Ubezpieczenie dla franczyzobiorców

Główne zabezpieczenie / Ubezpieczenie od ryzyka biznesowego ma generalnie zapewniać bezpieczeństwo finansowe przede wszystkim w przypadku niepowodzenia w biznesie, np. niewypłacalności. Koszt polisy to od kilkadziesiąt złotych miesięcznie.
Sobota
18.09.2021
TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych wprowadził pierwsze na rynku ubezpieczenie od ryzyka biznesowego dla franczyzobiorców.
 

W pierwszej kolejności skorzysta z niego 6 tys. franczyzobiorców sieci Żabka.

– Bezpieczeństwo finansowe stało się jednym z kluczowych elementów funkcjonowania małej przedsiębiorczości. To także jeden z najistotniejszych czynników branych pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o uruchomieniu własnego biznesu. Dlatego wspólnie z TUW PZUW, przygotowaliśmy Polisę na biznes, która zapewnia ochronę finansową w przypadku wystąpienia ujemnego salda w momencie zakończenia działalności. Ubezpieczenie jest dostępne dla wszystkich franczyzobiorców Żabki, a dzięki skali naszego działania jego koszt jest bardzo atrakcyjny – mówi Adam Manikowski, dyrektor zarządzający w Żabce.

TUW PZUW rozpoczyna prekursorski projekt od współpracy z Żabką, ale z myślą również o innych franczyzobiorcach.

– Stworzyliśmy takie rozwiązanie dla franczyzobiorców sieci sklepów Żabka i opierając się na tych doświadczeniach, rozwijamy ofertę dla innych drobnych przedsiębiorców i franczyzobiorców tworzących sieci handlowe i usługowe. Mamy już kolejnych chętnych – mówi Rafał Kiliński, prezes TUW PZUW.

Dodaje, że oferując Polisę na biznes, ubezpieczyciel otwiera się na mały i średni biznes.

– Rozpoczynamy nowy etap w swojej działalności. Oprócz wielkich przedsiębiorstw, które ubezpieczamy, chcemy wspierać te najmniejsze, które dają zatrudnienie milionom Polaków i przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki. Wychodzimy z założenia, że aktywność i wysiłek polskich przedsiębiorców, którzy podejmują działalność gospodarczą, zasługuje na premiowanie. To ludzie, którzy często inwestują we własny biznes całe swoje oszczędności. Decyzja o jego uruchomieniu wymaga odwagi, ponieważ wiąże się z ryzykiem. Chcemy ich przed tym ryzykiem chronić – mówi Rafał Kiliński.

Elastyczna polisa

Ubezpieczenie od ryzyka biznesowego ma generalnie zapewniać bezpieczeństwo finansowe przede wszystkim w przypadku niepowodzenia w biznesie, np. niewypłacalności. Koszt polisy to od kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Jej wyjątkowość polega jednak przede wszystkim na tym, że jest otwarta – może dotyczyć rożnych zdarzeń, przed którymi chcą się chronić ubezpieczeni. To zależy od specyfiki ich działalności i indywidualnych oczekiwań.

– Warunki można dostosowywać do indywidualnych potrzeb. Ustalamy je za każdym razem i na tej podstawie negocjujemy optymalną cenę – mówi Rafał Kiliński.

Generalnie ubezpieczenia wzajemne, które oferuje TUW PZUW, opierają się na współpracy we wspólnym interesie ubezpieczonych. Nie są nastawione na zysk, ponieważ TUW PZUW działa na zasadzie non-profit. Ubezpieczeni nie są też zwykłymi klientami, tylko członkami towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych, a ich wspólnym interesem jest maksymalna ubezpieczeniowa ochrona za przystępną cenę. TUW PZUW zrzesza prawie 450 członków. Są wśród nich wielkie przedsiębiorstwa, szpitale i inne podmioty medyczne, samorządy i instytucje kościelne. Umowy ubezpieczenia są negocjowane i dostosowane do indywidualnych potrzeb ubezpieczonych.

– Ubezpieczenie wzajemne zapewniają elastyczność i optymalne warunki. Pozwalają na tworzenie we współpracy z ubezpieczonymi rozwiązań idealnie skrojonych pod potrzeby i możliwości przedsiębiorców – zapewnia Rafał Kiliński.


Rafał Kiliński, prezes TUW PZUW / "Rozpoczynamy nowy etap w swojej działalności. Oprócz wielkich przedsiębiorstw, które ubezpieczamy, chcemy wspierać te najmniejsze, które dają zatrudnienie milionom Polaków i przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Oszukani przez franczyzodawcę

Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...

48 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
Czy na odzieży można jeszcze zarobic?

Ja kupuję na hurtowni stradimoda.pl od jakiegoś roku nie zawiodłam się doradzą zawsze dobrze dbają o klienta a uwierzcie mi jest dużo hurtowni które chcą tylko...

40 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
piszę pracę na temat franchisingu :)

hej, tez poszukuję danych, znalazłaś coś może oprócz ilości placówek i marek franczyzowych?

14 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2023
Sukcesja w Intermarché i Bricomarché

przeciez to złodzieje

1 wypowiedzi
ostatnia 04.05.2023
piszę pracę na temat franchisingu :)

Szukam szcegółowego raporty na temat franczyzy w latach przed pandemią i po. Rozumiem że osttani raport opublikowany był za rok 2010 ale niestety jego również nię mogę...

14 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2023
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu

Witam, Jestem studentką III roku Finansów i Rachunkowości na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Obecnie prowadzę badania w ramach seminarium dyplomowego. Poniższa ankieta...

211 wypowiedzi
ostatnia 13.03.2023
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Znam osoby gdzie rocznie zarabiają 300 tys złotych prosze nie łżeć że hodowla się nie opłaca.

4 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2023
Chciałbym otworzyć punkt z nawozami

Witam, posiadam plac oraz sprzęt potrzebny do dystrybucji nawozów dla rolnictwa i ogrodnictwa. Obecnie zajmujemy się sprzedażą wyrobów węglowych, a Nasza siedziba...

1 wypowiedzi
ostatnia 01.12.2022