Miesjce do grania / Szkółki Football Academy powstają zarówno w dużych miastach, jak i w tych zupełnie małych, nawet kilkutysięcznych.
Środa
27.05.2020
Franczyzodawca Football Academy mówi, że zainteresowanie jego konceptem w ostatnim czasie mocno wzrosło. Dla nowych licencjobiorców ma promocję na start.
 

Football Academy to licząca około 130 oddziałów sieć szkółek piłkarskich dla dzieci. Kiedy zamrożono zajęcia edukacyjne, także one przestały funkcjonować normalnie.
– Treningi odbywały się w miarę możliwości on-line – informuje Krzysztof Łoś, dyrektor ds. rozwoju sieci Football Academy. – Zdając sobie sprawę z tego, że nasi franczyzobiorcy stanęli w obliczu ograniczonych możliwości zarobkowania anulowaliśmy część opłat franczyzowych, a część odroczyliśmy.

W tej chwili szkółki mogły już wrócić do w miarę normalnej działalności. 
– Zajęcia już odbywają się na boiskach, w grupach liczących 14 zawodników. Zachowujemy oczywiście nowe obowiązujące reżimy sanitarne, co oznacza, że np. nie można wykonywać części elementów treningu, w których dzieci muszą być zbyt blisko siebie – wyjaśnia Krzysztof Łoś. – Na szczęście nie ma obowiązku trenowania w maseczkach.

Ulgi na starcie

Szkółki Football Academy powstają zarówno w dużych miastach, jak i w tych zupełnie małych, nawet kilkutysięcznych. Franczyzobiorcy nie muszą mieć uprawnień do trenowania dzieci, ani być związani ze sportem – choć jeśli tak jest, to na pewno ułatwi im to start w tym biznesie. Natomiast osoby prowadzące zajęcia muszą mieć licencję trenerską i uprawnienia do pracy z dziećmi. Jeżeli sam właściciel chce być trenerem, to też powinien takie uprawnienia posiadać.
 Zaobserwowaliśmy większe zainteresowanie naszym konceptem. Liczba zapytań i zgłoszeń wzrosła o 100 proc. Być może ma to związek z rosnącym bezrobociem – mówi Krzysztof Łoś.

Franczyzodawca pomaga rekrutować trenerów i znaleźć obiekt treningowy, czyli boisko lub halę, wynajmowaną na czas zajęć. Licencjobiorcy nie muszą mieć natomiast biura ani żadnej stałej siedziby.

Nie ma opłaty za przystąpienie do sieci. A kwota, wymagana na starcie jest bardzo niska. Według zapewnień franczyzodawcy, wystarczy 500-1 tys. zł, które przeznacza się na zakup materiałów reklamowych. Dopiero później, gdy licencjobiorca ma już pierwszych klientów, dokupuje sprzęt sportowy i odzież. Licencjodawca oblicza, że aby wystartować, należy zebrać grupę przynajmniej 12 zawodników. 
– Choć próg rentowności może być różny w różnych lokalizacjach – zastrzega Krzysztof Łoś. – Dla każdego licencjobiorcy robimy kalkulację rentowności jeszcze przed otwarciem oddziału.

W tej chwili nowi licencjobiorcy przez trzy pierwsze miesiące prowadzenia działalności (licząc od pierwszego zorganizowanego treningu) są zwolnieni z bieżącej opłaty franczyzowej. A jest ona zryczałtowana i mieści się w widełkach od 600 do 900 zł. Do tego trzeba doliczyć po kilka złotych od każdego uczestnika zajęć z tytułu ubezpieczenia. 
– Mamy oddziały, które trenują po kilkuset zawodników – podkreśla Krzysztof Łoś. – Są też franczyzobiorcy, którzy prowadzą po kilkanaście oddziałów. Przy kolejnych otwarciach dajemy preferencyjne warunki współpracy. Można też łączyć prowadzenie naszej franczyzy z innym biznesem.

 

WIZYTÓWKA MARKI FOOTBALL ACADEMY

Sieć szkółek piłkarskich dla dzieci

  • 130 oddziałów
  • kwota na start inwestycji: 500-1 tys. zł
  • przez trzy miesiące nowi licencjobiorcy nie płacą opłaty bieżącej

Krzysztof Łoś, dyrektor ds. rozwoju sieci Football Academy / Zaobserwowaliśmy większe zainteresowanie naszym konceptem. Liczba zapytań i zgłoszeń wzrosła o 100 proc.

POPULARNE NA FORUM

Akademia Bystrzaka

Podłączam się do pytania.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Akademia Bystrzaka

Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?

2 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2020
Czy warto zainwestować w szkołę językową?

Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...

21 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

Jasne, że się opłaca! W ogóle branża szkoleniowa daje dużo satysfakcji - i organizatorom, i uczestnikom :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018