Interes z procentami
Jak sobie dzisiaj radzą sklepy z alkoholem na rynku?
Ostatnie dwa lata naznaczone są pandemią COVID-19. Dla nas ten okres był nadspodziewanie dobry. Obostrzenia związane z przemieszczaniem się i ograniczenia w pracy gastronomii skutkowały większymi zakupami u nas.
Generalnie coraz bardziej świadomy konsument poszukujący różnych trunków, rosnąca zamożność Polaków, nasz standard asortymentowy i wiedza ekspercka sprzedawców – to wszystko pozwala naszym sklepom dobrze się rozwijać i z optymizmem patrzeć w przyszłość. W naszym kraju konsumpcja alkoholu jest stale na wysokim poziomie. To co się zmienia, to gusta Polaków.
Jakie trunki wybierają Polacy?
Pijemy coraz więcej alkoholi droższych, gatunkowych. Dlatego mamy ich tak szeroki wybór w każdej kategorii. Bardzo dobrze widać to na naszym rodzimym rynku piwa. Oprócz piw z dużych koncernów, polskie podniebienia podbiły trunki produkowane w małych browarach rzemieślniczych. Mamy tu dużą różnorodność gatunków i smaków: IPA, APA, Koźlak, Pils, Bock itd. Polacy równie chętnie eksplorują produkty z zagranicy, poszukując ciekawych smaków z różnych części świata. Dlatego na naszych półkach znajdziemy trunki z tak odległych krajów jak Nowa Zelandia, Republika Południowej Afryki, Chiny, Meksyk czy Kanada.
Dlaczego warto zainwestować w Al. Capone?
Sklep z alkoholami to stabilna i rozwijająca się branża. Nasi partnerzy franczyzowi po okresie rozruchu sklepu mogą liczyć na zarobki na poziomie 8-12 tys. zł miesięcznie. Sklepy działające dłużej mają je na znacznie wyższym poziomie.
Jak rozwija się sieć Al. Capone?
Szukamy partnerów praktycznie w całym kraju. Jesteśmy firmą, która buduje zarówno placówki własne, jak i franczyzowe. Każdej placówce gwarantujemy wyłączność terytorialną, tak aby sklepy nie były ulokowane zbyt blisko siebie. W 2021 roku otworzyliśmy 26 sklepów, z czego 8 własnych i 18 franczyzowych. Łącznie mamy 89 sklepów. W tym roku chcemy utrzymać tempo ekspansji z roku poprzedniego i w okolicach połowy roku świętować otwarcie setnego sklepu.
Czym się wyróżnia Al. Capone na rynku?
Na naszych półkach znajdziemy trunki z całego świata i na każdą kieszeń. Praktycznie w każdym segmencie mamy silną reprezentację produktów, poczynając od piw rzemieślniczych, win, których jest ponad dwieście, wódek polskich i zagranicznych, whisky, burbonów, ginów czy koniaków. Odpowiadamy trendom jakie panują na rynku polskim i globalnym. Mamy mocno rozbudowaną półkę rumów, nie tylko z Kuby, lecz także z Barbadosu, Dominikany, Panamy czy Kolumbii. Personel w sklepach przechodzi wiele szkoleń, aby móc jak najlepiej doradzić klientom w doborze trunku do posiłku, na konkretną okazję czy pod gust klienta. Wyróżnia nas też wnętrze sklepu. Jest ono odpowiednio zaprojektowane przez naszych specjalistów. Zwraca też uwagę wykończenie sklepu stylizowane na lata prohibicji. Całość, poczynając od doboru lokalizacji, asortymentu, układu sklepu i jego designu, szkoleń to spójny i dobrze przemyślany koncept poparty badaniami, doświadczeniem i sukcesami rynkowymi.
Rozmawiała Dominika Pronarska
WIZYTÓWKA Al.Capone
Sieć sklepów z alkoholem.
- kwota inwestycji: 200 tys. zł
- liczba placówek: 89

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Spożycie alkoholu w Polsce rośnie rok do roku. Wygląda na to, że sklepom monopolowym nie powinno brakować klientów. Jak otworzyć taki biznes?
Nowy numer miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" już w sprzedaży! Sprawdź, jakie pomysły na biznes przeanalizowaliśmy w marcowym wydaniu magazynu.
Czasy, gdy Polacy pili głównie wódkę już za nami, dzisiaj kupujemy coraz więcej alkoholi z wyższej półki. Dlatego franczyzobiorcy Al.Capone optymistycznie patrzą w przyszłość.
Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Dużą rolę w podjęciu decyzji odgrywają emocje, a te nie są dobrym doradcą.
Obecnie czasy nie napawają optymizmem, a indeks nastrojów konsumenckich jest na bardzo niskim poziomie.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Czerwcowy numer magazynu "Własny Biznes FRANCHISING" już w sprzedaży! Opisujemy w nim m.in. jak krok po kroku otworzyć sklep Stokrotka, dom aukcyjny, szkołę mermaidingu oraz prezentujemy franczyzy z branży uroda i fitness.
Patrycja Niedźwiecki prowadzi z mężem już trzy restauracje pod złotymi łukami. Jak wygląda franczyza Maka „od kuchni”?
Lawenda to zioło, które można wykorzystać na wiele sposobów. Mnogość zastosowań sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na jej uprawę.
Rozważasz otwarcie firmy? Najpierw zainwestuj w prenumeratę i sprawdź, jaki biznes się opłaca!
POPULARNE NA FORUM
Nagrodzeni franczyzobiorcy
Należałoby zostawić sobie te nagrodę na spłatę powstających lawinowo długów franczyzobiorców, którzy przez kanibalizacje lokalizacji padają po kilku miesiącach....
sklepy spożywcze
Polecam Franczyzę sklepów Cortez szybko rozwijająca się marka.
Jubileuszowy sklep
Pani Julito proszę uciekać z sieci póki jeszcze dług nie urósł do niebotycznych rozmiarów
Nowe warunki współpracy dla franczyzobiorców
Widzę ,że przestępczość zorganizowana od nowego roku w natarciu na Franchising.pl:)
Franczyza, która daje niezależność
No no i tutaj polecę jutrzejszy program Anity Gargas. Redakcjo opamiętajcie się i przestańcie promować reklama i tekstami natywnymi przestępczość zorganizowana....
Poznaj franczyzę Intermarché
Wow Szanowna Redakcja zdaję się kontynuować wspieranie przestępczości zorganizowanej. Polecam jutrzejszy program Anity Gargas. Jakie będzie stanowisko POF? Mydlenie oczu...
Empik - jakieś doświadczenia?
Czy ktoś ma aktualną wiedzę w temacie prowadzenia salonu partnerskiego Empiku ?
Odważna decyzja
Zamierzam od nowego roku rozpocząć działalność gospodarczą i w związku z tym poszukuje producenta zdrowiej żywności... Jeśli to możliwe, proszę o informację tu lub...