Fachowa kadra / Franczyzodawca zwraca uwagę, że największą trudnością przy otwarciu biura nieruchomości jest budowa zespołu wykwalifikowanych agentów. Właśnie dlatego centrala przywiązuje dużą wagę do szkoleń.
Piątek
08.03.2019
Investor Nieruchomości planuje otworzyć 11 nowych placówek franczyzowych w 2019 roku.
 

W roku 2018 odnotowano wzmożone zainteresowanie inwestorów lokujących swoje oszczędności na rynku mieszkaniowym. Szybkie tempo sprzedaży inwestycji deweloperskich oraz nieruchomości z rynku wtórnego to w dużej mierze wynika z faktu, że postrzegamy własną nieruchomość jako przejaw stabilizacji finansowej. Minione miesiące, to również bardzo dobry okres dla właścicieli biur nieruchomości. Piotra Ociepa, dyrektor zarządzający Investor Nieruchomości zauważył, że w ostatnich latach ze względu na stale rosnącą liczbę transakcji, franczyzobiorcy odnotowali wzrost przychodów. – To dobry czas dla franczyzobiorców. W przyszłości nie należy się spodziewać większych zmian na rynku nieruchomości, ponieważ w Polsce brakuje kilku milionów mieszkań i choć buduje się rekordowo dużo, to jeszcze przez wiele lat popyt przewyższać będzie podaż. Obecnie na rynku nieruchomości spotykają się dwie grupy nabywców. Pierwszą grupą są osoby, które kupują nieruchomości  na własne potrzeby mieszkaniowe, natomiast drugą grupę stanowią ci, dla których nieruchomości są inwestycją na wynajem – komentuje Ociepa.

Sieć Investor Nieruchomości bardzo dobrze ocenia miniony rok także pod względem liczby podpisanych umów franczyzowych. – Nasza sieć powiększyła się o siedmiu nowych franczyzobiorców. W chwili obecnej w sieci działa 29 oddziałów oraz 98 doradców – mówi Piotr Ociepa. Na tym nie koniec. W 2019 roku sieć planuje zwiększyć liczbę oddziałów franczyzowych do 40 placówek, natomiast w perspektywie pięciu lat ma ich być docelowo 100 na terenie całego kraju.

Doświadczenie potrzebne?

Franczyzodawca zaznacza, że szuka franczyzobiorców wśród osób, które są gotowe do założenia własnego biznesu. Doświadczenie w dziedzinie nieruchomości nie jest wymagana, ale umiejętności handlowe i menedżerskie są już niezbędne. 

Piotr Ociepa  podkreśla, że centrala firmy służy pomocą na każdym etapie współpracy z franczyzobiorcami. Wspieramy przy wyborze odpowiedniego lokalu (powinien składać się z dwóch pomieszczeń o powierzchni min. 40 m2), a także przygotowujemy projekt wizualizacji lokalu. Natomiast wszystkie elementy wyposażenia biura, np. reklamy, meble, itp. można zamawiać u rekomendowanych przez sieć dostawców  – zapewnia franczyzodawca.  

Szkolenia na poziomie

W ramach pakietu franczyzowego partnerzy Investor Nieruchomości mają zapewniane: know-how, system procedur, umowy pośrednictwa, szkolenia dla właścicieli biur i ich pracowników, pomoc w rekrutacji agentów, system CRM, możliwość publikacji ogłoszeń na stronie investor.net.pl oraz promocję ogłoszeń na branżowych portalach. – Ponadto zapewniamy dostęp do bazy ofert nieruchomości oraz systemu wymiany ofert. Istotnym elementem naszego pakietu franczyzowego jest również pomoc merytoryczna i prawna przy wykonywaniu czynności pośrednictwa, tak aby transakcje przeprowadzane przez naszych franczyzobiorców były bezpieczne – dodaje Piotr Ociepa.

Franczyzodawca zwraca uwagę, że największą trudnością przy otwarciu biura nieruchomości jest  budowa zespołu wykwalifikowanych agentów. Właśnie dlatego centrala przywiązuje dużą wagę do szkoleń. – Szkolimy naszych franczyzobiorców w zakresie rekrutacji, form zatrudniania oraz zarządzania zespołem agentów. Ponadto zapewniamy profesjonalne ogłoszenia na największych portalach rekrutacyjnych. Po zakończeniu procesu rekrutacji przeprowadzamy szkolenia dla nowych agentów – zapewnia franczyzodawca.


Piotr Ociepa, dyrektor zarządzający Investor Nieruchomosci / " Nasza sieć powiększyła się o siedmiu nowych franczyzobiorców. W chwili obecnej w sieci działa 29 oddziałów oraz 98 doradców".

POPULARNE NA FORUM

Czy ktoś współpracuje z Północ Nieruchomości?

http://www.polnoc.pl/

23 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Deweloper w małym mieście

Czy ja wiem? Tyle się słyszy o oszustwach takich dużych inwestorów...

1 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2018