Wdrożenie wytycznych franczyzodawcy Groszka może dać średnio wzrost sprzedaży o około 18 proc. oraz obniżyć bieżące koszty funkcjonowania sklepu nawet o 48 proc.
Środa
16.08.2017
Koncept Groszek powiększa się co miesiąc o ok. 30 sklepów. Ich liczba sięga już ponad 1,6 tys. Franczyzodawca zdradza, o ile mogą wzrosnąć przychody franczyzobiorców.
 

– W tym roku najwięcej nowych placówek otworzyliśmy w województwach wielkopolskim, podkarpackim, małopolskim i kujawsko-pomorskim. Liczymy, że na koniec 2017 roku będziemy mieć ponad 100 sklepów netto więcej niż rok wcześniej – zapowiada Magdalena Pajor, dyrektor ds. sieci franczyzowej Groszek i Euro Sklep. Koszty otwarcia nowego sklepu różnią się w zależności od jego wielkości. W przypadku placówki powstającej od podstaw są zupełnie inne niż w przypadku remodelingu już istniejącej placówki. Jak twierdzi, franczyzobiorcy po przystąpieniu do sieci Groszek notują wzrost sprzedaży w wysokości 20 proc. Z upływem czasu korzyści się mnożą.
– Po kilkunastu latach współpracy z naszymi franczyzobiorcami wiemy, że kompleksowe wdrożenie wytycznych może dać średnio wzrost sprzedaży o około 18 proc. oraz obniżyć bieżące koszty funkcjonowania sklepu nawet o 48 proc. – mówi Magdalena Pajor. – Uporządkowanie przestrzeni sprzedażowej, wprowadzenie spójnych elementów wizualizacji ma na celu poprawę jakości sklepu, komfort dokonywania wyboru i optymalizację asortymentu. Rozpoznawalność marki Groszek jest duża, dlatego też klienci, szczególnie ci podróżujący, mający Groszka w swojej okolicy, oczekują określonego standardu. Wiedzą, że nie jest to tylko sklep przy stacji benzynowej z najpotrzebniejszym asortymentem, lecz można tam także dokonać całodziennych zakupów, podobnie jak w ich osiedlowym sklepie.

Wśród franczyzobiorców Groszka są zarówno osoby, które mają doświadczenie w prowadzeniu sklepu w branży FMCG (dóbr szybko zbywalnych) oraz takie, które dopiero stawiają pierwsze kroki w handlu.

– Sporo mamy także klientów, którzy otwierają z nami swój kolejny sklep pod szyldem sieci Groszek, a także takich, którzy prowadzą już inne działalności, niekoniecznie związane z handlem spożywczym i decydują się na otwarcie sklepu. Wsparcie, które zapewniamy na każdym kroku, od dostosowania obiektu, przez otwarcie sklepu i bieżące działanie sklepu sprawia, że prowadzenie sklepu staję się możliwe zarówno dla osób z doświadczeniem, jak i dla tych, którzy chcą się nauczyć prowadzić taką działalność – mówi Magdalena Pajor.

Wdrożenie i prowadzenie biznesu ułatwiają szkolenia w ramach ramach Akademii Umiejętności Eurocash. Akademia powstała w 2010 roku i od tego czasu edukuje właścicieli i pracowników sklepów z tematów związanych z prowadzeniem sklepu detalicznego w realiach polskiego rynku.