Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

Biznes dobrze skalkulowany

Dopiero, kiedy przyszły właściciel firmy oszacuje przychody z działalności oraz koszty, może obliczyć, jak długo będzie mu się zwracała inwestycja.

Oddaj fiskusowi, co mu się należy

Mówi się, że w życiu człowieka są dwie pewne rzeczy: śmierć i podatki. W życiu firmy śmierć nie musi nastąpić, ale podatków nie da się uniknąć. Wybieramy najkorzystniejszą formę płacenia podatków.

Jak nie podpaść Urzędowi Skarbowemu

Na każdym przedsiębiorcy ciążą obowiązki fiskalne. Jeśli przedsiębiorca spóźni się z przesłaniem deklaracji podatkowej lub przelewu choćby o dzień, skutki mogą się okazać bardzo dotkliwe. Są jednak sposoby, aby wyjść z opresji obronną ręką.

Leasing czy kredyt?

Spłata kredytu może być bardziej elastyczna niż regulowanie rat leasingowych, natomiast dzięki leasingowi firma może odnieść większe korzyści podatkowe.

Gdzie znaleźć pieniądze na własną firmę?

Jeśli potrzebujesz pieniędzy na rozpoczęcie działalności gospodarczej, możesz skorzystać z różnych źródeł finansowania. Najlepiej jeśli pozyskane przez ciebie środki będą bezzwrotne i aby na początku działalności – raty i odsetki nie obciążały twojego budżetu.

Firma musi być sexy

Licencjobiorcy wybierają systemy franczyzowe, gracze giełdowi - akcje, a fundusze venture capital – spółki, w które później inwestują. Każdy z tych wyborów służy zarobkowi. Poznajmy kryteria wyboru dobrych inwestycji.

Sprzedam koszty, czyli handel fakturami

Marzeniem każdego przedsiębiorcy jest osiąganie zysków i płacenie niskich podatków. By się ziściło, właściciele firm skłonni są nawet łamać prawo.

Policz swój biznes

Bez biznesplanu nie ma firmy. Może nie musisz od razu zostać księgowym/księgową, ale większa wiedza o finansach i podatkach w firmie nie zaszkodzi.

Jeśli szukałeś w Google informacji jak sporządzić biznesplan dla twojej firmy, jak oszacować przychód i policzyć zysk, dobrze trafiłeś. Pomożemy ci przygotować dobry biznesplan. Wyjaśniamy, jak policzyć wysokość inwestycji, podpowiemy, jak oszacować przychody firmy i z jakimi kosztami powinieneś się liczyć. Pomożemy ci również policzyć twój zysk i rentowność biznesu. Pamiętaj, że przychód to nie dochód. Zastanawiasz się, kiedy osiągniesz zwrot z inwestycji? Nasz poradnik pomoże ci obliczyć okres zwrotu. W naszych artykułach przeczytasz także o podatkach w firmie:

  • PIT - podatek dochodowy od osób fizycznych
  • CIT - podatek dochodowy od osób prawnych
  • RPE - ryczałt od przychodów ewidencjonowanych
  • Karta podatkowa

Sprawdź również o czym powinieneś pamiętać jako płatnik podatku VAT i jak radzić sobie z urzędem skarbowym. Jeśli szukasz źródeł finansowania dla swojej firmy, podpowiemy skąd wziąć pieniądze na biznes, doradzimy też czy lepszy będzie leasing czy kredyt.