Format dla galerii / Placówki pod szyldem Telakces.com powstają wyłącznie w galeriach handlowych.
Sobota
14.12.2019
Inwestycja w stoisko z akcesoriami GSM zaczyna się już od 10 tys. zł. Gdzie opłaca się je otworzyć?
 

Sieć Telakces.com działa w całej Polsce i obejmuje sprzedaż akcesoriów GSM, usługi i produkty Virgin Mobile, sprzedaż telefonów komórkowych i serwis pogwarancyjny. Marka nie otwiera punktów własnych, ma tylko franczyzowe lub partnerskie. Sieć liczy obecnie około 200 placówek (sklepów i stoisk), blisko 20 z nich otwarto w tym roku.
– Dynamika otwarć jest zależna od częstotliwości pojawiania się nowych galerii handlowych oraz nasycenia branżą GSM – mówi Magdalena Michniak, dyrektor public relations sieci Telakces.com. – Oprócz nowych otwarć zakładamy również lifting istniejących sklepów.
Placówki pod szyldem Telakces.com powstają wyłącznie w galeriach handlowych. Coraz chętniej marka wchodzi natomiast na mniejsze rynki, poza dużymi miastami.
– Decydując się na daną lokalizację, bierzemy pod uwagę wiele czynników, takich jak: obszar oddziaływania danego centrum, nasycenie branżą GSM i liczba ludności – wyjaśnia Magdalena Michniak. – Oferujemy naszym franczyzobiorcom gotowe lokalizacje, ale również pomagamy je znaleźć w wybranym przez licencjobiorcę miejscu.
Franczyzodawca zapewnia, że inwestycja w otwarcie wyspy handlowej zaczyna się już od 10 tys. zł.
– Jesteśmy na tyle dużą siecią handlową, że możemy wspomóc franczyzobiorcę i ustalić z nim dogodne dla niego ratalne warunki finansowe – dodaje Magdalena Michniak.
Franczyzodawca gwarantuje też wsparcie w zakresie doradztwa w prowadzeniu sklepu czy stoiska oraz jego zatowarowania, know-how marki, szkolenia branżowe, opiekę merytoryczną kierownika regionalnego oraz wsparcie marketingowe. Wstępna opłata licencyjna to koszt od 500 zł. Wysokość opłat franczyzowych zależy od lokalizacji i powierzchni punktu.
– Aby osiągnąć zadowalające dochody, trzeba być na bieżąco z rynkiem dostawców i pilnować jakości usług w swoim punkcie – podkreśla Magdalena Michniak. – Doświadczenie w sprzedaży akcesoriów GSM również ma znaczenie. Często naszymi franczyzobiorcami zostają byli pracownicy konkurencji. Pozostawiamy naszym partnerom dużą elastyczność w prowadzeniu sklepów, oferując im know – how oparte na własnym doświadczeniu. Ponad 80 proc. franczyzobiorców w sieci Telakces.com posiada więcej niż jeden punkt i ta liczba wzrasta. To świadczy tylko o tym, że Telakces.com tworzy odpowiednie środowisko biznesowe zarówno dla nowych, jak i stałych partnerów.


Magdalena Michniak / "Oferujemy naszym franczyzobiorcom gotowe lokalizacje, ale również pomagamy je znaleźć w wybranym przez licencjobiorcę miejscu."