Efekt synergii
DDD Dobre Dla Domu to jedna z firm, które zamiast rozbudowywać asortyment o nowe kategorie, postawiła na specjalizację w zakresie drzwi, podłóg i akcesoriów ze średniej i wyższej półki cenowej. W swoim modelu biznesowym firma dopuszcza również możliwość łączenia standardowej oferty salonów z asortymentem z branż pokrewnych, np. z wyposażeniem łazienek, wykładzinami czy meblami. Taki model prowadzenia biznesu wybrało już kilku franczyzobiorców DDD Dobre Dla Domu. Ostatnio dołączył do nich Tomasz Krawczyk, przedsiębiorca z Nysy, który prowadzi też salon ceramiki i wyposażenia łazienek ARKA. W czerwcu, po sąsiedzku otworzył swój salon DDD Dobre Dla Domu o powierzchni 150 m2.
Na pytanie, dlaczego on, przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem zdecydował się na franczyzę, odpowiada:
– Szukałem pomysłu na rozwój swojego biznesu, bo rynek się zmienia i wiedziałem, że moja firma też powinna – wspomina. – Chciałem też wykorzystać dotychczasowe doświadczenie oraz pozyskać nowych klientów lub dotychczasowym zaproponować coś nowego. Zdecydowanie łatwiej wchodzić w nową działalność ze wsparciem silnego partnera, a ponieważ DDD pozwala na łączenie konceptów, wybrałem właśnie tę markę.
Tomasz Krawczyk dodaje, że asortyment DDD to towar komplementarny w stosunku do ceramiki i wyposażenia łazienek, zaś decyzja o wyborze drzwi lub podłogi jest podejmowana mniej więcej w tym samym czasie, kiedy klient decyduje o wykończeniu i wyposażeniu łazienki. Franczyzobiorca pozytywnie też ocenia pierwsze miesiące działalności. Wspomina, że w swoim sklepie jeszcze nie miał ekspozycji, a już przyjmował pierwsze zamówienia. Dziś Tomasz Krawczyk zatrudnia 10 osób, które obsługują oba biznesy – jest jeden zespół handlowy i ekipa montażowa, która potrafi położyć płytki, drewnianą podłogę lub obsadzić drzwi.
Zapytany o rynek wyposażenia wnętrz, Tomasz Krawczyk mówi, że rynek nyski jest bardzo zróżnicowany.
– Mamy klientów, którzy oczekują wyselekcjonowanych materiałów najwyższej jakości. Są też klienci, którzy chcą mieć porządne materiały, ale liczą się z budżetem, więc doradzamy, jak racjonalnie wydać te pieniądze. Mamy też poszukiwaczy okazji. Ważne, by dla każdej z tych grup mieć produkt. W sklepie specjalistycznym to możliwe – mówi franczyzobiorca.
Pytany o receptę na sukces mówi, że trzeba zapracować na zaufanie klienta i nie zawieść go. Wówczas jest szansa, że klient nie tylko wróci, ale też poleci sklep swoim znajomym. Podstawą tego zaufania są według franczyzobiorcy uczciwość i fachowość, czyli znajomość produktów i najnowszych rozwiązań. To szczególnie ważne, kiedy prowadzi się sklep specjalistyczny.
DDD Dobre Dla Domu to jeden z większych graczy na rynku wykończenia i wyposażenia wnętrz. Obecnie sieć liczy 45 salonów z czego 43 prowadzą franczyzobiorcy. Poza stosunkowo niską kwotą inwestycji potrzebną na start (min. 50 tys. zł), franczyzodawca kusi przyszłych franczyzobiorców bogatym know-how. Firma uczy bowiem swoich franczyzobiorców, jak docierać do różnych grup klientów: właścicieli nowych domów i mieszkań, klientów planujących remont czy deweloperów. Jednym ze sposobów na przyciągnięcie klienta do sklepu DDD są również rekomendacje architektów wnętrz. Firma wypracowała system współpracy z tą grupą zawodową, udostępniając w sklepach profesjonalne narzędzia ułatwiające im pracę.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Na sklep DDD Dobre Dla Domu trzeba przeznaczyć min. 65 tys. zł.
Zainspiruj się sukcesami i poznaj sprawdzone pomysły na biznes! Grudniowy numer „Własny Biznes FRANCHISING” pełen praktycznych porad i historii przedsiębiorców już w sprzedaży!
Sklep z podłogami powinien zarabiać już od trzeciego miesiąca działalności
Chcesz zarabiać w branży budowlanej? A może bliższy Ci jest rynek beauty i fitnessu? W czerwcowym numerze "Własny Biznes FRANCHISING" podpowiadamy, jaką firmę założyć, w którą franczyzę zainwestować, aby dobrze zarobić.
Marcowy numer miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" już w sprzedaży! Dowiedz się, w którą franczyzę zainwestować, jak zarabiać w internecie oraz jakie biznesy chętnie otwierają kobiety. Bilet na Targi Franczyza gratis!
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Dwa gabinety pod szyldem Yasumi to za mało dla Aleksandry Michalskiej. Jakie ma plany na rozwój?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
POPULARNE NA FORUM
Ubrania robocze
Zazwyczaj za odzież roboczą odpowiada firma, która zatrudnia pracowników. Pracodawca może jednak poprosić osobę zatrudnioną o pokrycie kosztów zakupu odzieży lub...
Ubrania robocze
Na jakich stanowiskach wymagane jest kupienie pracownikowi odziezy roboczej? Czy jest to obowiązek pracodawcy ?
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?
Trudno powiedzieć, która opcja będzie najlepsza. Teraz wiele opcji, a deweloperzy są najbardziej ukierunkowane na nabywców.
Ekologiczne zyski
Potwierdzam, fotowoltaika to przyszłość, sam z niej korzystam i już po paru miesiącach widzę oszczędności energetyczne.
Biznes na wsi
Agroturystyka to świetny pomysł, ale trzeba mieć warunki.
Ogród
Skąd kupowaliście artykuły do ogrodu? Widziałam, że na Dajar.pl jest interesujący wybór
Skład opałowo-węglowy
Jeżeli chodzi o węgiel najlepiej wybrać sprawdzony skład węgla w którym można kupić węgiel najwyższej jakości a nie węgiel z którym są problemy i my również je...
Jaki sklep meblowy?
Jak chcesz mieć meble na lata, to nie kupuj w Jysk czy innych marketach. Wybieraj tylko sprawdzone marki.