Opłata dla dawcy / Od każdego wykonanego kursu licencjobiorcy Speedy Dowozy płacą licencjodawcy 1 zł plus VAT.
Piątek
20.11.2020
Wystarczą dwa samochody i dwóch, trzech klientów, aby wystartować z biznesem Speedy Dowozy.
 

Gastronomia w tym roku opiera się głównie na dowozach. Wygląda na to, że ten trend zostanie z nami na dłużej, nawet gdy pandemia wreszcie się skończy. 

– To nie jest chwilowa moda – zapewnia Marcin Czuba, franczyzodawca Speedy Dowozy. – Dowozy jedzenia to branża, która ma przed sobą przyszłość.

Nieduża inwestycja

Firma Speedy Dowozy zadebiutowała półtora roku temu. Działa w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie świadczy usługi 14 lokalom. 

– Podpisaliśmy umowę na otwarcie oddziału franczyzowego w Warszawie i finalizujemy umowę w Ostrołęce – mówi Marcin Czuba.

Koncept chce się rozwijać głównie w miastach liczących do 100 tys. mieszkańców – choć, jak pokazuje przykład Warszawy, nie wyklucza też tych większych. 

– W dużych miastach trzeba się jednak liczyć z większą konkurencją – zastrzega franczyzodawca Speedy Dowozy.

Franczyzodawca zapewnia, że aby wystartować z biznesem wystarczy maksymalnie 30 tys. zł. W tej kwocie mieści się opłata licencyjna, która wynosi 10 tys. zł. 

– Na początek wystarczą dwa auta. Zresztą, nie trzeba ich kupować, można zatrudnić kierowców dysponujących samochodami – wyjaśnia Marcin Czuba. – Trzeba natomiast kupić torby do przewożenia posiłków, zainwestować w marketing.

Franczyzobiorca dostaje w pakiecie startowym firmowe koszulki, naklejki, magnesy na samochody, wizytówki. Jak twierdzi franczyzodawca, na start wystarczy dwóch, trzech klientów. Oczywiście trzeba cały czas zdobywać nowych, aby biznes się rozwijał. Licencjobiorca natomiast nie musi otwierać stacjonarnego biura.

Może być na dodatek

Franczyzobiorcy otrzymają dostęp do aplikacji mobilnej, przy pomocy której pracują – otrzymują zamówienia od lokali, z informacją o której godzinie powinny zostać odebrane. Przejdą szkolenie z jej obsługi.

– Po podpisaniu umowy franczyzowej przesyłamy też licencjobiorcy wzory wszystkich potrzebnych dokumentów: umów z kierowcami, ofert dla klientów – dodaje Marcin Czuba.

Od każdego wykonanego kursu licencjobiorcy płacą licencjodawcy 1 zł plus VAT.

Jak mówi franczyzodawca Speedy Dowozy, ten pomysł na biznes może być ciekawą propozycją także dla firm cateringowych.

– Zestawy cateringowe są dowożone w nocy lub wczesnym rankiem. Natomiast w ciągu dnia firma może wykorzystać kierowców i auta do dowożenia zamówień z restauracji – wyjaśnia Marcin Czuba.

 

WIZYTÓWKA SPEEDY DOWOZY

  • wydatki na inwestycję: maksymalnie 30 tys.
  • opłata licencyjna: 10 tys.

Dobre początki / Firma Speedy Dowozy zadebiutowała półtora roku temu. Działa w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie świadczy usługi 14 lokalom.

POPULARNE NA FORUM

Jaki internet do firmy?

Ja od wielu lat korzystam z firmy Airmax.pl - bardzo dobre łącza biznesowe.

8 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2021
Agencja reklamowa przyjdzie do klienta

Jestem franczyzobiorcą, który w sieci Xeromatic pracuje i zarabia. Polecam ten system innym osobom, które chcą otworzyć własny biznes. Zapraszam do bezpośredniego...

3 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2021
Jak pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie bardzo wpływa na wyszukiwania w Google. No i faktycznie należy je zlecić agencji e-commerce.

77 wypowiedzi
ostatnia 24.02.2021
Agencja marketingowa - czy warto?

Oczywiście, że warto, jeśli ktoś ma opcję skorzystania z pomocy agencji mieszczącej się w stolicy, to serdecznie polecam firmę z którą współpracuje - Agencję 4...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Księgowość we własnej firmie

U nas również postawilismy na system do zarządzania zasobami ludzkimi z modułami do fakturowania.

35 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2020
Szkolenia sprzedażowe

Dzień dobry, czy wie ktoś z Państwa kto prowadzi szkolenia sprzedażowe czy szkolenia dla handlowców?

1 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2019
Agencja marketingowa - czy warto?

Moim zdaniem warto. W takich agencjach pracują przeważnie doświadczeni specjaliści, którzy starają się zadbać o klienta oraz zapewnić mu możliwie profesjonalną i...

3 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2019
Księgowość we własnej firmie

Nie wyobrażam sobie samodzielnego prowadzenia księgowości. Prowadząc swoją firmę ma się wystarczająco dużo na głowie! Praktycznie wszyscy moi znajomi przedsiębiorcy ...

35 wypowiedzi
ostatnia 22.07.2019