Smaczna franczyza
Zbliża się koniec roku. Skusi się pan na jego biznesowe podsumowanie?
Sieć pizzerii Stopiątka skutecznie umocniła swoją pozycję na rynku. W tej chwili pod jej szyldem funkcjonuje 50 placówek, a do końca roku prawdopodobnie przybędzie jeszcze pięć pizzerii. Ponadto wdrażamy nowy koncept – Fitkurier, wyspecjalizowany w cateringu dietetycznym. Niedawno podpisaliśmy dwie umowy franczyzowe, natomiast w przyszłym roku planujemy uruchomienie 15 placówek Fitkurier.
Do kogo kierowana jest oferta Fitkurier?
Mamy trzy grupy docelowe. Ofertę kierujemy do osób, które się odchudzają, do osób z dolegliwościami zdrowotnymi, które wymagają specjalnych diet oraz do tych, które nie lubią gotować lub nie mają na to czasu.
Taka grupa klientów ma swoje specjalne potrzeby, wymagające profesjonalnego przygotowania dań. Do kogo należy to zadanie?
Wszystkie proponowane zestawy komponuje w centrali dietetyk i kucharz, którzy wspólnie dbają o walory odżywcze i smakowe. Franczyzobiorcy nie muszą więc posiadać umiejętności kucharskich. Placówki wyposażamy w piece konwekcyjno-parowe, które są codziennie programowane z centrali firmy w nowe receptury. Dzięki temu przygotowanie zestawów jest szybkie z zachowaniem właściwego smaku.
W jakich aspektach pomagacie jeszcze franczyzobiorcom?
Dużym ułatwieniem dla nowych franczyzobiorców jest lista klientów, którą franczyzobiorcy otrzymują zanim ruszą z biznesem. Zależy nam, żeby biorcy licencji prowadzili sprzedaż od pierwszego dnia działalności. Na ten cel przeznaczamy fundusz marketingowy skoncentrowany na działania promocyjne, które zaczynamy już w trakcie remontu lokalu. Kampanie reklamowe prowadzimy przede wszystkim w internecie, na znanych blogach i w mediach społecznościowych.
Gdzie powstają punkty Fitkurier i ile trzeba zainwestować w biznes?
Punkty Fitkuriera powstają w dużych i małych miastach od 20 tys. mieszkańców. Koncept nie wymaga drogich lokalizacji w centralnie położonych miejscach. Nie prowadzimy sprzedaży w placówkach, w związku z czym mogą znajdować się w mniej uczęszczanych dzielnicach, co znacząco obniża koszty najmu. Klient wskazuje miejsce i godzinę, o której chce otrzymać posiłek, a Fitkurier dostarczy świeży posiłek pod same drzwi.
Koszt inwestycji na start, bez remontu lokalu wynosi około 80 tys. zł. Tyle trzeba mieć w gotówce. Pozostałą część można sfinansować z kredytu i leasingu. Otwarcie placówki trwa zazwyczaj miesiąc, a czas zwrotu z zainwestowanej gotówki szacujemy na 12 miesięcy.
A kto może zostać franczyzobiorcą Stopiątki?
Stawiamy przede wszystkim na współpracę z franczyzobiorcami, którzy są zdeterminowani w osiąganiu wyznaczonych celów. Nie oczekujemy od naszych partnerów profesjonalnej wiedzy biznesowej, zwracamy większą uwagę na miękkie umiejętności. Wśród kandydatów jest sporo pracowników korporacji, którzy chcą zmienić życie zawodowe i rozpocząć własny biznes. Nie wymagamy też posiadania umiejętności kulinarnych od naszych partnerów, ani od pracowników pizzerii. Mamy w centrali profesjonalnych kucharzy, którzy komponują i testują nowe dania, aby ostatecznie trafiły do ogólnego menu Stopiątki.
Ile wynosi inwestycja w pizzerię Stopiątki?
Koszt aranżacji pizzerii Stopiątka to mniej więcej 120 tys. zł plus remont. Inwestycja zwraca się średnio po dwóch latach prowadzenia działalności. Placówki powstają w miastach od 20 tys. mieszkańców. Lokalizacje pomaga wyszukiwać centrala, która ma specjalny dział dedykowany do tego zadania. Wskazana jest też aktywność franczyzobiorcy, ale nasza wiedza i doświadczenie jest bardzo pomocne podczas całego procesu wyboru i najmu lokalu. Weryfikujemy potencjał lokalizacji pod względem natężenia ruchu, profilu mieszkańców oraz konkurencji. Pizzerie Stopiątka powstają tylko w najlepiej rokujących miejscach.
Kto jest najczęstszym klientem pizzerii Stopiątka?
Celujemy w młode rodziny z dziećmi. W każdej placówce jest kącik zabaw, bardzo często również z animatorem, oferujemy menu dla dzieci, organizujemy urodziny i warsztaty kulinarne dla maluchów. Chcemy wzbudzać sympatię wśród naszych klientów, dlatego też uświadamiamy naszych franczyzobiorców, że warto brać udział w lokalnych inicjatywach. Dbamy o wszystkie aspekty, które mogą wpłynąć na lojalność i zadowolenie klienta. Świadczy o tym chociażby rosnąca sprzedaż w poszczególnych pizzeriach, która w tym roku wzrosła o 30 proc. Przyszły rok będzie jeszcze lepszy. Mamy ambitne plany i dobrze przygotowany koncept, co oznacza tylko dalszy rozwój.
Rozmawiała Magdalena Kurda
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Coraz więcej franczyzobiorców Stopiątki po dwóch latach współpracy otwiera kolejną pizzerię. Ile trzeba mieć pieniędzy na inwestycję w lokal marki?
Tommy Żelazny, franczyzobiorca Stopiątki pokazuje, że czasem aby odnaleźć swoje miejsce, trzeba wrócić do korzeni.
Marcowy numer miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" już w sprzedaży! Dowiedz się, w którą franczyzę zainwestować, jak zarabiać w internecie oraz jakie biznesy chętnie otwierają kobiety. Bilet na Targi Franczyza gratis!
Na pewno taki, w którym franczyzobiorcy mogą liczyć na solidne wsparcie franczyzodawcy. Przedstawiamy kilkadziesiąt konceptów franczyzowych, w których inwestycję warto rozważyć w 2023 roku.
Wybór konceptów franczyzowych w segmencie pizzerii jest bardzo duży. I wciąż kolejne marki decydują się dzielić z innymi swoją licencją na biznes.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Rozważasz otwarcie firmy? Najpierw zainwestuj w subskrypcję magazynu "Własny Biznes FRANCHISING" i sprawdź, jaki biznes się opłaca! Tego nie przeczytasz w internecie!
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Franczyzobiorczyni Tax Safe z Krakowa dba o work-life balance, ale klientów cały czas jej przybywa. Jak sobie radzi?
La Mancha szuka partnerów szczególnie w Białymstoku i Szczecinie. Dlaczego to dobry moment na nawiązanie współpracy?
POPULARNE NA FORUM
Dolci Sapori - Mniami
https://youtu.be/kojfdVGqIY4?si=N1J9rlZC1jf4U-2y
Biznes, który bije rekordy
Niestety jako osoba która ma bezpośrednie doświadczenie z ta franczyza, nie moge polecic wspolpracy z nimi. Te artykuly maja na celu tylko nabijanie kolejnych klientow.
Dolci Sapori - Mniami
Jestem również osobą poszkodowaną przez tą firmę 574 720 428
Biesiadowo
Tak patrzę i biesiadowo pisze że ma 119 lokali. Ale na ich stronie nie ma nawet 50
Kawiarnie Cafe Nescafe
Nie chciałabym tej franczyzy
McDonalds opinie o franczyzie
Ja bym pomyślała o tej franczyzie
Doświadczenia z Bafra Kebab
Witam wszystkich, zastanawiam się nad otwarciem punktu Bafry Kebab. Czytając komentarze w internecie mam mieszane odczucia. Czy ktoś się tym interesował? Otworzył? Jakie...
Własny, mobilny punkt gastronomiczny lody, gofry, granita - sprzedaż
Dzień dobry, Noszę się z zamiarem sprzedaży przyczepy (cesja leasingu) po franczyzie znanej jako Lodolandia. Jeśli jest ktoś zainteresowany to zachęcam do...