Michał Schnell, założyciel Agencjawirtualna.pl / "Zainteresowanie ofertą franczyzy agencjawirtualna.pl jest bardzo duże. Przyszli partnerzy zdają sobie sprawę, że w rynku marketingu internetowego tkwi duży potencjał".
Niedziala
09.06.2019
– Do końca 2019 roku zamierzamy otworzyć kolejnych 10 punktów franczyzowych – mówi Michał Schnell, założyciel Agencjawirtualna.pl.
 

Agencjawirtualna.pl jest pierwszą w Polsce wirtualną agencją oferującą franczyzę dla osób, które chciałby prowadzić własną agencję marketingową. Jak narodził się pomysł na biznes?
Zaczynaliśmy jeszcze w erze pozycjonowania firm w książkach telefonicznych PKT.PL. Zbieraliśmy reklamy do książki w wersji drukowanej oraz przekształcaliśmy treści na potrzeby elektronicznej wersji. Dysponując doświadczeniem i wiedzą zdecydowaliśmy się otworzyć własną działalność, która bardzo dobrze rozwinęła się na rynku lokalnym. Właśnie ten sukces, chcieliśmy przekuć we franczyzę.

Gdzie szukacie franczyzobiorców?
W miastach powyżej 20 tys. mieszkańców. Przyszły franczyzobiorca musi prowadzić własną działalność gospodarczą, albo mieć chęć jej założenia. Doświadczenie w sprzedaży nie jest wymagane, ale nie ukrywamy, że byłoby bardzo pomocne w trakcie prowadzenia agencji. Na pewno ułatwiłoby start własnego biznesu.

A ile wynoszą koszty przystąpienia do franczyzy?
Opłata licencyjna wynosi 19,9 tys. zł, natomiast opłata miesięczna – 399 zł. Franczyzobiorca przy pełnym zaangażowaniu w pracę jest w stanie zarobić miesięcznie ok. 20 tys zł. A w trakcie rozwoju działalności i pozyskiwania większej liczby klientów, zarobki będą wyższe.

Jak oceniacie państwo aktualną kondycję państwa branży? Jakie nowe trendy pojawiają się na rynku?
Rynek marketingu internetowego jest rozpędzony i cały czas będzie przyspieszał. Specjaliści prognozują znaczny wzrost przychodów. Szczególnie duży wzrost zauważalny będzie na poziomie reklamy mobilnej oraz social media. Według najnowszych badań, ludzie spędzają dużo więcej czasu w internecie, niż oglądając telewizję. Z tego powodu przewidzieć można, że firmy będą wydawać mniej pieniędzy na reklamy telewizyjne, a więcej na video sieciowe, media społecznościowe i reklamy internetowe.

Reklama Social media nabiera ciągle na znaczeniu i ma to odzwierciedlenie w budżetach firm. Wydatki na reklamę online do końca 2020 roku mają wzrosnąć o 54 proc. Na reklamę tradycyjną firmy będą wydawać jedynie o 4 proc. więcej swoich budżetów. Dobrze przemyślana kampania w mediach społecznościowych może być doskonałym kanałem przynoszącym sprzedażowe korzyści naszemu biznesowi.

Co stanowi największe utrudnienie w otwarciu punktu franczyzowego?
Zainteresowanie ofertą franczyzy agencjawirtualna.pl jest bardzo duże. Przyszli partnerzy zdają sobie sprawę, że w rynku marketingu internetowego tkwi duży potencjał. Największym przeszkodą dla osób, które chciałby posiadać własną agencję marketingową jest wstępna opłata licencyjna. Wiele firm jest dopiero na początku swojej drogi biznesowej i nie posiada takich środków, dlatego postanowiliśmy stworzyć drugą propozycję współpracy, którą już w najbliższym czasie zaprezentujemy w naszej ofercie.

Jakie macie plany na drugą połowę 2019 roku?
Agencjawirtualna.pl nastawiona jest na ciągły rozwój sieci partnerskiej. Nasze plany przewidują, że do końca 2019 roku otworzymy kolejnych 10 punktów franczyzowych. Nasze główny cel to budowanie świadomości marki agencjawirtualna.pl poprzez wysoką jakość świadczonych usług. Marketing internetowy jest w fazie rozwoju, dlatego staramy się podążać za najnowszymi trendami, a co za tym idzie, rozwijać naszą ofertę.

Rozmawiała Maryla Pałasz


Rośnie w siłę / Obecnie mamy osiem punktów partnerskich i dwa punkty własne.

POPULARNE NA FORUM

Księgowość we własnej firmie

U nas również postawilismy na system do zarządzania zasobami ludzkimi z modułami do fakturowania.

35 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2020
Szkolenia sprzedażowe

Dzień dobry, czy wie ktoś z Państwa kto prowadzi szkolenia sprzedażowe czy szkolenia dla handlowców?

1 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2019
Agencja marketingowa - czy warto?

Moim zdaniem warto. W takich agencjach pracują przeważnie doświadczeni specjaliści, którzy starają się zadbać o klienta oraz zapewnić mu możliwie profesjonalną i...

2 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2019
Księgowość we własnej firmie

Nie wyobrażam sobie samodzielnego prowadzenia księgowości. Prowadząc swoją firmę ma się wystarczająco dużo na głowie! Praktycznie wszyscy moi znajomi przedsiębiorcy ...

35 wypowiedzi
ostatnia 22.07.2019
Jak pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie zawsze należy zlecić osobom, które zajmują się tym na co dzień. Samodzielne działania mogą przynieść odwrotny skutek. Dlatego znacznie lepiej...

76 wypowiedzi
ostatnia 01.04.2019
Agencja reklamowa przyjdzie do klienta

Niby dobry pomysł, ale ta franczyza niczego Tobie nie daje, nie da się zarobić, ponieważ I tak większe firmy mają lepsze ceny, a to jest najważniejsze dla potencjalnego...

2 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2019
Gadżety reklamowe - co zamówić?

U mnie super sprawdziły się brendowane soki owocowe i woda dla klientów. Prowadzę biznes dla klientów premium, więc butelki z własnym logiem robiły zawsze dobre...

92 wypowiedzi
ostatnia 14.02.2019
Szkolenia menedżerskie

Szkolenia to szczególny element w pracy np. handlowca, dobrze jest przyłożyć się do organizacji takiego wydarzenia. Nasza firma organizowała ostatnio szkolenie dla...

28 wypowiedzi
ostatnia 06.02.2019