Maciej Orłoś: Albo własna firma, albo Teleexpress

Maciej Orłoś, dziennikarz telewizyjny
Czwartek
01.11.2007
O kulisach prowadzenia biznesu i o pracy w telewizji opowiada dziennikarz Maciej Orłoś.
 

Był Pan aktorem, zajmował się pan dubbingiem, dziś pracuje pan w telewizji, pisze książki... długo jeszcze można wymieniać.
Jeśli chcą mi państwo zasugerować słomiany zapał, to mam od ręki kontrargument: od 16 lat bez przerwy pracuję jako prezenter Teleexpressu. Tutaj muszę się przyznać, że z natury jestem człowiekiem skrytym i nieśmiałym, który kiepsko czuje się w roli osoby publicznej. Występowanie zarówno w telewizji, jak i w teatrze zawsze mnie dużo kosztowało.

Jakie są losy Szkoły Orłosia?
Pod koniec 1999 roku wraz z dwoma wspólnikami rozpoczęliśmy działalność szkoleniową pod szyldem Szkoła Macieja Orłosia. Początkowo planowaliśmy, że firma będzie zajmować się szkoleniami oraz produkcją telewizyjną. Potem uznaliśmy, że produkcja nie przyniesie nam tyle, co szkolenia. Skupiliśmy się więc na nich. Niestety telewizji zaczęło przeszkadzać to, że Maciej Orłoś reprezentuje jakąś inną instytucję. Uznano, że jestem marką związaną z telewizją. No i trudno, ja się z tym w którymś momencie pogodziłem. Sprzedałem udziały, zrezygnowałem z prezesury i wycofaliśmy nazwę Szkoła Macieja Orłosia.

Fragment wywiadu opublikowanego w miesięczniku Własny Biznes Franchising nr 11/2007


PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

W biznesie jak w drużynie /04.07.2021

– Mam to szczęście, że w biznesie działam ze wspólnikiem, który jest moim przyjacielem od lat dziecięcych i któremu ufam bezgranicznie. Widzę, jak nasza firma się rozwija pod jego skrzydłami – mówi Andrzej Wrona, siatkarski mistrz świata, przedsiębiorca, dziennikarz.

Franczyza z Pascalem /01.06.2021

– Nasz plan na najbliższy rok zakłada pozyskanie pierwszych pięciu partnerów franczyzowych, z którymi uruchomimy Pascal Today – mówią Pascal Brodnicki oraz Marek i Jan Rogala, którzy wspólnie budują franczyzowy koncept gastronomiczny Pascal Franchise.

Biznes na rajskiej wyspie /01.05.2021

– Nic na Zanzibarze nie jest do końca proste. A z drugiej strony można tutaj wiele rzeczy rozwiązać naprawdę szybko i skutecznie – mówi Katarzyna Werner, była dziennikarka TVN24, która dzisiaj prowadzi na Zanzibarze hotel i firmę, organizującą wycieczki.

Firma jak maraton /01.04.2021

– Wchodzimy w erę załatwiania większości spraw przez internet. Mnie również pandemia zmotywowała do działania. Rozwijam aplikację do treningu online – mówi Artur Kozłowski, właściciel firmy SportQuality IT, wielokrotny medalista i mistrz Polski w bieganiu długodystansowym.

Przepis na restaurację według Marcina Kocha /02.03.2021

– Gdybym miał dzisiaj otwierać restaurację, to postawiłbym na taką, która z założenia ma szybką rotację gości i koncentruje się na prostym menu – mówi Marcin Koch, właściciel Bazaru Kocha i restauracji Talerzyki.

POPULARNE NA FORUM

Punkt sprzedaży nawozów i środkow ochrony roślin

Witam.Posiadam kawałek placu i myślałem nad otwarciem punktu sprzedaży nawozów.Czy może by ktoś ma jakieś namiary na firmy które by chciały pomóc,pozdrawiam ...

6 wypowiedzi
ostatnia 09.08.2021
Mini piekarnia Fornetti

A co sie stalo s Fornetti w Polsce? Jak oni wszyscy znikli?

2 wypowiedzi
ostatnia 08.08.2021
Środki na działalność gospodarczą

Cześć Jestem świeżakiem na rynku wkrótce otworze swoją pierwszą działalność. Niestety nie posiadam środków na szybkie uruchomienie sklepu i cały czas poszukuje...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.06.2021
Zakładamy własną firmę - procedury krok po kroku

Bardzo pomocny artykol

31 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Ankieta do pracy magisterskiej

ponawiam prośbę

3 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2021
Franchising - pozytywne i negatywne aspekty

Dzień dobry, Jestem studentką Politechniki Gdańskiej na Wydziale Zarządzania i Ekonomii na kierunku zarządzanie. Przygotowuję pracę magisterską na temat "Franchising...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.04.2021
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu

Dzień dobry, Jestem studentką Politechniki Gdańskiej na Wydziale Zarządzania i Ekonomii na kierunku zarządzanie. Przygotowuję pracę magisterską na temat "Franchising...

210 wypowiedzi
ostatnia 22.04.2021
Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!!

Ja bym się skłaniał ku. Skład budowlany z magazynowaniem opału itp.

60 wypowiedzi
ostatnia 15.04.2021