Rafał Wojdyła, Północ Nieruchomości (z prawej): / Ludzie stracili pracę, albo spodziewają się, że wkrótce to nastąpi. W tych okolicznościach szczególnie atrakcyjna jest nasza propozycja franczyzy na próbę.
Sobota
04.07.2020
Pierwsze umowy sprzedażowe niektóre biura podpisują już w pierwszym miesiącu działalności - mówi Rafał Wojdyła, menedżer ds. rozwoju sieci i marketingu Północ Nieruchomości.
 

Rynek nieruchomości, podobnie jak wiele innych branż, musiał się dostosować się do nowych realiów. Jak to wyglądało z perspektywy Północ Nieruchomości?

Na początku epidemii rynek pośrednictwa nieruchomości się „zatrzymał”, ale trwało to chwilę. Generalnie kryzysy omijają naszą branżę. Choć koronawirus zmienił nieco preferencje klientów. Wzrosło zainteresowanie domami, działkami, działkami rekreacyjnymi. Ludzie docenili fakt posiadania kawałka własnego trawnika. Rzeczywiście, zmienione realia wymagały od nas nowych form działania. M.in., jak wiele innych branż, zaczęliśmy mocniej funkcjonować on-line, organizując np. wirtualne prezentacje domów czy mieszkań.

Czy niepewność, jaką wprowadziła do naszego życia pandemia miała wpływ na poziom zainteresowania waszą franczyzą?

Owszem, ale raczej pozytywny. W samym epicentrum pandemii, w ciągu dwóch miesięcy trwania stanu epidemii w Polsce, podpisaliśmy umowy z czterema nowymi franczyzobiorcami. I cały czas mamy zgłoszenia od kolejnych zainteresowanych. Ludzie stracili pracę, albo spodziewają się, że wkrótce to nastąpi. Dzieje się tak w różnych branżach. W tych okolicznościach szczególnie atrakcyjna jest nasza propozycja franczyzy na próbę.

O co chodzi we franczyzie na próbę?

To rozwiązanie skierowane przede wszystkim do osób, które chcą rozpocząć karierę w branży nieruchomości bez długoletnich zobowiązań i bez dużego kapitału na start. Po pierwsze wersja na próbę różni się od standardowej współpracy franczyzowej (tzw. wersji premium) czasem trwania umowy – to zaledwie rok (w wersji premium 3 lata). Nie ma też potrzeby otwierania biura stacjonarnego, co obniża w sposób istotny wysokość inwestycji. Do pracy wystarczy laptop i telefon. Franczyzobiorca może pracować sam, nie zatrudniając personelu. Opłata za przystąpienie do sieci wynosi 1 tys. zł. Comiesięczna opłata franczyzowa to 600 zł. Jeśli licencjobiorca sprawdzi się w tym biznesie, może przejść w każdej chwili na pełną franczyzę.

A jakie są warunki współpracy w pełnej franczyzie?

W tym modelu – który dedykowany jest szczególnie osobom z doświadczeniem w branży - konieczne jest już prowadzenie biura. Koszty jego otwarcia szacujemy na ok. 10 tys. zł. Opłata wstępna dla nowych franczyzobiorców wynosi 2 tys. zł, opłata miesięczna 1 tys. zł. W obu modelach zapewniamy naszym licencjobiorcom szkolenia, wzory dokumentów, bazę ofert i klientów czy dostęp do sieciowego katalogu.

Jak szybko pojawiają się pierwsi klienci?

Zdarza się, że pierwsze umowy sprzedażowe nowa placówka podpisuje już w pierwszym miesiącu działalności. W drugim miesiącu sprzedaż realizuje już praktycznie każda.


Wsparcie z centrali / Franczyzodawca Północ Nieruchomości licencjobiorcom szkolenia, wzory dokumentów, bazę ofert i klientów czy dostęp do sieciowego katalogu.

POPULARNE NA FORUM

Nowa franczyza w nieruchomościach

Dobrze rozumiem, że oprócz agencji nieruchomości mogę zarabiać dodatkowo na poleceniach usług, jak kredyt i ubezpieczenie tak? Pozdrawiam, Krzysztof

1 wypowiedzi
ostatnia 06.05.2022
Dom czy mieszkanie?

Od dwóch lat mieszkam w Warszawie, aktualnie wynajmuje mieszkanie, ale po podsumowaniu kosztów wychodzi, że bardziej opłaca mi się kupić własny kąt. Tylko mam dylemat...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018