Minimalna kwota inwestycji oraz opłaty licencyjne w sieci Spar ustalane są indywidualnie z poszczególnymi franczyzobiorcami.
Czwartek
08.12.2016
Spar rozpoczął grudzień pięcioma otwarciami. Wszystkie sklepy należą do franczyzobiorców.
 

Grudzień w sieci handlowej Spar rozpoczął się od pięciu otwarć. Dwa z nowych sklepów to punkty w klasycznym formacie Spar, trzy pozostałe to mniejsze placówki Spar Express. Dzięki otwarciom liczba sklepów sieci powiększyła się do 227.

Supermarkety Spar powstały w dolnośląskich Dobroszycach oraz górskiej miejscowości Piwniczna Zdrój. Oba dysponują 390 m2 powierzchni sprzedażowej.
O podjęciu współpracy z siecią zdecydowały przede wszystkim dwa czynniki – Spar to znana i rozpoznawalna na świecie marka o dobrej renomie, a co ważniejsze – z polskim kapitałem – mówi Łukasz Mamala, właściciel sklepu w Piwnicznej.

Pierwszy ze sklepów w formacie Spar Express o powierzchni 140 m2 otwarty został w Pionkach na Mazowszu. Kolejny uruchomiono w świętokrzyskim Nowym Korczynie. To nieco większy lokal – ma 150 m2. Trzeci z „ekspresów” pojawił się w Lipnie w województwie wielkopolskim, w punkcie o powierzchni 140 m2. Pod względem asortymentu może śmiało konkurować z większymi sklepami, ponieważ na niewielkiej powierzchni udało się zmieścić bardzo szeroki, ponadstandardowy, jak na ten format sklepu, asortyment. W sklepie dostępnych jest wiele potrzebnych w codziennym funkcjonowaniu artykułów – poza zwyczajowym asortymentem dostać można również świeże mięso, wędliny, zabawki, produkty gospodarstwa domowego czy też tzw. niemiecką chemię, sprowadzaną specjalnie dla sklepów Spar.

Wcześniej, w listopadzie, sieć Spar powiększyła się o sklepy w Krakowie i Malborku.

Spar jest największą na świecie franczyzową siecią sprzedaży detalicznej. Sklepy oznaczone tym logo działają w 44 krajach, a ich liczba przekracza 13 tys. W Polsce Spar obecny jest od 1996 roku, a od 2010 roku należy do jednej z największych grup dystrybucyjnych w kraju Grupy Kapitałowej Bać-Pol, która zarządza jej rozwojem. W październiku na fotelu prezesa Spar Polska zasiadł Leszek Bać, właściciel GK Bać-Pol. Plany nowego szefa Spar przewidują dalszą rozbudowę sieci, rozwój marek własnych oraz doskonalenie operacji logistycznych. Założeniem działań na 2017 rok, szczególnie w kontekście nowych placówek oraz logistyki, jest jeszcze ściślejsza współpraca z franczyzobiorcami i wsparcie ze strony struktur Bać Pol.