Sobota
15.05.2021
Rumuńska marka Meron wchodzi na polski rynek, a Delikatesy Centrum weryfikują sieć sklepów własnych. Przegląd tygodnia 8-15 maja.
 

Marka Dr Irena Eris uruchomiła nowy franczyzowy instytut kosmetyczny w Lublinie. Gabinet ma 150 m2 oferuje zabiegi na twarz i ciało, masaże, zabiegi wyszczuplające i modelujące sylwetkę oraz specjalistyczne kuracje upiększające i lecznicze z zakresu medycyny estetycznej.W salonie można także kupić kosmetyki Dr Irena Eris Kosmetyczny.

Instytuty Dr Irena Eris to sieć salonów rozwijana od ponad 20 lat w modelu franczyzowym. Obecnie liczy dwadzieścia trzy placówki rozmieszczone w całej Polsce (w tym 3 we własnych hotelach SPA). Aktualnie firma poszukuje partnerów zainteresowanych otwarciem salonu w miastach powyżej 120 tys. mieszkańców.

Oprócz tego firma oferuje program franczyzowy Dr Irena Eris Beauty Partner skierowany do hoteli cztero- i pięciogwiadkowych z rozbudowaną strefą SPA & Wellness.

Delikatesy do weryfikacji

Sklepy franczyzowe Eurocashu, działające pod szyldem Delikatesy Centrum, mają lepsze wyniki sprzedażowe niż placówki własne. Właśnie m.in. gorsze rezultaty sklepów własnych miały wpływa na stratę netto spółki Eurocash, która w I kwartale wyniosła 70 mln zł.

– Spadek rentowności wynika przede wszystkim z gorszych rezultatów własnych sklepów detalicznych w sieci Delikatesy Centrum. Pod względem efektywności, w tym sprzedaży na metr kwadratowy, ustępują one placówkom prowadzonym przez franczyzobiorców. Naszym celem jest, aby „równały w górę” do najlepszych. Na początku br. wdrożyliśmy program naprawczy, do którego wytypowaliśmy 180 placówek najsłabiej radzących sobie na rynku. W pierwszej fazie działania naprawcze wdrożyliśmy w 120 sklepach. Druga faza, planowana na sierpień, obejmie kolejne 60 sklepów – mówi Jacek Owczarek, członek zarządu i dyrektor finansowy Grupy Eurocash.

W rozmowie z PAP Jacek Owczarek dodał, że jeśli nie uda się wskaźników dostatecznie poprawić, część sklepów może zostać zamknięta. Może to dotyczyć maksymalnie kilkudziesięciu placówek.

Żabka z ISO

Żabka pozytywnie przeszła kolejne audyty dotyczące przestrzegania norm ISO, przeprowadzone przez międzynarodową Jednostkę Certyfikującą TÜV NORD Polska.

– Jako największa sieć sklepów convenience w kraju, jesteśmy świadomi odpowiedzialności spoczywającej na nas, jako dostawcy produktów spożywczych. Bardzo ważne dla nas jest zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa produktów, oferowanych w sklepach naszej sieci. Utrzymanie certyfikatów ISO w wyniku audytów niezależnej, międzynarodowej jednostki certyfikującej są dowodem potwierdzającym efektywność wprowadzonych przez nas systemów i konsekwentnych działań naszej firmy, mających na celu stałe udoskonalanie procesów, składających się na zakup, magazynowanie i dystrybucję produktów najwyższej jakości. Nasi klienci darzą nas zaufaniem, my możemy dać im gwarancję jakości sprzedawanych przez nas produktów – mówi Przemysław Kijewski, dyrektor ds. operacyjnych w Żabka Polska.

Mowa o standardach zarządzania bezpieczeństwem żywności), systemu zarządzania środowiskowego oraz systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy. Zespół audytorów prowadził weryfikacje we wszystkich lokalizacjach Żabki zgłoszonych do certyfikacji.

Click&collect w Intermarché

Grupa Muszkieterów uruchomiła rozwiązanie Drive w pięciu kolejnych placówkach Intermarché. Dzięki temu klienci mają możliwość zamawiać produkty przez Internet, a następnie odbierać je w sklepie o wybranej przez siebie godzinie. Łącznie udogodnienie Intermarché Drive jest dostępne w 53 supermarketach sieci.

– Ostatnie miesiące utwierdziły nas w przekonaniu, że rozwijanie usług z zakresu e-commerce powinno należeć do najwyższych priorytetów Intermarché. Zależy nam, aby odpowiadać na bieżące potrzeby klientów, dlatego konsekwentnie rozwijamy usługę Intermarché Drive w kolejnych miastach w całej Polsce, a w planach mamy następne lokalizacje. Cieszymy się, że właściciele supermarketów Intermarché dostrzegają potencjał tego rozwiązania i chętnie wprowadzają je w swoich sklepach – mówi Thierry Klupczynski, prezes dyrekcji handlowej Intermarché w Polsce.

Klienci odbierają zakupy w specjalnie wyznaczonej do tego strefie, znajdującej się na parkingu przed sklepem. Obsługa supermarketu przygotowuje artykuły zamówione przez Internet i dostarcza je bezpośrednio do samochodu klienta. Zakupy mogą być gotowe do odbioru nawet po upływie dwóch godzin od momentu złożenia zamówienia. Produkty można odebrać w ciągu 24 godzin. W zależności od lokalizacji w ofercie dostępnych jest od 9 do 12 tys. artykułów.

Franczyza zza granicy

Rumuńska marka Meron szuka franczyzobiorców w Polsce. To sieć kawiarni, która powstała w 2015 roku. Meron ma też własną palarnię kawy. Przewidywana kwota inwestycji w kawiarnię to 100-120 tys. euro. Franczyzodawca zapewnia wsparcie i doradztwo przy wyborze lokalizacji, projekt kawiarni, biznesplan, symulację rentowności, szkolenia, system zarządzania i sprzedaży.


POPULARNE NA FORUM

Oszukani przez franczyzodawcę

Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...

48 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
Czy na odzieży można jeszcze zarobic?

Ja kupuję na hurtowni stradimoda.pl od jakiegoś roku nie zawiodłam się doradzą zawsze dobrze dbają o klienta a uwierzcie mi jest dużo hurtowni które chcą tylko...

40 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
piszę pracę na temat franchisingu :)

hej, tez poszukuję danych, znalazłaś coś może oprócz ilości placówek i marek franczyzowych?

14 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2023
Sukcesja w Intermarché i Bricomarché

przeciez to złodzieje

1 wypowiedzi
ostatnia 04.05.2023
piszę pracę na temat franchisingu :)

Szukam szcegółowego raporty na temat franczyzy w latach przed pandemią i po. Rozumiem że osttani raport opublikowany był za rok 2010 ale niestety jego również nię mogę...

14 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2023
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu

Witam, Jestem studentką III roku Finansów i Rachunkowości na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Obecnie prowadzę badania w ramach seminarium dyplomowego. Poniższa ankieta...

211 wypowiedzi
ostatnia 13.03.2023
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Znam osoby gdzie rocznie zarabiają 300 tys złotych prosze nie łżeć że hodowla się nie opłaca.

4 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2023
Chciałbym otworzyć punkt z nawozami

Witam, posiadam plac oraz sprzęt potrzebny do dystrybucji nawozów dla rolnictwa i ogrodnictwa. Obecnie zajmujemy się sprzedażą wyrobów węglowych, a Nasza siedziba...

1 wypowiedzi
ostatnia 01.12.2022