Ubezpieczenie dla franczyzobiorców

Główne zabezpieczenie / Ubezpieczenie od ryzyka biznesowego ma generalnie zapewniać bezpieczeństwo finansowe przede wszystkim w przypadku niepowodzenia w biznesie, np. niewypłacalności. Koszt polisy to od kilkadziesiąt złotych miesięcznie.
Sobota
18.09.2021
TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych wprowadził pierwsze na rynku ubezpieczenie od ryzyka biznesowego dla franczyzobiorców.
 

W pierwszej kolejności skorzysta z niego 6 tys. franczyzobiorców sieci Żabka.

– Bezpieczeństwo finansowe stało się jednym z kluczowych elementów funkcjonowania małej przedsiębiorczości. To także jeden z najistotniejszych czynników branych pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o uruchomieniu własnego biznesu. Dlatego wspólnie z TUW PZUW, przygotowaliśmy Polisę na biznes, która zapewnia ochronę finansową w przypadku wystąpienia ujemnego salda w momencie zakończenia działalności. Ubezpieczenie jest dostępne dla wszystkich franczyzobiorców Żabki, a dzięki skali naszego działania jego koszt jest bardzo atrakcyjny – mówi Adam Manikowski, dyrektor zarządzający w Żabce.

TUW PZUW rozpoczyna prekursorski projekt od współpracy z Żabką, ale z myślą również o innych franczyzobiorcach.

– Stworzyliśmy takie rozwiązanie dla franczyzobiorców sieci sklepów Żabka i opierając się na tych doświadczeniach, rozwijamy ofertę dla innych drobnych przedsiębiorców i franczyzobiorców tworzących sieci handlowe i usługowe. Mamy już kolejnych chętnych – mówi Rafał Kiliński, prezes TUW PZUW.

Dodaje, że oferując Polisę na biznes, ubezpieczyciel otwiera się na mały i średni biznes.

– Rozpoczynamy nowy etap w swojej działalności. Oprócz wielkich przedsiębiorstw, które ubezpieczamy, chcemy wspierać te najmniejsze, które dają zatrudnienie milionom Polaków i przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki. Wychodzimy z założenia, że aktywność i wysiłek polskich przedsiębiorców, którzy podejmują działalność gospodarczą, zasługuje na premiowanie. To ludzie, którzy często inwestują we własny biznes całe swoje oszczędności. Decyzja o jego uruchomieniu wymaga odwagi, ponieważ wiąże się z ryzykiem. Chcemy ich przed tym ryzykiem chronić – mówi Rafał Kiliński.

Elastyczna polisa

Ubezpieczenie od ryzyka biznesowego ma generalnie zapewniać bezpieczeństwo finansowe przede wszystkim w przypadku niepowodzenia w biznesie, np. niewypłacalności. Koszt polisy to od kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Jej wyjątkowość polega jednak przede wszystkim na tym, że jest otwarta – może dotyczyć rożnych zdarzeń, przed którymi chcą się chronić ubezpieczeni. To zależy od specyfiki ich działalności i indywidualnych oczekiwań.

– Warunki można dostosowywać do indywidualnych potrzeb. Ustalamy je za każdym razem i na tej podstawie negocjujemy optymalną cenę – mówi Rafał Kiliński.

Generalnie ubezpieczenia wzajemne, które oferuje TUW PZUW, opierają się na współpracy we wspólnym interesie ubezpieczonych. Nie są nastawione na zysk, ponieważ TUW PZUW działa na zasadzie non-profit. Ubezpieczeni nie są też zwykłymi klientami, tylko członkami towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych, a ich wspólnym interesem jest maksymalna ubezpieczeniowa ochrona za przystępną cenę. TUW PZUW zrzesza prawie 450 członków. Są wśród nich wielkie przedsiębiorstwa, szpitale i inne podmioty medyczne, samorządy i instytucje kościelne. Umowy ubezpieczenia są negocjowane i dostosowane do indywidualnych potrzeb ubezpieczonych.

– Ubezpieczenie wzajemne zapewniają elastyczność i optymalne warunki. Pozwalają na tworzenie we współpracy z ubezpieczonymi rozwiązań idealnie skrojonych pod potrzeby i możliwości przedsiębiorców – zapewnia Rafał Kiliński.


Rafał Kiliński, prezes TUW PZUW / "Rozpoczynamy nowy etap w swojej działalności. Oprócz wielkich przedsiębiorstw, które ubezpieczamy, chcemy wspierać te najmniejsze, które dają zatrudnienie milionom Polaków i przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Początki prowadzenia własnej działalności gospodarczej choć są bardzo ekscytujące to jednak czasem bywają trudne. Rewelacyjnym sposobem na stawianie pierwszych kroków...

32 wypowiedzi
ostatnia 11.04.2022
Nowe sądy tylko dla franczyzy?

No no, swoją drogą ciekawe, że POF nie jest zainteresowane symetrią spraw sądowych i swego rodzaju rewizją rynku, czego ulubione USA już dawno dokonało. Wielki wstyd...

1 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Społeczność Franchising.pl

MEET AND FIT franczyza jeśli ktoś chce zacząć współprace z tą firmą to niech mocno się zastanowić ponieważ jeszcze dobry rok przed pandemią zamknęli się aż 15...

2 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Polska Organizacja Franczyzodawców w obronie zasad

a POF ma jakieś zasady?

1 wypowiedzi
ostatnia 04.03.2022
Punkt sprzedaży nawozów i środkow ochrony roślin

Witam.Posiadam kawałek placu i myślałem nad otwarciem punktu sprzedaży nawozów.Czy może by ktoś ma jakieś namiary na firmy które by chciały pomóc,pozdrawiam ...

6 wypowiedzi
ostatnia 09.08.2021
Mini piekarnia Fornetti

A co sie stalo s Fornetti w Polsce? Jak oni wszyscy znikli?

2 wypowiedzi
ostatnia 08.08.2021
Środki na działalność gospodarczą

Cześć Jestem świeżakiem na rynku wkrótce otworze swoją pierwszą działalność. Niestety nie posiadam środków na szybkie uruchomienie sklepu i cały czas poszukuje...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.06.2021
Zakładamy własną firmę - procedury krok po kroku

Bardzo pomocny artykol

31 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021