Ubezpieczenie dla franczyzobiorców

Główne zabezpieczenie / Ubezpieczenie od ryzyka biznesowego ma generalnie zapewniać bezpieczeństwo finansowe przede wszystkim w przypadku niepowodzenia w biznesie, np. niewypłacalności. Koszt polisy to od kilkadziesiąt złotych miesięcznie.
Sobota
18.09.2021
TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych wprowadził pierwsze na rynku ubezpieczenie od ryzyka biznesowego dla franczyzobiorców.
 

W pierwszej kolejności skorzysta z niego 6 tys. franczyzobiorców sieci Żabka.

– Bezpieczeństwo finansowe stało się jednym z kluczowych elementów funkcjonowania małej przedsiębiorczości. To także jeden z najistotniejszych czynników branych pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o uruchomieniu własnego biznesu. Dlatego wspólnie z TUW PZUW, przygotowaliśmy Polisę na biznes, która zapewnia ochronę finansową w przypadku wystąpienia ujemnego salda w momencie zakończenia działalności. Ubezpieczenie jest dostępne dla wszystkich franczyzobiorców Żabki, a dzięki skali naszego działania jego koszt jest bardzo atrakcyjny – mówi Adam Manikowski, dyrektor zarządzający w Żabce.

TUW PZUW rozpoczyna prekursorski projekt od współpracy z Żabką, ale z myślą również o innych franczyzobiorcach.

– Stworzyliśmy takie rozwiązanie dla franczyzobiorców sieci sklepów Żabka i opierając się na tych doświadczeniach, rozwijamy ofertę dla innych drobnych przedsiębiorców i franczyzobiorców tworzących sieci handlowe i usługowe. Mamy już kolejnych chętnych – mówi Rafał Kiliński, prezes TUW PZUW.

Dodaje, że oferując Polisę na biznes, ubezpieczyciel otwiera się na mały i średni biznes.

– Rozpoczynamy nowy etap w swojej działalności. Oprócz wielkich przedsiębiorstw, które ubezpieczamy, chcemy wspierać te najmniejsze, które dają zatrudnienie milionom Polaków i przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki. Wychodzimy z założenia, że aktywność i wysiłek polskich przedsiębiorców, którzy podejmują działalność gospodarczą, zasługuje na premiowanie. To ludzie, którzy często inwestują we własny biznes całe swoje oszczędności. Decyzja o jego uruchomieniu wymaga odwagi, ponieważ wiąże się z ryzykiem. Chcemy ich przed tym ryzykiem chronić – mówi Rafał Kiliński.

Elastyczna polisa

Ubezpieczenie od ryzyka biznesowego ma generalnie zapewniać bezpieczeństwo finansowe przede wszystkim w przypadku niepowodzenia w biznesie, np. niewypłacalności. Koszt polisy to od kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Jej wyjątkowość polega jednak przede wszystkim na tym, że jest otwarta – może dotyczyć rożnych zdarzeń, przed którymi chcą się chronić ubezpieczeni. To zależy od specyfiki ich działalności i indywidualnych oczekiwań.

– Warunki można dostosowywać do indywidualnych potrzeb. Ustalamy je za każdym razem i na tej podstawie negocjujemy optymalną cenę – mówi Rafał Kiliński.

Generalnie ubezpieczenia wzajemne, które oferuje TUW PZUW, opierają się na współpracy we wspólnym interesie ubezpieczonych. Nie są nastawione na zysk, ponieważ TUW PZUW działa na zasadzie non-profit. Ubezpieczeni nie są też zwykłymi klientami, tylko członkami towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych, a ich wspólnym interesem jest maksymalna ubezpieczeniowa ochrona za przystępną cenę. TUW PZUW zrzesza prawie 450 członków. Są wśród nich wielkie przedsiębiorstwa, szpitale i inne podmioty medyczne, samorządy i instytucje kościelne. Umowy ubezpieczenia są negocjowane i dostosowane do indywidualnych potrzeb ubezpieczonych.

– Ubezpieczenie wzajemne zapewniają elastyczność i optymalne warunki. Pozwalają na tworzenie we współpracy z ubezpieczonymi rozwiązań idealnie skrojonych pod potrzeby i możliwości przedsiębiorców – zapewnia Rafał Kiliński.


Rafał Kiliński, prezes TUW PZUW / "Rozpoczynamy nowy etap w swojej działalności. Oprócz wielkich przedsiębiorstw, które ubezpieczamy, chcemy wspierać te najmniejsze, które dają zatrudnienie milionom Polaków i przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki".
Dominika Pronarska
dziennikarz
/1/
ZOBACZ WIĘCEJ

POPULARNE NA FORUM

350 pomysłów na biznes w 2020 roku

Czy masz kłopoty finansowe? JEŚLI TAK! Skontaktuj się z Hobelman Finance and Mortgages Limited® W przypadku małych i dużych pożyczek. Oferujemy wszelkiego rodzaju...

1 wypowiedzi
ostatnia 17.01.2022
Ubezpieczenie dla franczyzobiorców

Każdy instrument zabezpieczający franczyzobiorców-nawet ten organizowany przez twórców przestępczego procederu-jest wart polecenia. Matematyczne prawdopodobieństwo...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2022
Punkt sprzedaży nawozów i środkow ochrony roślin

Witam.Posiadam kawałek placu i myślałem nad otwarciem punktu sprzedaży nawozów.Czy może by ktoś ma jakieś namiary na firmy które by chciały pomóc,pozdrawiam ...

6 wypowiedzi
ostatnia 09.08.2021
Mini piekarnia Fornetti

A co sie stalo s Fornetti w Polsce? Jak oni wszyscy znikli?

2 wypowiedzi
ostatnia 08.08.2021
Środki na działalność gospodarczą

Cześć Jestem świeżakiem na rynku wkrótce otworze swoją pierwszą działalność. Niestety nie posiadam środków na szybkie uruchomienie sklepu i cały czas poszukuje...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.06.2021
Zakładamy własną firmę - procedury krok po kroku

Bardzo pomocny artykol

31 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Ankieta do pracy magisterskiej

ponawiam prośbę

3 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2021
Franchising - pozytywne i negatywne aspekty

Dzień dobry, Jestem studentką Politechniki Gdańskiej na Wydziale Zarządzania i Ekonomii na kierunku zarządzanie. Przygotowuję pracę magisterską na temat "Franchising...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.04.2021