Zarządzaj agentami i zarabiaj

Sieć agentów / Franczyzobiorcy RE/MAX mają za zadanie zbudowanie zespołu agentów nieruchomości. Prawdziwym klientem franczyzobiorcy sieci nie jest więc właściciel nieruchomości, tylko pośrednik, który dzieli się swoim wynagrodzeniem z każdej transakcji ze swoim szefem.
Poniedziałek
21.12.2020
Franczyzobiorcy RE/Max działają na rynku pośredników nieruchomości. Zyski czerpią z zarządzania agentami.
 

RE/MAX to międzynarodowa sieć biur pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Firma funkcjonuje od 47 lat i jest obecna w ponad 110 krajach. Jej franczyza różni się od tradycyjnego modelu, wybieranego przez większość biur nieruchomości w Polsce.

Zespół agentów

Franczyzobiorca RE/MAX jako firma nie działa na rynku nieruchomości, tylko na rynku pośredników w obrocie nieruchomościami. 

Prawdziwym klientem naszego franczyzobiorcy nie jest właściciel nieruchomości, tylko pośrednik, który zaspokaja potrzeby tego właściciela. To bardzo istotny niuans w naszym modelu biznesowym – mówi Monika Saniternik, menedżer do spraw franczyzy i konsultant biznesowy w RE/MAX Polska. 

Tłumaczy, że franczyzobiorca ma być menedżerem, liderem i mentorem. Jego zdaniem jest zbudowanie zespołu profesjonalnych i skutecznych agentów nieruchomości. 

Sprzedażą, wynajmem oraz kupnem nieruchomości zajmują się natomiast agenci nieruchomości. Zadaniem franczyzobiorcy RE/MAX jest stworzenie im możliwości osiągania jak największych sukcesów, poprzez zapewnienie najlepszej możliwej obsługi – mówi Monika Saniternik. 

Franczyzobiorcy zarabiają na zarządzaniu zespołem agentów. Agenci nieruchomości otrzymując w biurze wszystkie niezbędne szkolenia i narzędzia do pracy, pomoc administratora i mentora, wpłacają co miesiąc stałą ustaloną kwotę, w zależności od modelu wynagrodzenia, jaki wybrali oraz dzielą się swoim wynagrodzeniem z każdej transakcji z właścicielem biura, czyli franczyzobiorcą.

Jedna strona

Przy tym sieć RE/MAX podpisuje wyłącznie umowy z klauzulą wyłączności. Zasadą jest też, że firma reprezentuje jedną stronę transakcji i tylko od niej pobiera wynagrodzenie. 

Uważamy, że współpraca na zasadzie wyłączności to zdecydowanie więcej korzyści dla klienta i więcej możliwości dla agenta. Z kolei dla franczyzobiorcy to szansa na dobre planowanie biznesu – mówi Monika Saniternik.

Dzięki takiemu modelowi agenci RE/MAX mogą współpracować z innymi agentami wewnątrz sieci i poza nią. Klient ma pewność, że jego ofertę promuje wiele biur i agentów. 

Franczyzobiorcą RE/MAX może zostać każda ambitna i przedsiębiorcza osoba, która wytrwale dąży do realizacji wyznaczonych przez siebie celów. Oczekujemy pozytywnego nastawienia franczyzobiorcy, zaangażowania i systematyczności działań, które są kluczowymi elementami, by osiągnąć sukces – mówi Monika Saniternik. 

Firma nie wymaga doświadczenia w branży. 

Mamy wśród naszych franczyzobiorców więcej franczyzobiorców bez wcześniejszego doświadczenia na rynku nieruchomości, niż tych, którzy prowadzili już w przeszłości swoje biura, lub byli agentami nieruchomości. Doświadczenie w branży pomaga w skróceniu okresu rozruchu nowej firmy, ale nie przesądza o jej sukcesie, który jest zależny od wielu innych czynników – uważa Monika Saniternik. 
Przy tym firma nie preferuje konkretnych miast. Biuro RE/MAX może powstać zarówno w małych, jak i dużych miastach. 

Krok po kroku

Po podpisaniu umowy franczyzowej, franczyzobiorca najpierw przechodzi liczne szkolenia, a dopiero po około 3-4 miesiącach oficjalnie otwiera biuro. Lokal powinien mieć minimum 80 m2. Istotna jest także dostępność miejsc parkingowych. 

Wstępna opłata licencyjna wynosi od 5 tys. euro do 10 tys. euro w zależności od liczby mieszkańców w miejscowości, w której franczyzobiorca chce otworzyć biuro. Dodatkowo, co miesiąc, każdy licencjobiorca wpłaca do biura regionalnego opłatę stałą, niezależną od transakcji, oraz odprowadza określony procent swoich przychodów. 

– Szacowana kwota inwestycji łącznie z opłatą wstępną oraz zabezpieczeniem finansowym na okres tzw. rozruchu biura wynosi od 80 tys. zł do 200 tys. zł, w zależności od lokalizacji. Na tę kwotę składa się opłata licencyjna, ewentualne koszty adaptacji lokalu oraz kapitał potrzebny na rozruch i koszty stałe prowadzenia biznesu, czyli na bieżącą działalność biura przez kilka pierwszych miesięcy – mówi Monika Saniternik. 

Dobrze zorganizowane biuro, działające zgodnie z modelem i wskazówkami, może przynieść zwrot z inwestycji (break even point) już w pierwszym roku działalności. 
 Jednak dwa lata to przewidywany okres na pozyskanie stabilnej i silnej pozycji na rynku – mówi Monika Saniternik.

RE/MAX w Polsce ma 24 franczyzobiorców i 28 biur. Jeden franczyzobiorca posiada pięć biur w różnych miejscowościach. Do końca tego roku sieć ma w planach podpisanie jeszcze dwóch umów franczyzowych. 

WIZYTÓWKA SIECI RE/MAX

  • Wstępna opłata franczyzowa – od 5 do 10 tys. euro
  • Kwota inwestycji – od 80 do 200 tys. zł
  • Zwrot z inwestycji – w pierwszym roku

Pieniądze na start / Trzeba mieć co najmniej 80 tys. zł, żeby móc współpracować z siecią RE/MAX Polska.
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Nowa franczyza w nieruchomościach

Dobrze rozumiem, że oprócz agencji nieruchomości mogę zarabiać dodatkowo na poleceniach usług, jak kredyt i ubezpieczenie tak? Pozdrawiam, Krzysztof

1 wypowiedzi
ostatnia 06.05.2022
Dom czy mieszkanie?

Od dwóch lat mieszkam w Warszawie, aktualnie wynajmuje mieszkanie, ale po podsumowaniu kosztów wychodzi, że bardziej opłaca mi się kupić własny kąt. Tylko mam dylemat...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018