Inwestycja w salon / Koszty inwestycji w salon GoDan wynoszą ok. 30 tys. zł. 15 tys. zł trzeba wydać na aranżację sklepu oraz około 15 tys. zł na zatowarowanie.
Sobota
09.11.2019
Wystarczy 30 tys. zł, żeby otworzyć sklep marki Godan. Na ten krok zdecydowali się Magdalena i Sebastian Mirońscy. Czy to była dobra decyzja?
 

Magdalena i Sebastian Mirońscy z Gdańska od dłuższego czasu chcieli otworzyć swój własny biznes. Często przeglądaliśmy portal Franchising.pl, ale zanim zdecydowaliśmy się na własną działalność minęło osiem lat. Na początku myśleliśmy o założeniu własnego lokalu gastronomicznego, jednak naszą uwagę przykuła marka GoDan Strefa Uśmiechu, która oferuje dekoracje balonowe. Zachęcona opiniami innych franczyzobiorców o GoDan zdecydowaliśmy się na ten właśnie biznes  mówi Magdalena Mirońska.

Małżeństwo prowadzi swój salon GoDan już od roku. Jak wspomina Magdalena Mirońska, od samego początku współpraca z franczyzodawcą przebiegała sprawnie. – Bardzo szybko umówiliśmy się z menedżerem ds. rozwoju marki GoDan Agnieszką Falińską, która opowiedziała nam, jak wygląda prowadzenie takiej franczyzy. Otrzymaliśmy kontakty do innych franczyzobiorców, jak i dokładne informacje o wymaganym wkładzie finansowym, meblach itp. Kolejnym etapem było przyznanie nam opiekuna, który służy nam pomocą od samego początku działaności  mówi Magdalena Mirońska.

W związku z tym, że franczyzobiorcy z Gdańska wcześniej nie pracowali w handlu przyznają, że mieli spory problemem z zakupem sprzętu niezbędnego do prowadzenia sklepu.  Długo zastanawialiśmy się czy kupić kasę czy drukarkę fiskalną, jak już zapadła decyzja o zakupie drukarki to pojawiły się kolejne wątpliwości, m.in. jaki program będzie najlepszy do obsługi? Czy będziemy potrafili wprowadzić towar i ceny do systemu?Ale na tym nie koniec... Znalezienie i podpisanie najkorzystniejszej oferty z firmą sprzedającą gazy techniczne do wypełniania balonów również nie było prostą sprawą. Ale na szczęście ze wszystkim się uporaliśmy – przyznaje Magdalena Mirońska.

Franczyzobiorcy planują powiekszyć swój lokal, ale rozważają również otwarcie kolejnego salonu GoDan. – Najbardziej odpowiada nam to, że pracujemy dla siebie i na własny sukces. Branża dekoratorska jest branżą bardzo wdzięczną. Rzadko spotykamy biznes, gdzie nie ma klienta reklamacyjnego – podsumowuje Magdalena Mirońska.

Inwestycja w otwarcie salonu GoDan wynosi około 30 tys. zł. 15 tys. zł trzeba wydać na aranżację sklepu oraz około 15 tys. zł na zatowarowanie. Marka poszukuje kontrahentów w całej Polsce, najchętniej w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców.  Nasz koncept charakteryzuje się łączeniem usług ze sprzedażą detaliczną, dlatego w zależności od lokalizacji, otwieramy sklepy również w mniejszych miejscowościach. Obecnie mamy 52 franczyzobiorców w całym kraju – mówi Agnieszka Falińska, menedżer ds. rozwoju marki GoDan.


Magdalena Mirońska, franczyzobiorczyni z Gdańska. / "Wcześniej pracowałam w banku. Umiejętności, które tam nabyłam ułatwiły mi prowadzenie własnej firmy".