Otwarty pod koniec stycznia sklep w Galerii Karuzela to jedenasty lokal sieci Żabka, który mieści się na terenie galerii.
Wtorek
06.02.2018
Do tej pory otwierali sklepy tylko przy ulicach i na osiedlach. Od niedawna stawiają jednak na zupełnie inne obiekty handlowe...
 

Koncept Żabka przyzwyczaił klientów do obecności w lokalizacjach takich, jak osiedla czy ulice z dużym natężeniem ruchu pierwszego. Niedawno próbuje swoich sił w zupełnie innych obiektach – centrach handlowych. Otwarty pod koniec stycznia sklep w Galerii Karuzela to jedenasty lokal sieci Żabka, który mieści się na terenie galerii. Znajduje się w pobliżu dworca PKS, parkingu i dwóch targowisk.
Wyniki poprzednio otwartych punktów sieci Żabka w podobnych lokalizacjach potwierdziły, że format naszych sklepów bardzo dobrze sprawdza się na terenie centrów handlowych. Szeroki pakiet usług oraz oferta ciepłych przekąsek i gorących napojów, możliwych do kupienia na wynos w strefie Żabka Cafe, stanowią duże udogodnienie dla zabieganych klientów, pracowników oraz podróżnych – mówi Agata Michalska, menedżer ds. ekspansji w centrach handlowych.

Sklep Żabka o powierzchni ponad 100 m2 zlokalizowany jest pomiędzy salonami Martes Sport i Deichmann. Asortyment nowego punktu to przede wszystkim produkty popularnych marek, ale także szeroka gama szybkich przekąsek, dań gotowych do podgrzania na miejscu czy kawa na wynos. Franczyzodawca zapewnia, że Żabki w galeriach będą dostępne również dla franczyzobiorców.
- Każdy franczyzobiorca, bez względu na lokalizację czy typ budynku współpracuje z nami w ramach jednej, takiej samej dla wszystkich umowy franczyzowej. Jedyną różnicę dla Franczyzobiorców prowadzących sklepy w lokalizacjach biurowych lub galeriach handlowych, stanowi konieczność podpisania oświadczenia zobowiązującego do przestrzegania regulaminu obiektu i wiążących się z nim obowiązków - informuje biuro prasowe Żabki.

Franczyzodawca spodziewa się, że segment convenience będzie w 2018 roku święcił kolejne triumfy.
Zaspokajane przez sklepy takie, jak Żabka, potrzeby związane z życiem „w biegu” stają się coraz bardziej powszechne. Możliwość zakupów blisko domu poszerzona o dodatkowe usługi, staje się dla klientów coraz ważniejsza. W połączeniu z ofertą posiłków gotowych do spożycia i dobrą kawą taka oferta stanowi najlepszą odpowiedź na to, czego potrzebuje zabiegany klient – mówi Anna Jarzębowska, rzecznik prasowy Żabka Polska. – Dynamika ostatnich lat na rynku detalicznym pokazuje, że proces konsolidacji i zmian stał się naszą codziennością, ale w przekroju rynek będzie podlegał tym samym trendom, które obserwowaliśmy w ostatnich latach. Jednym z nich jest spadek dynamiki rozwoju dużych formatów na rzecz mniejszych, wygodnych sklepów.

Potencjalny franczyzobiorca Żabki powinien liczyć się z wkładem własnym na poziomie 5 tys. zł. Po ukończeniu szkolenia otrzyma w pełni zatowarowany i wyposażony sklep. Franczyzodawca marki gwarantuje przychód w wysokości minimum 6,5 tys. zł. Partnerzy sprzedają towar z marżą wynoszącą minimum 5 proc. Oprócz tego mogą liczyć na premie za osiągane cele sprzedażowe.