Zaprogramowani na zyski

Pieniądze na start / Potencjalny franczyzobiorca Gigantów Programowania powinien mieć 25-30 tys. zł na inwestycję.
Poniedziałek
12.08.2019
Franczyzodawca Gigantów Programowania planuje ekspansję za granicę. Co z rozwojem sieci w Polsce?
 

Szkoły programowania nie narzekają na brak kursantów. Programiści to wciąż jedni z najbardziej poszukiwanych specjalistów na rynku pracy. Poza tym popyt na tego rodzaju kursy w Polsce napędza zapowiadana i organizowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej reforma programu nauczania informatyki, mająca na celu wprowadzanie nauki programowania do szkół. A to przekłada się na wzrost zainteresowania kursami dla dzieci. Takimi, jakie prowadzą m.in. Giganci Programowania.
– Giganci Programowania to sieć szkół programowania, w której kształcimy młodych ludzi zainteresowanych nowymi technologiami i programowaniem komputerów. Szkołę powołaliśmy do życia w 2015 roku jako czterej absolwenci Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Naszym celem jest wyszkolenie znającego się na informatyce młodego człowieka, który bez żadnych kompleksów będzie mógł funkcjonować w przyszłości na nowoczesnym rynku pracy. Pasją do programowania chcemy zarażać jak najwięcej młodych ludzi, ponieważ wierzymy, że nauka programowania rozwija nie tylko umiejętności cyfrowe, dające lepszy start w przyszłość, ale również stymuluje rozwój logicznego myślenia – mówi Radosław Kulesza, współzałożyciel szkoły Giganci Programowania.
Franczyzodawca ma obecnie sieć liczącą 60 placówek własnych i 26 franczyzowych w 55 miastach w Polsce.
– Zainteresowanie kursami programowania jest duże również poza granicami Polski, dlatego postanowiliśmy zaproponować kupno naszej licencji na biznes również przedsiębiorcom z innych krajów. Chcieliśmy na początek zaproponować swoje usługi Hiszpanom - właśnie powstaje pierwsza nasza jednostka własna w Barcelonie - oraz mieszkańcom państw bałkańskich – dodaje Radosław Kulesza. – Jesteśmy gotowi sprzedać zarówno masterfranczyzę na cały kraj czy region, jak i licencję na prowadzenie pojedynczej placówki. Nadal zamierzamy też rozwijać sieć franczyzową w Polsce.
Potencjalny franczyzobiorca Gigantów Programowania, bez względu czy będzie chciał prowadzić szkołę programowania w naszym kraju czy za granicą, powinien mieć 25-30 tys. zł na inwestycję. Ważne, żeby dysponował też lokalem o powierzchni około 30 m2, w którym będzie prowadził zajęcia (możliwy jest także wynajem sali na godziny). Należy wyposażyć go w biurka i krzesła oraz projektor. Franczyzodawca szacuje koszt wyposażenia na 3 tys. zł. Poza tym potrzebne będą laptopy dla kursantów.

Wstępna opłata franczyzowa zależy od wielkości miasta i wynosi od 8 do 20 tys. zł. Franczyzodawca udostępnia know-how, zapewnia szkolenia, przekazuje licencje na materiały dydaktyczne, materiały reklamowe oraz dostęp do systemu CRM. Franczyzobiorca może zdecydować, czy woli płacić opłatę bieżącą w stałej wysokości (na początku współpracy wynosi ona 300 zł miesięczne), czy prowizję od przychodów. Z zapewnień franczyzodawcy wynika, że inwestycja zwraca się po 6-8 miesiącach.
– Ze względu na specyfikę branży i potrzebę zapewnienia wysokiej jakości kursów wymagamy od franczyzobiorców przynajmniej podstawowej wiedzy z zakresu programowania i IT. Uważamy, że są to umiejętności niezbędne do utrzymania w placówce odpowiedniej jakości – wyjaśnia Radosław Kulesza. – W Polsce do współpracy zapraszamy franczyzobiorców z miast o liczbie mieszkańców od 30 do 200 tys. W większych miastach już są lub wkrótce powstaną nasze własne placówki – dodaje.


Czwórka założycieli / Szkołę Giganci Programowania powołali do życia czterej absolwenci Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Jak zarobić pierwszy milion? /01.10.2019

W wydaniu październikowym FRANCHISING zdradzamy receptę na sukces w biznesie. Poza tym prezentujemy SuperBrands na Targach Franczyza. W numerze gratisowy bilet wstępu na targi.

W jaki biznes warto zainwestować? /12.09.2019

Już w październiku Targi Franczyza. Kandydaci na przedsiębiorców będą mogli wybierać spośród 200 konceptów franczyzowych. Sprawdź, jakie marki spotkasz w Pałacu Kultury i Nauki.

Jaki biznes w dużym mieście? /01.03.2019

Duże miasta kuszą lepszym życiem. W jaki biznes zainwestować, by w wielkomiejskim ścisku znaleźć swoje miejsce i móc liczyć zyski?

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Biznes zaprogramowany /01.04.2018

– Inwestycja w placówkę Gigantów Programowania zazwyczaj zwraca się po 6-8 miesiącach – mówi Radosław Kulesza, współzałożyciel Giganci Programowania.

POPULARNE NA FORUM

Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

Jasne, że się opłaca! W ogóle branża szkoleniowa daje dużo satysfakcji - i organizatorom, i uczestnikom :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Jest dużo metod - praca projektowa, case study. Dobre efekty daje też odrobina rywalizacji na zajęciach :)

5 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Półkolonie dają zysk

Fakt, na półkoloniach mozna się dorobić. Z tym, że sezonowo. Chyba, że ktoś myśli nad dodatkową organizacją także warsztatów całorocznych :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

The more taught we are the less demanding it is to settle on educated choices and our aptitudes and capacities are much looked for after by businesses. An a valid example would...

2 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

2 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

1 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018