Etat czy własna firma? Gdy straszy inflacja

Spis treści
Spis treści / Sprawdź o czym przeczytasz w lipcowym numerze miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING".
Czy w sytuacji, gdy inflacja oszalała, koszty życia rosną, a rodzinne budżety szukają oszczędności, bezpieczniej zostać na etacie, czy założyć własną firmę? Sprawdź w nowym numerze "Własny Biznes FRANCHISING".
 

W wydaniu nr 7/2022 (205)

RAPORT SPECJALNY

Etat czy własna firma - co wybrać?

Czy w sytuacji, gdy inflacja oszalała, koszty życia rosną, a rodzinne budżety szukają oszczędności, bezpieczniej zostać na etacie, czy założyć własną firmę?

POMYSŁY NA FIRMĘ

Otwieramy firmę oferującą dietę pudełkową

Diety pudełkowe cieszą się dużym zainteresowaniem Polaków. Nie jest to jednak dzisiaj łatwy biznes do prowadzenia.

Dochodowa alpaka w zagrodzie

Hodowla alpak w Polsce przeżywa rozkwit, idąc w dwóch kierunkach: klasycznej hodowli związanej ze sprzedażą zwierząt i wełny oraz agroturystyki. Oba pomysły z powodzeniem można połączyć.

Biznes pachnący kawą i czekoladą

Baumgart Kaffee szuka franczyzobiorców, którzy będą dystrybuować produkty marki w całej Polsce. Dostaną wyłączność terytorialną.

Moda na wnętrze

Dekoracje i dodatki są drobnym, ale częstym zakupem, na który klienci nie szczędzą grosza. A to napędza dochód sklepom z artykułami wyposażenia wnętrz.

Kasa i przekąski z owadów

Są odżywcze i tańsze w produkcji, dlatego mogą stanowić doskonałą alternatywę dla mięsa. Bogatymi wartościami owadów jadalnych od lat fascynują się Patryk Sienkiewicz i Urszula Nizio – magister dietetyk, którzy uczynili insekty podstawą swojego biznesu – firmy Food Bugs. Teraz edukują społeczeństwo, że to żywność przyszłości. 

E-FIRMA

Jak z Korei to tylko polskie!

Mama i córka znalazły lukę w gastronomii: własnoręcznie robią i sprzedają kimchi – tradycyjne danie kuchni koreańskiej. Zachwycają się nim nawet Azjaci mieszkający w Polsce.

BIZNES STYLE

Dlaczego promocje mogą generować straty?

Rabaty, wyprzedaże, obniżki cen – czekają na nie wszyscy klienci. 
Jednak firmom rzadko się opłacają. Jak to możliwe?

BIZNES NA SZPILKACH

Pani to potrafi!

Majsterkowanie przestało być domeną mężczyzn. Panie też chętnie sięgają po młotek i wiertarkę. Udowadniają to Anna Drozd i Beata Łańcuchowska, które przekonują, że pięknie urządzony dom nie musi kosztować fortuny.

SUPERTEMAT

Franczyza na usługach

Usługowe sieci franczyzowe wciąż się rozwijają i znajdują franczyzobiorców, chociaż czasy mamy niepewne. Które z firm radzą sobie najlepiej?

STEKI MENEDŻERA

Biznes na cały rok

Krzysztof i Marcin Olesiakowie oraz Sebastian Śliwka w 2013 roku postanowili zmienić wówczas mało atrakcyjną outdoorową branżę lodową. Czy im się to udało? 

MÓJ FRANCHISING

Biznes nieznający granic

Czy można prowadzić biznes w odległości kilkuset kilometrów i zarabiać? Otóż można. Taką drogę pokonują franczyzobiorcy Orient Massage i Thai Organic, planując jednocześnie dalszy rozwój. 

WŁASNY BIZNES

Konkurencja jest potrzebna

Kultowy Laska z „Chłopaki nie płaczą”, czyli Tomasz Bajer zjechał pół świata w poszukiwaniu pomysłu na siebie. Wybrał Polskę i własną firmę SzkoleniePDR.pl – gdzie dziś wraz ze wspólnikiem naprawia i szkoli innych, jak usuwać wgniecenia z karoserii samochodów.

KATALOG FRANCZYZ I SYSTEMÓW PARTNERSKICH

315 pomysłów na firmę. Spróbować może każdy.

Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

ABC FIRMY

Lider też potrzebuje coacha

Zarządzanie emocjami, uwaga i odwaga to tylko niektóre cechy lidera w biznesie, których każdy z nas może nauczyć się. Jak? Na przykład poprzez treningi z... koniem. 

ABC FRANCZYZY

Czy Big Mac wszędzie kosztuje tyle samo?

Klienci, którzy robią zakupy w sieciowych lokalach, zazwyczaj są przekonani, że w każdym należącym do marki produkty kosztują dokładnie tyle samo. A jak jest naprawdę? 

GDZIE KUPISZ NOWY NUMER?

Miesięcznik „Własny Biznes FRANCHISING” możesz zamówić przez internet na portalu Franchising.pl w zakładce Zakupy (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, a także w sklepie Publio.pl.


Zasady i warunki zakupów

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza terenem Polski:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Wszystkie zamówienia wysyłamy w pierwszy dzień roboczy po potwierdzeniu otrzymania zapłaty. Zamówienia lekkie (do 3 egz.) wysyłamy Pocztą Polską. Zamówienia cięższe (4 lub więcej egz.) wysyłamy kurierem Inpost. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski przez Pocztę Polską to zazwyczaj od 1 do 4 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę Polski to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. UWAGA: w okresie pandemii Poczta Polska może dostarczać przesyłki dłużej, dotyczy to zwłaszcza przesyłek zagranicznych, które mogą podlegać kwarantannie. Również nasze biuro funkcjonuje w ograniczonym zakresie, więc przesyłki mogą być nadawane z opóźnieniem. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK, Google Pay;
  • karty kredytowe: Visa, Mastercard (kredytowe, debetowe, biznesowe, Maestro),
  • przez bankowość internetową: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander;
  • tradycyjny przelew bankowy (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni);
  • zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48225608022.

Dane firmy

PROFIT system sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP: 5222550821, REGON: 016299073, KRS: 183748