Jak zwiększyć obroty bez inwestycji?

Arkadiusz Lew-Kiedrowski (pierwszy od prawej), wiceprezes zarządu Sygnity SA oraz Robert Tomaszewski, dyrektor generalny pionu SMB Sygnity SA w trakcie konferencji poświęconej wprowadzeniu systemu partnerskiego firmy.
Wtorek
07.02.2012
Wiele firm liczy na współpracę z przedsiębiorcami, którzy wprowadzą do sprzedaży ich produkt. Tak jest w przypadku informatycznej Sygnity szukającej partnerów.
 

Sygnity jest dostawcą rozwiązań informatycznych na polskim rynku. Spółka notowana na giełdzie pozyskiwała do tej pory dużych klientów, którym sprzedawała oprogramowanie pomagające w zarządzaniu firmą. Sygnity dostrzegając potencjał mniejszych podmiotów, również dla nich przygotowała swoją ofertę i właśnie nowy produkt ma być sprzedawany za pośrednictwem partnerów.

- Sektor MŚP jest jednym z szybciej rozwijających się obszarów polskiej gospodarki. Każdy przedsiębiorca działający na rynku – niezależnie czy prowadzi małą firmę budowlaną, zakład fryzjerski, czy sklep osiedlowy, potrzebuje usług IT wspierających zarządzanie kadrami, płacami, magazynem, logistyką i wykonywanie rozliczeń księgowych – wymienia Arkadiusz Lew-Kiedrowski, wiceprezes zarządu Sygnity SA.

Profil partnerów, których spółka chce pozyskać to właściciel sklepu komputerowego z oprogramowaniem. Sieć dystrybucji liczy na razie 20 punktów. Partnerzy powinni znaleźć w swoim lokalu miejsce na wstawienie kornera z produktami Quatra stworzonymi przez Sygnity. Prowizje od sprzedaży uzależnione będą od sprzedaży, na terenie całego kraju obowiązują te same stawki wynagrodzenia.

- Docelowa liczba resellerów musi uwzględniać wielkość wybranego regionu i stopień jego nasycenia. Nie widzimy konieczności wprowadzania wyłączności terytorialnej - poszukujemy partnerów zarówno w Warszawie jak i Sanoku. Przedsiębiorcy najlepiej znają możliwości lokalnego rynku. Planujemy wspierać ich działalność, m.in. pokrywając w części lub całości koszty realizacji najciekawszych inicjatyw reklamowych. Przystąpienie do programu partnerskiego z produktami Quatra nie wymaga ponoszenia dodatkowych inwestycji. Dystrybutor może liczyć na wsparcie przedstawicieli firmy oraz szkolenia. Dodam jednocześnie, że będziemy dokładnie przyglądać się pracy partnera, analizując stopień jego zaangażowania i weryfikując wyniki sprzedaży – wyjaśnia Maciej Kamieński, dyrektor sprzedaży pionu SMB Sygnity SA.

(dw)


Daniel Wilk
dziennikarz
/3/
ZOBACZ WIĘCEJ