Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

Biznes dobrze skalkulowany

Dopiero, kiedy przyszły właściciel firmy oszacuje przychody z działalności oraz koszty, może obliczyć, jak długo będzie mu się zwracała inwestycja.

Oddaj fiskusowi, co mu się należy

Mówi się, że w życiu człowieka są dwie pewne rzeczy: śmierć i podatki. W życiu firmy śmierć nie musi nastąpić, ale podatków nie da się uniknąć. Wybieramy najkorzystniejszą formę płacenia podatków.

Jak nie podpaść Urzędowi Skarbowemu

Na każdym przedsiębiorcy ciążą obowiązki fiskalne. Jeśli przedsiębiorca spóźni się z przesłaniem deklaracji podatkowej lub przelewu choćby o dzień, skutki mogą się okazać bardzo dotkliwe. Są jednak sposoby, aby wyjść z opresji obronną ręką.

Leasing czy kredyt?

Spłata kredytu może być bardziej elastyczna niż regulowanie rat leasingowych, natomiast dzięki leasingowi firma może odnieść większe korzyści podatkowe.

Gdzie znaleźć pieniądze na własną firmę?

Jeśli potrzebujesz pieniędzy na rozpoczęcie działalności gospodarczej, możesz skorzystać z różnych źródeł finansowania. Najlepiej jeśli pozyskane przez ciebie środki będą bezzwrotne i aby na początku działalności – raty i odsetki nie obciążały twojego budżetu.

Firma musi być sexy

Licencjobiorcy wybierają systemy franczyzowe, gracze giełdowi - akcje, a fundusze venture capital – spółki, w które później inwestują. Każdy z tych wyborów służy zarobkowi. Poznajmy kryteria wyboru dobrych inwestycji.

Sprzedam koszty, czyli handel fakturami

Marzeniem każdego przedsiębiorcy jest osiąganie zysków i płacenie niskich podatków. By się ziściło, właściciele firm skłonni są nawet łamać prawo.