Coraz więcej biur / Sieć Freedom Nieruchomości ma już 61 placówek franczyzowych. W tym roku przybyło ich 17.
Poniedziałek
27.12.2021
Jasne i proste zasady działania oraz umowy na wyłączność – to przyciągnęło Roberta Fertałę do Freedom Nieruchomości.
 

Robert Fertała, dyrektor oddziału Freedom Nieruchomości w Częstochowie, współpracę z Freedom Nieruchomości rozpoczął w maju 2019 roku. Lubi mieć wszystko doprecyzowane i dopięte na ostatni guzik, więc odbył kilka spotkań w sprawie podjęcia współpracy.

– Dopytywałem o szczegóły, rozwiewałem swoje wątpliwości i coraz bardziej utwierdzałem się w słuszności wyboru. Podjęcie decyzji, budowa zespołu, szkolenia, wykorzystywanie przedstawionych możliwości i doświadczeń doprowadziło do otwarcia biura, które z każdym miesiącem nabiera rozpędu – opowiada Robert Fertała.

Wcześniej przez lata działał w takich firmach jak Coca Cola, HBC i FFiL Śnieżka. Jego dotychczasowa, zawodowa aktywność skupiona była wokół współpracy z ludźmi i polegała na budowaniu, angażowaniu i rozwijaniu zespołów sprzedażowo-operacyjnych. Angażował się też w  pomoc klientom w realizacji ich zamierzeń.

– Wymiana dóbr i usług czyli po prostu sprzedaż  to moja dotychczasowa, obecna i przyszłościowa profesja – mówi Robert Fertała.

Wybrał Freedom Nieruchomości ponieważ spodobało mu się kompleksowe podejście do współpracy i wysoka jakość usług.

Dobry rynek

Jego zdaniem nieruchomości sprzedają się dzisiaj szybko.

– Jednak oczekiwania stron transakcji niejednokrotnie zderzają się z rzeczywistością. I właśnie w tej rzeczywistości pojawiamy się my – agenci. Układamy te puzzle – mówi Robert Fertała.

Dodaje, że hossa wynika z kilku czynników. Przede wszystkim wartość pieniądza spada, dostępność kredytów rośnie a inflacja szybuje w górę. Oszczędności trzymane na koncie albo w skarpecie tracą na wartości. A nieruchomości to dobro, które zawsze będzie potrzebne.

– W gospodarce każdy ruch ma znaczenie. Jedna branża wpływa na drugą. Dlatego nie nazwałbym tego jeszcze bańką. To ciąg zdarzeń. Do czego doprowadzi? Nie będę spekulował – mówi Robert Fertała.

Zdaniem Marcina Rybałtowskiego, menadżera ds. rozwoju sieci Freedom Nieruchomości, na razie nic nie wskazuje na to, że ceny miałyby zacząć spadać.

– Malejąca liczba atrakcyjnych gruntów pod nowe inwestycje, przy dużym popycie na nieruchomości, w dłuższej perspektywie może tylko powodować dalszy wzrost cen na rynku pierwotnym, co w efekcie, w jeszcze większym stopniu może przenieść zainteresowanie kupujących w kierunku rynku wtórnego. Obecnie, nieco ostudzić rynek może jedynie poprzez podniesienie stóp procentowych.Czy zmiana ta jest w stanie w widoczny sposób wyhamować rozwijający się rynek? Ciężko ocenić – mówi Marcin Rybałtowski.

Sieć Freedom Nieruchomości ma już 61 placówek franczyzowych. W tym roku przybyło ich 17. Obecnie marka koncentruje się na miastach powyżej 30 tys. mieszkańców.

Koszty inwestycji są każdorazowo omawiane z partnerami i zależą od lokalizacji, lokalnego rynku czy też oczekiwań partnera co do wielkości biura i zespołu, który chciałby zbudować. 

 

WIZYTÓWKA FREEDOM NIERUCHOMOŚCI

Sieć agencji nieruchomości.

  • Liczba placówek franczyzowych: 61
  • Koszty inwestycji: ustalane indywidualnie
  • Lokalizacja biur: obecnie preferowane miasta powyżej 30 tys. mieszkańców.

Robert Fertała, dyrektor oddziału Freedom Nieruchomości w Częstochowie / "Współpracę z Freedom Nieruchomości rozpocząłem w maju 2019 roku. Moje biuro z każdym miesiącem nabiera rozpędu".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Nowa franczyza w nieruchomościach

Dobrze rozumiem, że oprócz agencji nieruchomości mogę zarabiać dodatkowo na poleceniach usług, jak kredyt i ubezpieczenie tak? Pozdrawiam, Krzysztof

1 wypowiedzi
ostatnia 06.05.2022
Dom czy mieszkanie?

Od dwóch lat mieszkam w Warszawie, aktualnie wynajmuje mieszkanie, ale po podsumowaniu kosztów wychodzi, że bardziej opłaca mi się kupić własny kąt. Tylko mam dylemat...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018