95% rodziców za istotne uważa uczęszczanie ich dzieci na zajęcia dodatkowe. Placówki edukacyjne oferujące zajęcia pozaszkolne mają przestrzeń na rozwój, który nie wyhamowała pandemia.
 

Najczęściej wybierane zajęcia dodatkowe

Jak pokazuje raport “Wpływ pandemii na prywatne zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży” opracowany przez Agencję Badań Rynku i Opinii SW RESEARCH na zlecenie Gigantów Programowania, najwięcej rodziców zapisuje dzieci na zajęcia językowe. Kolejne, według popularności to zajęcia sportowe oraz muzyczne. Dla większości rodziców przy wyborze zajęć liczy się przede wszystkim ich edukacja oraz posiadanie hobby.

Popularność zajęć z programowania

Mimo, że wśród respondentów badania, największe problemy z określeniem popularności zajęć pojawiły się przy okazji zajęć z robotyki i programowania, właśnie te zajęcia zostały wskazane w czołówce tych, na które rodzice chcieliby zapisać swoje dzieci. Przyczynia się do tego rosnący trend rozwoju kompetencji cyfrowych oraz świadomość, że to właśnie one przede wszystkim będą się liczyć w przyszłości. 

Co ciekawe, pandemia nie spowodowała wyhamowania zainteresowania zajęciami, a wręcz przeciwnie, prowadzenie zajęć w formie zdalnej, pozwoliło na większe dotarcie do osób, które, z racji braku takich zajęć w miejscu zamieszkania, nie miały wcześniej możliwości uczęszczania na kursy programowania. Spośród wszystkich zajęć, jakie w trakcie pandemii odbywały się w formie online, właśnie zajęcia z programowania zostały określone jako te, z których prowadzenia uczniowie oraz ich rodzice zadowoleni byli najbardziej (wskazało na to 60% respondentów). Blisko 50% badanych, wśród których zajęcia z programowania nie są dostępne stacjonarnie deklaruje, że do udziału w zajęciach przekonałaby ich placówka położona niedaleko miejsca zamieszkania. Wskazuje to na potencjał wchodzenia z tego typu zajęciami na rynki, gdzie nie są one aktualnie dostępne.

Na taką działalność postawili założyciele szkoły Giganci Programowania, którzy już 6 lat temu w sektorze edukacji pozaszkolnej dostrzegli przestrzeń dla dzieci na naukę programowania, a dla siebie na rozwój biznesu.

Rozwój sieci franczyzowej Gigantów Programowania

Początkowo oferowane zajęcia były prowadzone w kilku lokalizacjach własnych, a już po drugim roku istnienia firmy, jedną z metod skalowania biznesu stała się oferta franczyzowa. Obecnie Giganci Programowania to blisko 70 placówek koordynowanych przez centralę firmy w miastach liczących od 150 tys. mieszkańców oraz przeszło 50 placówek franczyzowych w mniejszych miejscowościach.

Jak przyznaje Radosław Kulesza, jeden z założycieli firmy, docelowym założeniem jest dotarcie do wszystkich miast powiatowych w Polsce, ale też rozwój marki poza granicami Polski. - Tylko w najbliższym czasie sieć Gigantów Programowania powiększy się o 10 nowych lokalizacji w miejscowościach liczących od 15 do 150 tys. mieszkańców, na których otwarcie postawili zarówno nowi, jak i obecnie franczyzobiorcy. W niedalekiej perspektywie na Gigantów Programowania czeka już kolejnych 6 miast. Ciągle też, jako Coding Giants, rozwijamy nasz brand za granicą. Jesteśmy obecni już w Hiszpanii, Słowacji oraz Chorwacji, a od nowego semestru nasze zajęcia prowadzone będą także mi.n. w Chile i Meksyku.

Warunki dołączenia do sieci franczyzowej

Franczyzobiorcy dołączający do  Gigantów Programowania na początku działalności liczą się z wkładem finansowym na wysokości od około 25 do 30 tys. PLN. Kwota inwestycji uzależniona jest od wielkości miasta, w którym ma powstać placówka oraz od nakładów na cele marketingowe. Konieczne jest także posiadanie lokalu w atrakcyjnej lokalizacji. Co jest istotne poza tym?

Do sieci Gigantów Programowania może dołączyć każdy, ale, jak podkreślają właściciele, pożądane są w szczególności osoby przedsiębiorcze, które znają przede wszystkim działanie lokalnego rynku edukacji. Szczegóły oferty franczyzowej Gigantów Programowania dostępne są na stronie www.giganciprogramowania.edu.pl/franczyza.


120 placówek / Sieć Giganci Programowania stale rośnie, aktualnie działa już przeszło 120 placówek