Ile na start? / Koszty na start, jakie musi ponieść franczyzobiorca Xeromatic, wynoszą mniej więcej 10 tys. zł netto plus program graficzny Corel Drwa za 300 zł netto.
Poniedziałek
24.06.2019
– Szukaliśmy franczyzy z wkładem finansowym, który nie nadszarpnie domowego budżetu – mówi Domink Ogórek, franczyzobiorca Xeromatic.
 

Agencja reklamowa Xeromatic weszła na rynek franczyzowy w roku 2017. W ofercie klienci znajdą nie tylko opcję stworzenia strony WWW, lecz także promocję firm w mediach społecznościowych. Natomiast partner Xeromatic staje się w tym biznesie opiekunem klienta – jest do jego pełnej dyspozycji. Agencję reklamową Xeromatic można uruchomić w każdej miejscowości powiatowej. A partner otrzymuje wyłączność na cały powiat w ramach jednej licencji.

Dominik Ogórek wraz z żoną Pauliną są franczyzobiorcami Xeromatic w Tomaszowie Mazowieckim od prawie półtora roku. Biznes traktują przede wszystkim jako sposób na dodatkowy zarobek. – Ja z zawodu jestem ratownikiem medycznym. Żona natomiast pracuje w sprzedaży. Szukaliśmy franczyzy z wkładem finansowym, który nie nadszarpnie domowego budżetu. Wiedzieliśmy także, że ze względu na stałą pracę nie będziemy mogli poświęcić się w 100 proc. dodatkowemu biznesowi. Zdecydowaliśmy się na opcję, która nie wymagała od nas wynajęcia lokalu. Od franczyzodawcy dostaliśmy wyłączność działania w naszym regionie – dodaje Dominik Ogórek.

Małżeństwo nie ukrywa, że na początku uważali, iż wynajem lokalu będzie niezbędny do rozkręcenia działalności, jednak z czasem oboje przekonali się, że jest to w ogóle nie potrzebne. – Na początku odbyło się spotkanie, na którym dowiedzieliśmy się na czym dokładnie będzie polegała współpraca, jaki jest dokładny zakres działalności. Pokazano nam jakie opcje mamy do wyboru. Okazuje się, że opcja: „to my przychodzimy do klienta” jak najbardziej sprawdza się w praktyce. Klienci nie odrywają się od codziennych obowiązków, a jeśli chcą się spotkać poza biurem, umawiamy się w neutralnym miejscu, np. w kawiarni – tłumaczy Dominik Ogórek.

Franczyzobiorcy podkreślają, że początki nie były trudne dzięki wsparciu franczyzodawcy.  Przeszliśmy szkolenie, na którym przedstawiono nam produkty, usługi i kwestie podejścia do klienta. Sposób funkcjonowania Agencji Xeromatic pozwala na rozpoczęcie działalności od razu po szkoleniu. Możemy korzystać z zasobów agencji, ale oczywiście mamy wolną rękę w budowaniu własnego zaplecza – dodaje Paulina Ogórek.

Koszty na start, jakie musi ponieść franczyzobiorca Xeromatic, wynoszą mniej więcej 10 tys. zł netto plus program graficzny Corel Drwa za 300 zł netto. W ramach tej inwestycji partner może liczyć na wszelkie niezbędne narzędzia do prowadzenia agencji. Centrala zapewnia system on-line, szkolenia, materiały na start, tablet, foldery reklamowe, wizytówki i know-how prowadzenia biznesu. W pogotowiu czeka też studio graficzne i wsparcie konsultingowe 24h na dobę i siedem dni w tygodniu.   My jako operator marki nie pobieramy prowizji, a jedynie opłatę marketingową w wysokości 399 zł netto miesięcznie. Z kolei partner ma 100 proc. prowizji dla siebie   tłumaczy Piotr Stefański, dyrektor ds. marketingu Xeromatic.


Dominik i Paulina Ogórkowie, franczyzobiorcy z Tomaszowa Mazowieckiego / "Zdecydowaliśmy się na opcję, która nie wymagała od nas wynajęcia lokalu. Od franczyzodawcy dostaliśmy wyłączność działania w naszym regionie".

POPULARNE NA FORUM

Jaki internet do firmy?

Polecam sprawdzić ofertę https://airmax.pl/klienci_biz/internet/?airexpress korzystamy z tego operatora w kilku lokalizacjach, bardzo dobrze się sprawdza.

8 wypowiedzi
ostatnia 03.12.2021
Agencja reklamowa przyjdzie do klienta

Jestem franczyzobiorcą, który w sieci Xeromatic pracuje i zarabia. Polecam ten system innym osobom, które chcą otworzyć własny biznes. Zapraszam do bezpośredniego...

3 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2021
Jak pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie bardzo wpływa na wyszukiwania w Google. No i faktycznie należy je zlecić agencji e-commerce.

77 wypowiedzi
ostatnia 24.02.2021
Agencja marketingowa - czy warto?

Oczywiście, że warto, jeśli ktoś ma opcję skorzystania z pomocy agencji mieszczącej się w stolicy, to serdecznie polecam firmę z którą współpracuje - Agencję 4...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Księgowość we własnej firmie

U nas również postawilismy na system do zarządzania zasobami ludzkimi z modułami do fakturowania.

35 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2020
Szkolenia sprzedażowe

Dzień dobry, czy wie ktoś z Państwa kto prowadzi szkolenia sprzedażowe czy szkolenia dla handlowców?

1 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2019
Agencja marketingowa - czy warto?

Moim zdaniem warto. W takich agencjach pracują przeważnie doświadczeni specjaliści, którzy starają się zadbać o klienta oraz zapewnić mu możliwie profesjonalną i...

3 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2019
Księgowość we własnej firmie

Nie wyobrażam sobie samodzielnego prowadzenia księgowości. Prowadząc swoją firmę ma się wystarczająco dużo na głowie! Praktycznie wszyscy moi znajomi przedsiębiorcy ...

35 wypowiedzi
ostatnia 22.07.2019