Ubezpieczenie dla franczyzobiorców
W pierwszej kolejności skorzysta z niego 6 tys. franczyzobiorców sieci Żabka.
– Bezpieczeństwo finansowe stało się jednym z kluczowych elementów funkcjonowania małej przedsiębiorczości. To także jeden z najistotniejszych czynników branych pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o uruchomieniu własnego biznesu. Dlatego wspólnie z TUW PZUW, przygotowaliśmy Polisę na biznes, która zapewnia ochronę finansową w przypadku wystąpienia ujemnego salda w momencie zakończenia działalności. Ubezpieczenie jest dostępne dla wszystkich franczyzobiorców Żabki, a dzięki skali naszego działania jego koszt jest bardzo atrakcyjny – mówi Adam Manikowski, dyrektor zarządzający w Żabce.
TUW PZUW rozpoczyna prekursorski projekt od współpracy z Żabką, ale z myślą również o innych franczyzobiorcach.
– Stworzyliśmy takie rozwiązanie dla franczyzobiorców sieci sklepów Żabka i opierając się na tych doświadczeniach, rozwijamy ofertę dla innych drobnych przedsiębiorców i franczyzobiorców tworzących sieci handlowe i usługowe. Mamy już kolejnych chętnych – mówi Rafał Kiliński, prezes TUW PZUW.
Dodaje, że oferując Polisę na biznes, ubezpieczyciel otwiera się na mały i średni biznes.
– Rozpoczynamy nowy etap w swojej działalności. Oprócz wielkich przedsiębiorstw, które ubezpieczamy, chcemy wspierać te najmniejsze, które dają zatrudnienie milionom Polaków i przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki. Wychodzimy z założenia, że aktywność i wysiłek polskich przedsiębiorców, którzy podejmują działalność gospodarczą, zasługuje na premiowanie. To ludzie, którzy często inwestują we własny biznes całe swoje oszczędności. Decyzja o jego uruchomieniu wymaga odwagi, ponieważ wiąże się z ryzykiem. Chcemy ich przed tym ryzykiem chronić – mówi Rafał Kiliński.
Elastyczna polisa
Ubezpieczenie od ryzyka biznesowego ma generalnie zapewniać bezpieczeństwo finansowe przede wszystkim w przypadku niepowodzenia w biznesie, np. niewypłacalności. Koszt polisy to od kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Jej wyjątkowość polega jednak przede wszystkim na tym, że jest otwarta – może dotyczyć rożnych zdarzeń, przed którymi chcą się chronić ubezpieczeni. To zależy od specyfiki ich działalności i indywidualnych oczekiwań.
– Warunki można dostosowywać do indywidualnych potrzeb. Ustalamy je za każdym razem i na tej podstawie negocjujemy optymalną cenę – mówi Rafał Kiliński.
Generalnie ubezpieczenia wzajemne, które oferuje TUW PZUW, opierają się na współpracy we wspólnym interesie ubezpieczonych. Nie są nastawione na zysk, ponieważ TUW PZUW działa na zasadzie non-profit. Ubezpieczeni nie są też zwykłymi klientami, tylko członkami towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych, a ich wspólnym interesem jest maksymalna ubezpieczeniowa ochrona za przystępną cenę. TUW PZUW zrzesza prawie 450 członków. Są wśród nich wielkie przedsiębiorstwa, szpitale i inne podmioty medyczne, samorządy i instytucje kościelne. Umowy ubezpieczenia są negocjowane i dostosowane do indywidualnych potrzeb ubezpieczonych.
– Ubezpieczenie wzajemne zapewniają elastyczność i optymalne warunki. Pozwalają na tworzenie we współpracy z ubezpieczonymi rozwiązań idealnie skrojonych pod potrzeby i możliwości przedsiębiorców – zapewnia Rafał Kiliński.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Fiskus walczy z tzw. fikcyjnym samozatrudnieniem, traktując umowy B2B jako unikanie opodatkowania.
Przedsiębiorcy zbyt nisko wyceniają produkty i usługi ze strachu przed utratą klienta. Tymczasem mądrze skalkulowana cena nie tylko przynosi zyski, lecz także pomaga w budowaniu prestiżu marki.
Franczyza to sprawdzona metoda współpracy, z której korzystają tysiące przedsiębiorców na całym świecie. Na czym polega ten model biznesowy?
Warto zacząć od prewencji, aby nie wpaść w spiralę zadłużenia. Co robić, jeśli pomimo tego problemy się pojawią?
Ile można zarobić na wynajmie mieszkań? I jak się do tego zabrać, żeby maksymalizować korzyści i minimalizować ryzyka?
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Kredigo otwiera więcej biur niż planował. Partnerzy, żeby zarobić, muszą nauczyć się dobrze weryfikować klientów.
Fabryka Pizzy zamieniła się we włoską restaurację, która serwuje różnorodne dania. Czy ten ruch się opłacał?
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
POPULARNE NA FORUM
Co sądzicie o Oskrobie?
Witam, Z calego serca odradzam jakąkolwiek wspolprace z ta firma. Okolo 2 miesiące temu zglosilam sie do Oscroby bedac zainteresowana franczyza ich sieci. Wyslalam do nich...
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?
Najlepiej zacząć od kupna gotowej spółki . Zakup gotowej spółki daje pewność, że firma istnieje i ma już zarejestrowany kapitał zakładowy, co może być ważne z...
Oszukani przez franczyzodawcę
Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...
Czy na odzieży można jeszcze zarobic?
Ja kupuję na hurtowni stradimoda.pl od jakiegoś roku nie zawiodłam się doradzą zawsze dobrze dbają o klienta a uwierzcie mi jest dużo hurtowni które chcą tylko...
piszę pracę na temat franchisingu :)
hej, tez poszukuję danych, znalazłaś coś może oprócz ilości placówek i marek franczyzowych?
Sukcesja w Intermarché i Bricomarché
przeciez to złodzieje
piszę pracę na temat franchisingu :)
Szukam szcegółowego raporty na temat franczyzy w latach przed pandemią i po. Rozumiem że osttani raport opublikowany był za rok 2010 ale niestety jego również nię mogę...
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu
Witam, Jestem studentką III roku Finansów i Rachunkowości na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Obecnie prowadzę badania w ramach seminarium dyplomowego. Poniższa ankieta...