Mała inwestycja, szybki zwrot

Praca na co dzień / Franczyzobiorcy marki mają za zadanie pozyskiwać klientów na usługi reklamowe, zbierać zamówienia oraz dbać o podtrzymywanie dobrych relacji handlowych. Nie muszą mieć doświadczenia w marketingu.
Środa
26.08.2020
Agencjawirtualna.pl przez półtora roku pozyskała 19 partnerów. Do końca tego roku do sieci ma dołączyć kolejnych dziesięciu.
 

Choć mogłoby się wydawać, że wydatki na reklamę i marketing, to ostatnie, o czym myślą firmy podczas kryzysu, to okazuje się, że wiele spółek oferujących takie usługi rośnie teraz jak na drożdżach. Szczególnie, jeśli działają w sieci.

Przyszłość leży w sieci

Agencjawirtualna.pl, zajmująca się usługami reklamowymi, głównie marketingiem internetowym, powstała ledwie półtora roku temu, na początku 2019 roku, i ma już ma sieć 19 franczyzobiorców. Do końca tego roku chce uruchomić jeszcze 10 punktów franczyzowych.

– Wiele firm w czasie pandemii musiało przenieść swoją działalność do internetu, dlatego ten czas bardzo pozytywnie wpłynął na naszą działalność – mówi Michał Schnell, właściciel Agencjiwirtualnej.pl

Oprócz promowania firm w internecie, spółka prowadzi też profile firm w social mediach, robi filmy reklamowe, spacery wirtualne oraz dostosowuje strony do wymogów RODO. Ponadto może zaprojektować i wydrukować wszelkie materiały promocyjne, takie jak foldery, wizytówki, gadżety.

Franczyzobiorcy mają za zadanie pozyskiwać klientów na usługi reklamowe, zbierać zamówienia oraz dbać o podtrzymywanie dobrych relacji handlowych. Nie muszą mieć doświadczenia w marketingu. Wystarczy chęć do pracy, pogłębiania wiedzy i rozwoju zawodowego. Franczyzodawca zapewnia szkolenie, podczas którego franczyzobiorca uczy się, jak oferować klientom usługi sieci a nawet jak obsługiwać media społecznościowe.

– Do tego każdy partner jest przez całą dobę pod opieką przypisanego mu konsultanta – mówi Michał Schnell.

Wysoki zysk, niska inwestycja

Agencjawirtualna.pl szuka partnerów w miastach liczących powyżej 20 tys. mieszkańców. Oferuje dwie formy współpracy. Pierwsza wymaga inwestycji rzędu 19,9 tys. zł. W zamian za to w pakiecie startowym partner dostaje m.in. szkolenia, wizytówki, wzory umów z klientami, foldery ofertowe. W tej opcji wszystkie zarobione przez partnera pieniądze ze zleceń trafiają do jego kieszeni. Druga opcja to inwestycja rzędu 9,9 tys. zł na start. W tym przypadku partner również dostaje pakiet startowy, ale franczyzodawca w trakcie współpracy pobiera 20 proc. prowizji od jego zysku netto.

– Franczyzobiorcy najczęściej wybierają opcję współpracy bez prowizji, ponieważ ta opcja bardziej im się opłaca – mówi Michał Schnell.

Niezależnie od wybranego wariantu współpracy, franczyzobiorcy są zobowiązani do miesięcznej opłaty marketingowej w wysokości 399 zł. Zwrot z inwestycji następują zwykle po dwóch miesiącach, choć firma ma partnerów, którym zajęło to znacznie mniej czasu. Franczyzodawca nie wymaga biura, ponieważ spotkania najczęściej odbywają się u klienta. Ale część partnerów zdecydowała się na własny lokal.

Zdaniem Michała Schnella, wystarczy 20 klientów firmowych, aby partner mógł liczyć na zyski. Twierdzi, że w ramach współpracy można zarobić 40 tys. zł miesięcznie.

– Mamy partnerów, którzy osiągają takie miesięczne zarobki. Ale oczywiście wszystko zależy od wkładu pracy i poświęcenia odpowiedniej ilości czasu. Posiadamy również partnerów, którzy łącza działalność agencji z innym rodzajem wykonywanej pracy. W naszej branży bardzo ważna jest systematyczność i motywacja do pracy – mówi Michał Schnell. Przyznaje, że konkurencja w branży jest duża. – Naszą przewagą jest jednak szeroki wachlarz usług, kompleksowa obsługa i konkurencyjne ceny – zapewnia Michał Schnell.

 

WIZYTÓWKA AGENCJIWIRTUALNEJ.PL

Firma zajmująca się reklamą i marketingiem, szczególnie w internecie.

  • liczba franczyzobiorców: 19,
  • minimalna kwota inwestycji: 9,9, tys. zł,
  • miesięczna opłata marketingowa: 399 zł,
  • zwrot z inwestycji: dwa miesiące.

Biznes za małe pieniądze / Agencjawirtualna.pl szuka partnerów w miastach liczących powyżej 20 tys. mieszkańców. Oferuje dwie formy współpracy. Pierwsza wymaga inwestycji rzędu 19,9 tys. zł, a druga 9,9 tys. zł.
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Agencja reklamowa przyjdzie do klienta

Jestem franczyzobiorcą, który w sieci Xeromatic pracuje i zarabia. Polecam ten system innym osobom, które chcą otworzyć własny biznes. Zapraszam do bezpośredniego...

3 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2021
Jak pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie bardzo wpływa na wyszukiwania w Google. No i faktycznie należy je zlecić agencji e-commerce.

77 wypowiedzi
ostatnia 24.02.2021
Agencja marketingowa - czy warto?

Oczywiście, że warto, jeśli ktoś ma opcję skorzystania z pomocy agencji mieszczącej się w stolicy, to serdecznie polecam firmę z którą współpracuje - Agencję 4...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Księgowość we własnej firmie

U nas również postawilismy na system do zarządzania zasobami ludzkimi z modułami do fakturowania.

35 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2020
Szkolenia sprzedażowe

Dzień dobry, czy wie ktoś z Państwa kto prowadzi szkolenia sprzedażowe czy szkolenia dla handlowców?

1 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2019
Agencja marketingowa - czy warto?

Moim zdaniem warto. W takich agencjach pracują przeważnie doświadczeni specjaliści, którzy starają się zadbać o klienta oraz zapewnić mu możliwie profesjonalną i...

3 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2019
Księgowość we własnej firmie

Nie wyobrażam sobie samodzielnego prowadzenia księgowości. Prowadząc swoją firmę ma się wystarczająco dużo na głowie! Praktycznie wszyscy moi znajomi przedsiębiorcy ...

35 wypowiedzi
ostatnia 22.07.2019
Jak pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie zawsze należy zlecić osobom, które zajmują się tym na co dzień. Samodzielne działania mogą przynieść odwrotny skutek. Dlatego znacznie lepiej...

77 wypowiedzi
ostatnia 01.04.2019