Sobota
15.05.2021
Rumuńska marka Meron wchodzi na polski rynek, a Delikatesy Centrum weryfikują sieć sklepów własnych. Przegląd tygodnia 8-15 maja.
 

Marka Dr Irena Eris uruchomiła nowy franczyzowy instytut kosmetyczny w Lublinie. Gabinet ma 150 m2 oferuje zabiegi na twarz i ciało, masaże, zabiegi wyszczuplające i modelujące sylwetkę oraz specjalistyczne kuracje upiększające i lecznicze z zakresu medycyny estetycznej.W salonie można także kupić kosmetyki Dr Irena Eris Kosmetyczny.

Instytuty Dr Irena Eris to sieć salonów rozwijana od ponad 20 lat w modelu franczyzowym. Obecnie liczy dwadzieścia trzy placówki rozmieszczone w całej Polsce (w tym 3 we własnych hotelach SPA). Aktualnie firma poszukuje partnerów zainteresowanych otwarciem salonu w miastach powyżej 120 tys. mieszkańców.

Oprócz tego firma oferuje program franczyzowy Dr Irena Eris Beauty Partner skierowany do hoteli cztero- i pięciogwiadkowych z rozbudowaną strefą SPA & Wellness.

Delikatesy do weryfikacji

Sklepy franczyzowe Eurocashu, działające pod szyldem Delikatesy Centrum, mają lepsze wyniki sprzedażowe niż placówki własne. Właśnie m.in. gorsze rezultaty sklepów własnych miały wpływa na stratę netto spółki Eurocash, która w I kwartale wyniosła 70 mln zł.

– Spadek rentowności wynika przede wszystkim z gorszych rezultatów własnych sklepów detalicznych w sieci Delikatesy Centrum. Pod względem efektywności, w tym sprzedaży na metr kwadratowy, ustępują one placówkom prowadzonym przez franczyzobiorców. Naszym celem jest, aby „równały w górę” do najlepszych. Na początku br. wdrożyliśmy program naprawczy, do którego wytypowaliśmy 180 placówek najsłabiej radzących sobie na rynku. W pierwszej fazie działania naprawcze wdrożyliśmy w 120 sklepach. Druga faza, planowana na sierpień, obejmie kolejne 60 sklepów – mówi Jacek Owczarek, członek zarządu i dyrektor finansowy Grupy Eurocash.

W rozmowie z PAP Jacek Owczarek dodał, że jeśli nie uda się wskaźników dostatecznie poprawić, część sklepów może zostać zamknięta. Może to dotyczyć maksymalnie kilkudziesięciu placówek.

Żabka z ISO

Żabka pozytywnie przeszła kolejne audyty dotyczące przestrzegania norm ISO, przeprowadzone przez międzynarodową Jednostkę Certyfikującą TÜV NORD Polska.

– Jako największa sieć sklepów convenience w kraju, jesteśmy świadomi odpowiedzialności spoczywającej na nas, jako dostawcy produktów spożywczych. Bardzo ważne dla nas jest zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa produktów, oferowanych w sklepach naszej sieci. Utrzymanie certyfikatów ISO w wyniku audytów niezależnej, międzynarodowej jednostki certyfikującej są dowodem potwierdzającym efektywność wprowadzonych przez nas systemów i konsekwentnych działań naszej firmy, mających na celu stałe udoskonalanie procesów, składających się na zakup, magazynowanie i dystrybucję produktów najwyższej jakości. Nasi klienci darzą nas zaufaniem, my możemy dać im gwarancję jakości sprzedawanych przez nas produktów – mówi Przemysław Kijewski, dyrektor ds. operacyjnych w Żabka Polska.

Mowa o standardach zarządzania bezpieczeństwem żywności), systemu zarządzania środowiskowego oraz systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy. Zespół audytorów prowadził weryfikacje we wszystkich lokalizacjach Żabki zgłoszonych do certyfikacji.

Click&collect w Intermarché

Grupa Muszkieterów uruchomiła rozwiązanie Drive w pięciu kolejnych placówkach Intermarché. Dzięki temu klienci mają możliwość zamawiać produkty przez Internet, a następnie odbierać je w sklepie o wybranej przez siebie godzinie. Łącznie udogodnienie Intermarché Drive jest dostępne w 53 supermarketach sieci.

– Ostatnie miesiące utwierdziły nas w przekonaniu, że rozwijanie usług z zakresu e-commerce powinno należeć do najwyższych priorytetów Intermarché. Zależy nam, aby odpowiadać na bieżące potrzeby klientów, dlatego konsekwentnie rozwijamy usługę Intermarché Drive w kolejnych miastach w całej Polsce, a w planach mamy następne lokalizacje. Cieszymy się, że właściciele supermarketów Intermarché dostrzegają potencjał tego rozwiązania i chętnie wprowadzają je w swoich sklepach – mówi Thierry Klupczynski, prezes dyrekcji handlowej Intermarché w Polsce.

Klienci odbierają zakupy w specjalnie wyznaczonej do tego strefie, znajdującej się na parkingu przed sklepem. Obsługa supermarketu przygotowuje artykuły zamówione przez Internet i dostarcza je bezpośrednio do samochodu klienta. Zakupy mogą być gotowe do odbioru nawet po upływie dwóch godzin od momentu złożenia zamówienia. Produkty można odebrać w ciągu 24 godzin. W zależności od lokalizacji w ofercie dostępnych jest od 9 do 12 tys. artykułów.

Franczyza zza granicy

Rumuńska marka Meron szuka franczyzobiorców w Polsce. To sieć kawiarni, która powstała w 2015 roku. Meron ma też własną palarnię kawy. Przewidywana kwota inwestycji w kawiarnię to 100-120 tys. euro. Franczyzodawca zapewnia wsparcie i doradztwo przy wyborze lokalizacji, projekt kawiarni, biznesplan, symulację rentowności, szkolenia, system zarządzania i sprzedaży.


POPULARNE NA FORUM

Ryzyko wspólników

Każdy, kto szuka solidnych i rzetelnych informacji podatkowych, powinien regularnie odwiedzać https://biegly-skarbowy.pl/blog/.

1 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2024
Kary umowne a PIT

https://biegly-skarbowy.pl/blog/ to prawdziwy przewodnik po świecie podatków, który pomaga mi podejmować lepsze decyzje biznesowe.

1 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2024
Korekta stawki VAT przy transakcji z konsumentem

Szukasz rzetelnych porad dotyczących księgowości? Sprawdź https://biegly-skarbowy.pl/blog/ - mnóstwo cennych informacji!

1 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2024
CIT a dywidenda

Wszystko, czego potrzebujesz wiedzieć o podatkach, znajdziesz na https://biegly-skarbowy.pl/blog/. Serdecznie polecam wszystkim biegłym skarbowym!

1 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2024
Blokada rachunku

Jako biegły skarbowy cenię sobie dokładność, a artykuły znajdujące się na https://biegly-skarbowy.pl/blog/ zawsze spełniają moje oczekiwania. Są świetnym źródłem...

1 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2024
Przełomowy wyrok

Odkryłem https://biegly-skarbowy.pl/blog/, kiedy szukałem informacji o ulgach podatkowych dla firm. Każdy artykuł jest dobrze napisany i łatwo zrozumiały – polecam każdemu

1 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2024
Czy trzeba ujawnić strategię podatkową?

Znajdź wszystko o podatku od nieruchomości na https://biegly-skarbowy.pl/blog/. Świetnie napisane i łatwe do zrozumienia

1 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2024
Kiedy przysługuje prawo do odliczenia?

Szczegółowe poradniki o podatkach lokalnych tylko na https://biegly-skarbowy.pl/blog/. Bardzo polecam!

1 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2024