Szybki rozwój / Obecnie Platinium Estate ma osiem punktów franczyzowych oraz ponad 20 punktów partnerskich.
Wtorek
29.09.2020
Sieć biur nieruchomości Platinium Estate wystartowała z ofertą franczyzową w tym roku. Zainteresowanie współpracą okazało się większe, niż przewidywali jej właściciele.
 

Platinium Estate, ogólnopolska sieć biur obrotu nieruchomościami, działa na rynku od 20 lat. Na rozwój poprzez franczyzę zdecydowała się jednak dopiero w tym roku. – Nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania naszą ofertą – mówi Daniel Gawryczuk, menedżer generalny firmy.

Warunki współpracy

Obecnie ma osiem punktów franczyzowych oraz ponad 20 punktów partnerskich. – Do końca roku już niewiele czasu, ale mamy sporo zgłoszeń i myślę, że uda się otworzyć kilka oddziałów franczyzowych – mówi Daniel Gawryczuk.

Platinium Estate specjalizuje się w nieruchomościach mieszkaniowych i inwestycyjnych. Ma też swój oddział w Alicante w Hiszpanii, gdzie oferuje ponad 300 inwestycji z rejonu Costa Blanca. Dodatkowo firma sprzedaje finansowanie w postaci kredytów inwestycyjnych i hipotecznych oraz leasing nieruchomości.

– Skupiamy się głównie na klientach inwestycyjnych, począwszy od inwestora prywatnego, któremu możemy zaproponować apartament nad morzem czy w górach, z wynajmem krótko lub długoterminowym. Mamy też działki budowlane dla deweloperów. Ponadto w naszej ofercie znajdują się biurowce, hotele i galerie handlowe – mówi Daniel Gawryczuk.

Opłata za przystąpienie do sieci Platinium Estate wynosi 6 tys. zł netto. – W zamian nasi partnerzy dostają szkolenia z opłaconym noclegiem i wyżywieniem, materiały reklamowe, dostęp do ofert nieruchomościowych, wsparcie opiekunów, a także dedykowany system DG CRM z możliwością finansowania nieruchomości w postaci kredytów, leasingu oraz ubezpieczeń – mówi Daniel Gawryczuk.

Oprócz tego trzeba wynająć lokal, kupić komputer i urządzenie wielofunkcyjne, które może drukować oraz skanować. Na zwrot z inwestycji potrzeba od dwóch do sześciu miesięcy. W trakcie współpracy franczyzodawca pobiera opłatę w wysokości 300 zł netto miesięcznie.

Niewielkie wymagania

Platinium Estate szuka przede wszystkim osób przedsiębiorczych, którzy lubią pracę z ludźmi. Franczyzobiorcy zarabiają głównie na sprzedaży lub wynajmie nieruchomości. – Dodatkowo otrzymują prowizje za sprzedaż kredytów, leasingu albo ubezpieczeń – mówi Daniel Gawryczuk. Lokal można otworzyć przede wszystkim w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców.

– Ponieważ funkcjonujemy też na rynku nieruchomości inwestycyjnych, placówki w mniejszych miejscowościach również sobie poradzą. Działający w nich partnerzy mogą oferować apartamenty np. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach oraz trójmieście. Są to aglomeracje, które dzięki wyższym uczelniom stają się atrakcyjne dla mieszkańców mniejszych miejscowości, ponieważ wielu z nich wysyła tam dzieci do szkół i często woli zakup niż drogi wynajem przez kilka lat – mówi Daniel Gawryczuk.

Duży popyt na mieszkania

Pandemia w przypadku Platinium Estate zmniejszyła możliwości działania na rynku hiszpańskim, ze względu na ograniczenia w locie do tego kraju. – Natomiast wcześniejsi inwestorzy, którzy posiadają tam nieruchomości na wynajem krótkoterminowy musieli tylko wprowadzić jeden dzień wolny między gośćmi, zamiast wynajmowania mieszkania jeszcze tego samego dnia po jego opuszczeniu przez poprzedniego lokatora – mówi Daniel Gawryczuk.

Jego zdaniem w Polsce na rynku mieszkań cały czas jest trend zwyżkowy, ze względu na duży popyt klientów indywidulanych. Wpływają też jednak na niego klienci inwestycyjni, którzy potrafią mieć w portfelu kilka albo kilkanaście mieszkań. Nieruchomościom sprzyja też spadek Wiboru 3M z 1,73 do 0,23 proc., dzięki czemu oprocentowanie kredytów, m.in. hipotecznych, jest niskie.

– Sama pandemia nie powinna mieć wpływu na zainteresowanie nieruchomościami. Te zlokalizowane w dobrych punktach, zawsze będą trzymać dobrą cenę i zainteresowanie – mówi Daniel Gawryczuk

 

WIZYTÓWKA SIECI PLATINIUM ESTATE

  • opłata wstępna – 6 tys. zł,
  • opłata miesięcznie – 300 zł,
  • preferowane lokalizacje – miasta z liczbą mieszkańców powyżej 20 tys.

Daniel Gawryczuk, menedżer generalny firmy / "Do końca roku już niewiele czasu, ale mamy sporo zgłoszeń i myślę, że uda się otworzyć kilka oddziałów franczyzowych".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Rejestracja firmy pod adresem zamieszkania?

Witam Chciałbym otworzyć firmę z branży e-commerce. Jako, że pracuje to zacząłbym to robić dodatkowo po godzinach. Czy jest możliwość aby zarejestrować firmę w...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.02.2023
Ubezpieczenie biznesu na wypadek upadłości

wypada sie ubezpieczac bo sytuacja z coronawirusem pokazala jak bardzo ZUS ma nas gdzieś

5 wypowiedzi
ostatnia 27.03.2020
księgowość internetowa

O co chodzi z tymi pakietami w tax care? Rozważam współpracę z nimi, bo nie układa mi się z moją księgową, więc chyba czas na zmianę, jesteś zadowolona?

3 wypowiedzi
ostatnia 30.07.2019
Księgowość online

Ja korzystam z tax care. To biuro rachunkowe działające całkowicie online. Ja sobie taką współpracę bardzo chwalę, oszczędzam czas i pieniądze.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.04.2019
Program do fakturowania

A jaki jest limit tego darmowego fakturowania?

3 wypowiedzi
ostatnia 31.03.2019
Program do fakturowania

A słyszałeś może o Chmuerze Faktur? nie jest to program, a narzędzie online, więc dla mnie na plus, bo nie trzeba nigdzie niczego instalować. Dodatkowo, jest bezpłatne :)

3 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2019
Księgowość online

Od jakiegoś czasu biję się z myślami, czy nie zamienić swojego dotychczasowego biura księgowego, na to online. Nie ukrywam, że ważne są dla mnie oszczędności z tym...

2 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2019
Jaki bank polecacie ?

ja mam mBank ale zachwcycony nie jestem, pewnie zmienię go na inny

3 wypowiedzi
ostatnia 14.01.2019