Dobry biznes / Partnerzy franczyzowi Al. Capone po okresie rozruchu sklepu mogą liczyć na zarobki na poziomie 8-12 tys. zł miesięcznie.
Poniedziałek
17.01.2022
– W 2021 roku otworzyliśmy 26 sklepów. Łącznie mamy ich już 89. W połowie tego roku chcemy dobić do setki – mówi Marcin Górski z Al. Capone.
 

Jak sobie dzisiaj radzą sklepy z alkoholem na rynku?

Ostatnie dwa lata naznaczone są pandemią COVID-19. Dla nas ten okres był nadspodziewanie dobry. Obostrzenia związane z przemieszczaniem się i ograniczenia w pracy gastronomii skutkowały większymi zakupami u nas.

Generalnie coraz bardziej świadomy konsument poszukujący różnych trunków, rosnąca zamożność Polaków, nasz standard asortymentowy i wiedza ekspercka sprzedawców – to wszystko pozwala naszym sklepom dobrze się rozwijać i z optymizmem patrzeć w przyszłość. W naszym kraju konsumpcja alkoholu jest stale na wysokim poziomie. To co się zmienia, to gusta Polaków.

Jakie trunki wybierają Polacy?

Pijemy coraz więcej alkoholi droższych, gatunkowych. Dlatego mamy ich tak szeroki wybór w każdej kategorii. Bardzo dobrze widać to na naszym rodzimym rynku piwa. Oprócz piw z dużych koncernów, polskie podniebienia podbiły trunki produkowane w małych browarach rzemieślniczych. Mamy tu dużą różnorodność gatunków i smaków: IPA, APA, Koźlak, Pils, Bock itd.  Polacy równie chętnie eksplorują produkty z zagranicy, poszukując ciekawych smaków z różnych części świata. Dlatego na naszych półkach znajdziemy trunki z tak odległych krajów jak Nowa Zelandia, Republika Południowej Afryki, Chiny, Meksyk czy Kanada.

Dlaczego warto zainwestować w Al. Capone? 

Sklep z alkoholami to stabilna i rozwijająca się branża. Nasi partnerzy franczyzowi po okresie rozruchu sklepu mogą liczyć na zarobki na poziomie 8-12 tys. zł miesięcznie. Sklepy działające dłużej mają je na znacznie wyższym poziomie.

Jak rozwija się sieć Al. Capone? 

Szukamy partnerów praktycznie w całym kraju. Jesteśmy firmą, która buduje zarówno placówki własne, jak i franczyzowe. Każdej placówce gwarantujemy wyłączność terytorialną, tak aby sklepy nie były ulokowane zbyt blisko siebie. W 2021 roku otworzyliśmy 26 sklepów, z czego 8 własnych i 18 franczyzowych. Łącznie mamy 89 sklepów. W tym roku chcemy utrzymać tempo ekspansji z roku poprzedniego i w okolicach połowy roku świętować otwarcie setnego sklepu.

Czym się wyróżnia Al. Capone na rynku?

Na naszych półkach znajdziemy trunki z całego świata i na każdą kieszeń. Praktycznie w każdym segmencie mamy silną reprezentację produktów, poczynając od piw rzemieślniczych, win, których jest ponad dwieście, wódek polskich i zagranicznych, whisky, burbonów, ginów czy koniaków. Odpowiadamy trendom jakie panują na rynku polskim i globalnym. Mamy mocno rozbudowaną półkę rumów, nie tylko z Kuby, lecz także z Barbadosu, Dominikany, Panamy czy Kolumbii. Personel w sklepach przechodzi wiele szkoleń, aby móc jak najlepiej doradzić klientom w doborze trunku do posiłku, na konkretną okazję czy pod gust klienta. Wyróżnia nas też wnętrze sklepu. Jest ono odpowiednio zaprojektowane przez naszych specjalistów. Zwraca też uwagę wykończenie sklepu stylizowane na lata prohibicji. Całość, poczynając od doboru lokalizacji, asortymentu, układu sklepu i jego designu, szkoleń to spójny i dobrze przemyślany koncept poparty badaniami, doświadczeniem i sukcesami rynkowymi.

Rozmawiała Dominika Pronarska
 

WIZYTÓWKA Al.Capone

Sieć sklepów z alkoholem.

  • kwota inwestycji: 200 tys. zł
  • liczba placówek: 89

 


Marcin Górski, członek zarządu Al. Capone / „Ostatnie dwa lata naznaczone są pandemią COVID-19. Dla nas ten okres był nadspodziewanie dobry”.

POPULARNE NA FORUM

Nagrodzeni franczyzobiorcy

Należałoby zostawić sobie te nagrodę na spłatę powstających lawinowo długów franczyzobiorców, którzy przez kanibalizacje lokalizacji padają po kilku miesiącach....

1 wypowiedzi
ostatnia 03.02.2023
sklepy spożywcze

Polecam Franczyzę sklepów Cortez szybko rozwijająca się marka.

6 wypowiedzi
ostatnia 29.03.2022
Jubileuszowy sklep

Pani Julito proszę uciekać z sieci póki jeszcze dług nie urósł do niebotycznych rozmiarów

1 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Nowe warunki współpracy dla franczyzobiorców

Widzę ,że przestępczość zorganizowana od nowego roku w natarciu na Franchising.pl:)

1 wypowiedzi
ostatnia 27.01.2022
Franczyza, która daje niezależność

No no i tutaj polecę jutrzejszy program Anity Gargas. Redakcjo opamiętajcie się i przestańcie promować reklama i tekstami natywnymi przestępczość zorganizowana....

1 wypowiedzi
ostatnia 26.01.2022
Poznaj franczyzę Intermarché

Wow Szanowna Redakcja zdaję się kontynuować wspieranie przestępczości zorganizowanej. Polecam jutrzejszy program Anity Gargas. Jakie będzie stanowisko POF? Mydlenie oczu...

1 wypowiedzi
ostatnia 26.01.2022
Empik - jakieś doświadczenia?

Czy ktoś ma aktualną wiedzę w temacie prowadzenia salonu partnerskiego Empiku ?

14 wypowiedzi
ostatnia 02.12.2021
Odważna decyzja

Zamierzam od nowego roku rozpocząć działalność gospodarczą i w związku z tym poszukuje producenta zdrowiej żywności... Jeśli to możliwe, proszę o informację tu lub...

2 wypowiedzi
ostatnia 01.12.2021