Długofalowa współpraca popłaca
Robert Tuczkowski to jeden z pierwszych franczyzobiorców Husse. Z firmą jest związany od 13 lat, czyli od momentu, kiedy rozpoczęła swoją działalność w Polsce.
– Jak tylko Husse pojawiło się w naszym kraju, postanowiłem się w ten biznes zaangażować. Podobała mi się filozofia działania oraz jej produkty – mówi Robert Tuczkowski.
Dobra jakość
Sam ma buldogi francuskie i dobrze wie, jak ważne jest zdrowe żywienie zwierząt. Husse oferuje karmy, do których produkcji używa się surowców dopuszczonych do spożycia także przez ludzi.
– Świadczy to nie tylko o dobrej jakości tych karm, ale także o filozofii oraz podejściu firmy do zdrowego żywienia zwierząt – mówi Robert Tuczkowski.
Jego zdaniem dużym plusem tego biznesu jest również to, że klienci mogą liczyć nie tylko na zakup produktu, jego bezpłatną dostawę ale i profesjonalne doradztwo żywieniowe.
– To zupełnie inaczej wygląda niż zakup karmy na przykład w sklepie zoologicznym, gdzie po prostu klient kupuje produkt i nikt się już nim nie interesuje. Potem wraca do domu i zastanawia się, jak ją podawać i co robić, choćby w przypadku, kiedy zwierzę nie chce jeść. My doradzamy klientowi w trakcie zakupu i po zakupach – mówi Robert Tuczkowski.
Ponadto produkty Husse można kupić tylko u franczyzobiorców i dystrybutorów firmy.
– To daje duży komfort biznesowy. Mam pewność, że klient nie ucieknie do sklepu zoologicznego czy galerii handlowej, bo tam nas nie ma. Produkty może kupić wyłącznie u swojego doradcy – mówi Robert Tuczkowski.
Taka filozofia działania dobrze wpisuje się także w obecne trendy na rynku. Klienci coraz częściej szukają produktów i usług, które wniosą coś dodatkowego, a nie skończą się tylko na zakupie. Dzięki temu czują się bezpieczniej i bardziej komfortowo.
Rozwój na przestrzeni lat
Robert Tuczkowski, jako jeden z pierwszych franczyzobiorców, miał okazję obserwować, jak rozwijało się Husse od początku działania w Polsce.
– W tym czasie firma urosła kilkukrotnie. Współpraca z dystrybutorami też jest o niebo lepsza. Od niedawna mamy platformę e-commerce, która dała nam sporo nowych możliwości, jeśli chodzi o reklamę i pozyskiwanie nowych klientów – mówi Robert Tuczkowski.
Działa on na dosyć rozległym obszarze w Bydgoszczy i okolicach. Ma też współpracowników.
Jeśli chodzi o zarobki, to jego zdaniem nie ma górnej granicy w przypadku Husse.
– Model Husse pod tym względem jest bardzo przewidywalny. Dobrze wiemy, co mamy robić, żeby zarobić konkretną kwotę i jest to ściśle uzależnione od naszego zaangażowania i liczby klientów – mówi Robert Tuczkowski.
Generalnie zarobki zależą więc od czasu, który dany dystrybutor może poświęcić na budowę swojego biznesu. Franczyzodawca mu tego nie narzuca. Każdy samodzielnie decyduje, czy ma czas, żeby zaangażować się bardziej, czy chce robić to powoli, pracując także w innym miejscu.
Najczęściej dostawy karmy Husse odbywają się popołudniami, kiedy klienci są już po pracy w domu.
– Generalnie od około 100 klientów zaczynają się poważne zarobki – mówi Robert Tuczkowski.
Koszty prowadzenia biznesu nie są duże. Dystrybutorzy nie muszą wynajmować lokalu. Wytarczy im garaż, w którym trzymają produkty. Poza tym potrzebne jest paliwo, auto i prowadzenie działalności gospodarczej.
Popyt na zwierzęta
Biznes sprawdził się też w czasie pandemii. Klienci dostawali karmę pod drzwi a zapłacić mogli bezgotówkowo. To w tym czasie zaczęło Husse przybywać klientów.
– Wiele osób zrezygnowało z samodzielnych wycieczek do sklepów, woleli skorzystać z naszego rozwiązania, dzięki czemu dostawali wyżywienie dla swojego pupila prosto pod drzwi – opowiada Robert Tuczkowski.
Wzrosło też zainteresowanie posiadaniem zwierzęcia w domu.
– Od wielu hodowców psów czy kotów docierają do nas sygnały, że nigdy jeszcze nie mieli tak dużego zainteresowania ze strony osób zainteresowanych zakupem. W najlepszych hodowlach mioty potrafią być zarezerwowane na wiele miesięcy do przodu. To bezpośrednia przekłada się również na naszą działalność – mówi Piotr Cieślik, dyrektor zarządzający Husse Polska.
WIZYTÓWKA SIECI HUSSE
Producent karmy oraz kosmetyków i drobnych smakołyków dla psów i kotów.
- 51 franczyzobiorców i ponad 150 dystrybutorów
- kwota inwestycji: franczyzobiorcy – 40-50 tys. zł, dystrybutorzy – 5 tys. zł
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Zainspiruj się sukcesami i poznaj sprawdzone pomysły na biznes! Grudniowy numer „Własny Biznes FRANCHISING” pełen praktycznych porad i historii przedsiębiorców już w sprzedaży!
Husse, producent karmy dla psów i kotów, inwestuje w platformę e-commerce, która znacznie przyspieszy dostawy.
Lipcowy "Własny Biznes FRANCHISING" już dostępny. A w nim m.in.: Pectus = zarabiać wespół w zespół, Start-up: jak stworzyć powtarzalny i łatwo skalowalny biznes? Pomysły na firmę: własne wydawnictwo książkowe, sklep pod szyldem Giant.
Nowy numer miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" już w sprzedaży! Sprawdź, jakie pomysły na biznes przeanalizowaliśmy w marcowym wydaniu magazynu.
Jacek Gibasiewicz najpierw był klientem Husse. Jakość produktów oraz forma obsługi tak mu przypadły do gustu, że postanowił zostać franczyzobiorcą marki.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Dwa gabinety pod szyldem Yasumi to za mało dla Aleksandry Michalskiej. Jakie ma plany na rozwój?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator
Witam. ja w tym roku podpisałem umowę na 5 punktów 2 mam już zrealizowane niestety pozostałe trzy jeszcze nie, niewiem kiedy to nastapi bo pojawia się coraz więcej...
Carrefour Express - supermarket na licencji
Dzień dobry. Szukam chętnych prowadzących sklepy Carrefour do podjęcia współpracy w zakresie umieszczenia na terenie sklepu małego automatu paczkowego. Może być w...
sklepy spożywcze
Pozycjonowanie lokalne to kluczowa strategia dla firm pragnących zwiększyć swoją widoczność wśród lokalnej społeczności. Proces ten skupia się na optymalizacji...
Franczyzodawca otwarty na osoby z niepełnosprawnościami
Jestem osobą niepełnosprawną ostatnio umiarkowanym czy jest szansa żebym mogła wejść we franczyznę i jako osoba niepełnosprawna
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator
Witam, Czy ktoś może zdecydował się na współpracę z zOdido w ramach Odido Elevator i może podzielić się doświadczeniami? Chodzi o twardszą franczyzę / wyposażenie...
Nagrodzeni franczyzobiorcy
Należałoby zostawić sobie te nagrodę na spłatę powstających lawinowo długów franczyzobiorców, którzy przez kanibalizacje lokalizacji padają po kilku miesiącach....
sklepy spożywcze
Polecam Franczyzę sklepów Cortez szybko rozwijająca się marka.
Jubileuszowy sklep
Pani Julito proszę uciekać z sieci póki jeszcze dług nie urósł do niebotycznych rozmiarów