Tankowanie pod nowym szyldem

Circle K – tak teraz będzie brzmieć nazwa sieci stacji paliw Statoil. Pierwsza warszawska stacja pod nowym szyldem została uruchomiona przy ul. Puławskiej 86. Proces zmiany marki na Circle K obejmie wszystkie stacje paliw w stolicy, a w dalszej kolejności całą sieć 352 stacji paliw w Polsce. Prace nad zmianą marki potrwają do końca marca 2018 roku. Właściciel zapewnia, że zostaną zorganizowane w taki sposób, aby nie utrudniać funkcjonowania stacji paliw.
– Firma Alimentation Couche-Tard skonsolidowała swoje detaliczne marki Statoil, Mac’s oraz Kangaroo Express (sieci sklepów convenience – przyp.red.) pod jedną globalną marką Circle K. Zmiana logotypu na stacjach w Polsce nie ma wpływu na obowiązujące umowy z klientami, partnerami, czy dostawcami firmy, a na stacjach będzie pracował ten sam zespół pracowników – mówi Giedrius Bandzevičius, prezes firmy Circle K Polska.
Koncern zdecydował się na rebranding, by ujednolicić swój biznes w skali światowej. Circle K, jako największa i najmocniejsza marka w portfelu Couche-Tard, została wybrana na globalną markę detaliczną. Pod tym szyldem działa łącznie ponad 8 tys. sklepów convenience. Fakt, że to właśnie koncept handlowy udzieli swojego szyldu innym sieciom z grupy, w tym stacjom paliw, niesie jasne przesłanie: stacje mają być czymś więcej, niż tylko miejscem tankowania aut. Bogatsza oferta produktowa i gastronomiczna - to trendy, które na rynku stacji paliw stają się w ostatnich latach coraz wyraźniejsze. A Circle K w handlu detalicznym ma nie lada know how.
W Europie marka Circle K widnieje już na stacjach paliw w Norwegii, Szwecji i w Dani. W tych krajach proces rebrandingu został już zakończony. Prace związane ze zmianą marki prowadzone są nadal w sieci stacji paliw w krajach bałtyckich (Litwa, Łotwa i Estonia), a 11 maja proces rebrandingu oficjalnie rozpoczął się w Polsce. Jak zwykle w przypadkach rebrandingu konceptów sieciowych, w ramach których działają również franczyzobiorcy, pojawia się pytanie, kto zapłaci za zmianę szyldu. Zarząd Circle K zapewnia, że przedsiębiorcy, którzy dotychczas prowadzili swoje stacje pod szyldem Statoil, nie wydadzą na rebranding ani grosza.
Pożegnanie z sentymentem
Marka Statoil znika z polskiego rynku po 25 latach od debiutu nad Wisłą. Sieć zadebiutowała w 1992 roku i przez ćwierć wieku rozwinęła się do 352 stacji paliw na terenie całego kraju. W jej ramach działają zarówno stacje własne, jak i franczyzowe. Polakom marka Statoil jeszcze długo kojarzyć się będzie z popularną reklamą, której główną bohaterką była pewna starsza pani, dla której stacje paliw były głównym miejscem wszelkich zakupów.
Nowy właściciel, Couche-Tard, jest jedną z największych na świecie firm działających w obszarze handlu detalicznego, w formacie convenience. Prowadzi działalność w Ameryce Północnej, Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie. Kanadyjska firma posiada na świecie około 12 500 sklepów typu convenience i stacji paliw oraz zatrudnia ponad 100 tys. pracowników. Akcje Alimentation Couche –Tard notowane są na giełdzie w Toronto (TSE).
Pod nową marką Circle K Polska kontynuuje rozwój sieci na polskim rynku. Pod koniec kwietnia br. zostały otwarte dwie nowe stacje paliw przy autostradzie A-1, już pod nowym logo Circle K. 11 maja następuje również zmiana nazwy programu lojalnościowego Statoil Extra na Circle K Extra Club.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Elomoto.eco buduje sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych. To dobry pomysł dla tych, którzy szukają pasywnego dochodu.
– Na handlu używanymi samochodami nadal można zarobić – przekonuje Dawid Błachucki, franczyzodawca marki Handlarzyki.pl.
Zanim Michał Peksa został franczyzobiorcą LucArt, sam robił w sklepach tej sieci zakupy. Jak ocenia markę patrząc na nią z drugiej strony lady?
Franczyzodawca Handlarzyki.pl zapewnia, że minimalna marża na sprzedaży używanego auta to 2-3 tys. zł, a czasem nawet dwa razy więcej.
Franczyzodawca Blinkee.city zapewnia, że inwestycja w jego biznes zwraca się przeważnie w jeden sezon.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Plenti oferuje dostęp do innowacji za ułamek ich ceny. Ma też propozycje dla franczyzobiorców.
Najlepsze rozwiązania rodzą się z potrzeby. Nie inaczej było w przypadku robota Fidi. Polskie rozwiązanie ma szansę podbić międzynarodowy rynek medyczny.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
– Zaczynaliśmy od kilku małych sklepów w okolicach Tarnogrodu – mówią Jan i Patryk Łebko, ojciec i syn, którzy wspólnie prowadzą rodzinny biznes w modelu Powered by Kramp.
Franczyzę i4-Mobile można połączyć z innym biznesem. A franczyzodawca może nawet pokryć część kosztów inwestycji.
POPULARNE NA FORUM
Opłacalność franczyzy PKN Orlen
jeśli myślisz o wejściu w biznes z franczyzą Orlenu, to pewnie warto zacząć od jakiegoś researchu. Spróbuj skontaktować się bezpośrednio z przedstawicielami Orlenu,...
Ankieta dla posiadaczy stacji franczyzowej PKN Orlen SA
Dzień dobry, uprzejmie proszę o pomoc i wypełnienie ankiety dotyczącej opłacalności franczyzy stacji paliw PKN Orlen SA. Z góry dziękuję za poświęcony czas...
Opłacalność franczyzy PKN Orlen
Czy jest ktoś właścicielem franczyzy Orlenu i byłby w stanie mniej więcej podać jakich zysków można się spodziewać? Albo może ktoś posiada takie informacje?
Pieniądze z moto-sklepu
Rzeczywiście jest to forma biznesu która może zaciekawić wiele osób, a szczególnie warto połączyć ją np. jak ktoś ma z warsztatem samochodowym gdzie klienci na pewno...
Pieniądze z moto-sklepu
Zgadzam się, że dobrze działający biznes w branży motoryzacyjnej to LucArt który moim zdaniem jest świetną alternatywą dla osób które się tym interesują. Dają...
Pieniądze z moto-sklepu
Warto pójść w stronę franczyzy. W branży motoryzacyjnej najkorzystniejsza jest franczyza z Lucart Automotive. Wiem z doświadczenia :)
Pieniądze z moto-sklepu
To prawda wygląda bardzo obiecująco też sobie sprawdzę jak ta sieć się rozwija i jak klienci też są zadowoleni to będę miał trudne przemyślenia czy nie pójść...
Pieniądze z moto-sklepu
Chyba będę musiał sam się co do nich przekonać i sprawdzić jak to dokładnie wszystko działa i co najważniejsze czy ceny są rzeczywiście tak konkurencyjne względem...