z wymogami sieci,
 • Odpowiednie zaplecze finansowe pozwalające pokryć koszty inwestycji początkowej,
 • Profesjonalizm i przygotowanie merytoryczne potrzebne do prowadzenia sklepu, doświadczenie w branży jest mile widziane, aczkolwiek nie jest niezbędne.

Zasady współpracy:

 • Franczyzobiorca prowadząc punkt sprzedaży pod szyldem ESOTIQ zobowiązany jest do działania ściśle ze standardami i procedurami funkcjonującymi w sieci ESOTIQ wyznaczanymi przez ESOTIQ&Henderson S.A.
 • Brak konieczności angażowania środków w zatowarowanie salonu – cały towar znajdujący się w salonie jest własnością firmy ESOTIQ&Henderson S.A.
 • ESOTIQ&Henderson S.A. gwarantuje optymalne zatowarowanie ilościowe i jakościowe salonu w oparciu o pojemność sklepu.
 • Dostawy towaru odbywają się poprzez firmę kurierską na koszt firmy ESOTIQ&Henderson S.A.
 • Franczyzobiorca zarabia na prowizji od sprzedaży. Prowizja jest stała przez cały okres obowiązywania umowy, nawet w okresach wyprzedażowych.
 • ESOTIQ&Henderson S.A. pokrywa koszt sprzętu komputerowego, drukarki fiskalnej oraz terminala.
 • Sklep franczyzowy jest pełnoprawną jednostką w sieci – ceny i akcje promocyjne są analogiczne jak w reszcie punktów.
 • ESOTIQ&Henderson S.A. gwarantuje opiekę merytoryczną nad sklepem w postaci Regionalnego Kierownika Sprzedaży i Dekoratora oraz szeregu osób z centrali firmy.

INFORMACJE O FRANCZYZODAWCY

Esotiq&Henderson SA

ul. Szybowcowa 8A, 80-298 Gdańsk

693-901-877

asobotka@esotiq.com

franczyza.esotiq.com/

Osoba do kontaktu dla kandydatów

Aleksandra Sobotka

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji. Informacje zawarte w formularzu zostaną przekazane bezpośrednio do Esotiq.

Wiadomość
Imię i nazwisko *
Miejscowość *
Telefon *
E-mail *

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Informacje zawarte w katalogu pochodzą od twórców systemów. Przed podpisaniem umowy o współpracy każdy kandydat powinien sam sprawdzić atrakcyjność oferty każdej z firm. Redakcja zastrzega sobie prawo do weryfikowania listy systemów oraz informacji zawartych w katalogu. W przypadku otrzymania informacji o tym, że prezentowane dane są nieprawdziwe lub nieaktualne prosimy o kontakt z redakcją.

PROFIT system sp. z o.o., wydawca portalu Franchising.pl, informuje, że nie gromadzi, ani nie przetwarza  informacji wysłanych za pomocą formularza kontaktowego. Wszystkie informacje wprowadzone w ankiecie są wysyłane jako email do organizatora systemu wymienionego w katalogu franczyz. Podmiot otrzymujący przesłane informacje będzie je wykorzystywał w celu udzieleniu informacji na przesłane zapytanie. Przesłanie jakichkolwiek swoich danych osobowych jest dobrowolne, a podmiotem odpowiedzialnym za gromadzenie i przetwarzanie ewentualnych danych osobowych jest organizator systemu otrzymujący formularz kontaktowy.