Najwyższe obroty biznes internetowy osiąga, wśród krajów europejskich, w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji.
Wtorek
05.08.2014
Przybywa sklepów internetowych, im z kolei przybywa klientów, którzy w e-sklepach wydają coraz więcej.
 

Jak wskazuje raport „Europe B2C E-commerce reports 2014”, opracowany w czerwcu 2014 roku przez stowarzyszenie Ecommerce Europe we współpracy z firmą badawczą GfK, europejski rynek e-commerce nieustannie się rozwija. Prawie co trzeci obywatel UE dokonuje zakupów przez internet. Europejscy liderzy pod kątem największych obrotów osiąganych w handlu e-commerce to Wielka Brytania (107,2 mln euro), Niemcy (63,4 mln euro) i Francja (51,1 mln euro). Kraje Europy Zachodniej generalnie osiągnęły obrót 177,7 miliardów euro (wzrost o 12,4 proc.). W Europie Centralnej było to odpowiednio 93,3 miliarda euro i 22,7 proc., w obrębie Europy południowej, 40,8 miliarda euro oraz 18,9 proc., w obszarze Europy północnej 31,9 miliarda euro oraz 12,7 proc. Polska znalazła się na czwartym miejscu wśród krajów o największym wzroście sektora e-commerce, osiągając obrót na poziomie 5,2 mln euro.

Z raportu „E-commerce w Polsce 2014” (Gemius na zlecenie E-commerce Polska) wynika, że najistotniejszym czynnikiem przyciągającym klienta do danego sklepu internetowego jest atrakcyjna cena (73 proc. respondentów), niskie koszty dostawy (60 proc.), atrakcyjne promocje (52 proc.), polecenia od znajomych/rodziny (51 proc.) czy przejrzysta i funkcjonalna strona internetowa (51 proc.). Podsumowując, oznacza to, że dla konsumentów kupujących w sieci najważniejszą rolę odgrywają czynniki finansowe.

- W opisane powyżej trendy wpisuje się działalność niezależnych dostawców płatności, którzy oferują nowoczesne rozwiązania. Niezwykle ważne są aspekty praktyczne związane z procedurą integracji systemu płatniczego z platformą, na której opiera się sklep. Nowocześni dostawcy metod płatności są w tym względzie elastyczni i w bardzo łatwy sposób dostosowują się do swoich partnerów biznesowych. Kolejną z podstawowych zalet przelewów bezpośrednich oraz współpracy z dostawcami tego typu rozwiązań jest przyspieszenie całego procesu zakupów. Wpłata zostaje zlecona natychmiast po zatwierdzeniu jej jednorazowym kodem weryfikacyjnym. Sprzedawca zostaje o tym poinformowany w czasie rzeczywistym i może od razu wysłać zamówiony towar lub dostarczyć inne dobro cyfrowe. Środki są następnie księgowane na koncie w trakcie kolejnej sesji ELIXIR - wyjaśnia Dagmara Kruszewska, country manager  w firmie Sofort AG, obecnej w 11 krajach, która realizuje ponad 25 milionów transakcji rocznie.
(dw)

 

 


POPULARNE NA FORUM

Drukarnia w Warszawie

Szukam drukarni w Warszawie, która za przystępną cenę zajmie się wydrukiem baneru. Zalezy mi też na tym, aby przez cenę nie ucierpiała jakość tego wydruku. Pomocy :)

1 wypowiedzi
ostatnia 09.12.2018
Jaka drukarnia online?

Ja dlugo szukałam drukarni, która w atrakcyjnej cenie wydrukuje mi zaproszenia ślubne. koleżanka podsunęła mi sprawdzoną przez siebie drukarnię...

46 wypowiedzi
ostatnia 08.12.2018
Szkolenia menedżerskie

Bardzo dobre szkolenia prowadzone przez wykwalifikowanych i doświadczonych coachów są prowadzone przez firmę szkoleniową Maciołek&Wspólnicy. Szkolenia są 2-dniowe i...

28 wypowiedzi
ostatnia 07.12.2018
Gdzie najtaniej zamówić banery reklamowe?

hej a może spróbuj z nimi, są bardzo elastyczni i swoje nadruki możesz dać i zaprojektować i wielkości różne i sposoby montażu :)

45 wypowiedzi
ostatnia 19.11.2018
Jaka drukarnia online?

Ja od dawna drukuje w AQRAT.pl. Bardzo fajna drukarnia, nie są online ale mają świetnych opiekunów, dopilnowują wszystkiego, doradza, poprawia pliki i mam zawsze wszystko...

46 wypowiedzi
ostatnia 31.10.2018
Jaka drukarnia online?

Ja jakoś nie mam przekonania do drukarni online, nie zawsze jakość jest dobra, wolę iść do sprawdzonej drukarni na mieście. Od razu widze co i jak itd.

46 wypowiedzi
ostatnia 30.10.2018
Reklama w social media

Oprócz social media warto również wybrać pozycjonowanie. Sama reklama w SM może nie wystarczyć, chociaż nie wiem z jakiej branży jesteś.

3 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
Jaka drukarnia online?

Polecam wpisać w Google Web-to-Print Wizytówki,ulotki a już niedługo zamawiam u nich kalendarze a wszystko w korzystnej(lepszej na razie nie znalazłem) i to wszystko z...

46 wypowiedzi
ostatnia 03.10.2018