Korzyści z nauki poprzez zabawę

Edukacja dla dzieci / Edukido to autorski program zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem klocków Lego dla dzieci w wieku 3-12 lat.
Poniedziałek
24.02.2020
Sieć Edukido powiększyła się w zeszłym roku o niemal 30 nowych placówek franczyzowych. Jedną z nich prowadzi Sylwia Golonka. Od czego rozpoczęła współpracę z marką?
 

Edukido to autorski program zajęć edukacyjnych z klockami Lego dla dzieci w wieku 3-12 lat.
Współpracuje z marką od września 2019 roku. Dostałam wyłączność na prowadzenie działalności w Lubartowie i gminie Lubartów. Zajęcia prowadzę w przedszkolach, szkole oraz w sali zabaw. W pierwszych miesiącach działalności najtrudniejsza jest logistyka. Dopasowanie wszystkich terminów spotkań i rozmów z dyrektorami szkół. Ponieważ sama prowadzę ten biznes, bardzo ważne jest zaangażowanie. Na szczęście na każdym etapie współpracy mogę liczyć na pomoc franczyzodawcy – mówi Sywia Golonka, franczyzobiorczyni Edukido.
Jeśli franczyzobiorca na początek zdecyduje się prowadzić zajęcia w salach wynajmowanych na godziny, to w pierwszej kolejności musi zainteresować swoją ofertą dyrektorów szkół i przedszkoli. Następnie należy przekonać rodziców, że warto zapisać pociechy właśnie na zajęcia Edukido.
– Jedni i drudzy zazwyczaj są nam przychylni. Na szkoleniach uczymy się, jak rozmawiać z dyrektorami i rodzicami, jak tworzyć oferty i jak odpowiadać na trudne pytania. Mamy opracowane scenariusze dla dzieci od trzeciego do dwunastego roku życia. Możemy więc prowadzić zajęcia również w przedszkolach – mówi Sylwia Golonka.
Licencjobiorczyni zaznacza, że zanim zaczęła współpracę z Edukido, przeszła obowiązkowe szkolenie złożone z dwóch modułów: menedżerskiego, który w dużej mierze poświęcony jest marketingowi, sprzedaży i standardom obsługi klienta oraz szkolenie instruktorskie z prowadzenia zajęć. Od franczyzodawcy otrzymała klocki, maty edukacyjne oraz inne akcesoria do prowadzenia zajęć.
Franczyzodawca zapewnia również dostępu do scenariuszy zajęć, materiałów marketingowych, materiałów z sesji zdjęciowych, filmów reklamowych itp. Możemy również liczyć na bieżące wsparcie biura obsługi franczyzobiorcy. Od franczyzodawcy otrzymujemy też wyłączność na prowadzenie działalności na danym obszarze – tłumaczy Sylwia Golonka.

Franczyzodawca marki rekomenduje franczyzobiorcom, żeby rozpoczęli działalność od prowadzenia zajęć w placówkach oświatowych. Wówczas inwestycja jest niższa, bo wystarczy mieć pieniądze na licencję i kupno zestawów klocków, które są niezbędne do prowadzenia zajęć. Przedsiębiorcy nie muszą wówczas wynajmować lokalu, co znacznie obniża koszty inwestycji. Dokładna kwota inwestycji zależy m.in. od wielkości obszaru, na który franczyzobiorca wykupi licencję, i od tego, czy będzie on prowadził zajęcia w placówkach oświatowych, czy chce otworzyć dodatkowo samodzielne Centrum Edukido (wówczas trzeba wynająć lokal). Opłata wstępna składa się z opłaty licencyjnej oraz opłaty za pakiety startowe (klocki, inne akcesoria do zajęć, materiały marketingowe). Całkowita kwota inwestycji mieści się w granicach od 18,5 tys. zł netto do 33,5 tys. zł netto.
– Na początku działalności rekomendujemy objęcie obszaru, na którym mieszka od 40 do 140 tys. mieszkańców – mówi Piotr Szczepkowski, współtwórca Edukido.

W minionym roku marka otworzyła 29 nowych jednostek franczyzowych.


Sylwia Golonka, franczyzobiorczyni Edukido / "Zajęcia prowadzę w przedszkolach, szkole oraz w sali zabaw. W pierwszych miesiącach działalności najtrudniejsza jest logistyka. Dopasowanie wszystkich terminów spotkań i rozmów z dyrektorami szkół".

POPULARNE NA FORUM

Praca licencjacja - franczyza McDonald's

Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.05.2021
Akademia Bystrzaka

Podłączam się do pytania.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Akademia Bystrzaka

Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?

2 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2020
Czy warto zainwestować w szkołę językową?

Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...

21 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018