Biuro dla klienta / Na biuro pod szyldem Traveliada.pl potrzebny jest lokal o powierzchni 15-30 m kw. Powinny się w nim zmieścić dwa stanowiska obsługi klienta.
Piątek
21.12.2018
Traveliada.pl chce budować sieć placówek i w dużych, i w małych miastach. Wbrew pozorom zima to dobry czas na otwarcie biura podróży.
 

Traveliada.pl jako stacjonarne i internetowe biuro podróży działa od 2004 roku. 12 lat później marka otworzyła swoje pierwsze biuro franczyzowe. Dziś ma ich cztery: w Opolu, Warszawie, Gorzowie Wielkopolskim i Poznaniu, a w planach kolejne otwarcia.
– Do kwietnia zamierzamy uruchomić 8-10 kolejnych placówek – zapowiada Jacek Malarski, franczyzodawca Traveliady.
Traveliada.pl funkcjonuje jako agent turystyczny, sprzedając oferty kilkudziesięciu różnych touroperatorów. Ale nie tylko – sama jest również organizatorem, który wyspecjalizował się w zimowych wyjazdach narciarskich, a także organizacji imprez firmowych i eventów.
– Wyjazdy narciarskie to ważna część naszej oferty. W tym zakresie współpracujemy też z innymi touroperatorami – podkreśla Jacek Malarski. – Szeroka oferta zimowa to szansa dla biur na przetrwanie słabszego dla turystyki okresu. To też nasz wyróżnik, bo jednak większość biur koncentruje się na wyjazdach czarterowych, wypoczynkowych. My mamy również duży wybór wycieczek autokarowych, krótkich wyjazdów weekendowych, wakacji z dojazdem własnym, zajmujemy się też pakietowaniem ofert na indywidualne zamówienie.
Do Traveliady mogą przyłączyć się już działające biura, ale franczyzodawcy szczególnie zależy na otwieraniu nowych. Nie trzeba mieć doświadczenia w turystyce.
– Wolimy nawet osoby bez doświadczenia, które możemy wyszkolić od podstaw, zgodnie z naszymi standardami – podkreśla Jacek Malarski.

Koncept chce otwierać placówki w miastach liczących od 20 tys. mieszkańców.
– Z naszych badań wynika, że w wielu mniejszych miastach nie ma własnych biur podróży, to niewykorzystane rynki – wyjaśnia Jacek Malarski. – Ale oczywiście nasze placówki znajdą się też w największych polskich miastach.

Na biuro potrzebny jest lokal o powierzchni 15-30 m2. Powinny się w nim zmieścić dwa stanowiska obsługi klienta. Choć franczyzodawca zaznacza, że na początku – zanim biuro rozwinie działalność  może w nim pracować tylko sam franczyzobiorca, by ograniczyć koszty stałe.
– Szacujemy, że na inwestycję potrzeba minimum 6 tys. zł. Ale wszystko zależy od konkretnej lokalizacji i specyfiki danego miasta – zaznacza Jacek Malarski. – Inaczej będą wyglądać wydatki w małym miasteczku, a inaczej np. w Warszawie. Zalecamy też, by franczyzobiorca miał odłożony kapitał na pierwsze miesiące działalności. Bo zanim placówka zacznie być dochodowa trzeba z czegoś opłacać koszty stałe.

Nie ma opłaty za przystąpienie do sieci. Miesięczna opłata franczyzowa wynosi 350 zł. Licencjobiorcy zarabiają na prowizjach od sprzedanych wycieczek. Należy jednak pamiętać, że prowizja jest wypłacana nie w momencie podpisania umowy na sprzedaży oferty, ale w chwili gdy dojdzie do jej realizacji. Czyli wycieczkę można sprzedać w grudniu, ale wyjazd odbywa się w lipcu i dopiero wtedy biuro dostaje prowizję. Franczyzodawca zaznacza, że o wysokości prowizji decydują touroperatorzy.
Czy warto otwierać biuro podróży zimą, poza wysokim sezonem?
– Warto. Mamy wtedy czas, by w pełni przygotować się do sezonu, zacząć budować bazę klientów – uważa Jacek Malarski. – A polski rynek turystyczny, choć działa już na nim dużo sieci agencyjnych, nie jest jeszcze nasycony.

 


Sieć rośnie / W 2016 roku Traveliada.pl otworzyła swoje pierwsze biuro franczyzowe. Dziś ma ich cztery, w Opolu, Warszawie, Gorzowie Wielkopolskim i Poznaniu, a w planach kolejne otwarcia.

POPULARNE NA FORUM

Wakacje.pl czy się opłaca

Zastanawiam się nad franczyzą z wakacji.pl Byłby to drugi punkt tej sieci w moim mieście (200 tys. mieszkańców), lokal zwykły (nie w galerii handlowej) ale przy kilku...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.02.2022
Własny ośrodek wypoczynkowy nad morzem :)

ej Forumowicze! Od paru lat z mężem zastanawialiśmy się nad zakupem bądź wybudowaniem własnego ośrodka wypoczynkowego nad morzem, nic wielkie taki mini pensjonat 20-30...

1 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2020
Czy warto zainwestować w pensjonat, apartamenty?

Pewnie, że tak. Własny apartament to bardzo fajna sprawa, gdyż o każdej porze roku pojechać sobie możemy do niego i odpocząć od codziennych obowiązków. Z drugiej...

15 wypowiedzi
ostatnia 09.07.2019
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Wynająłem samochód na kilka dni za 360 zł przez internet. Na drugi dzień pojechałem po odbiór na drugi koniec miasta i dowiedziałem się, że rezerwacja została...

34 wypowiedzi
ostatnia 07.06.2019
Kajaki, tratwy, namioty - podróżowanie

Możecie pochwalić się miejscami do których udajecie się na wypoczynek ?

1 wypowiedzi
ostatnia 03.01.2019
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Witam, jestem kolejnym klientem oszukanym przez Global. Mechanizm juz opisany wczesniej przez innych na forum. Chetnie przystapie do pozwu zbiorowego lub zawiadomienia o...

34 wypowiedzi
ostatnia 14.12.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Największą rolę odgrywa miejsce. Jak jest miejsce turystyczne to zawsze ma sens.

3 wypowiedzi
ostatnia 07.12.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Firma Global Rent a Car to najwieksze oszustwo z jakim sie spotkalam w moim 34 letnium zycziu. Wypozyczam z mezem samochody pare razy jesli nie wiecej w roku w roznych krajach...

34 wypowiedzi
ostatnia 09.11.2018