Tylko dystrybutorzy / Produktów Husse nie można kupić w tradycyjnej sieci sprzedaży, czyli sklepach ani hurtowniach. Klient może je nabyć wyłącznie bezpośrednio od lokalnego dystrybutora.
Poniedziałek
13.05.2024
Husse, producent karmy dla psów i kotów, inwestuje w platformę e-commerce, która znacznie przyspieszy dostawy.
 

Husse, producent suchej i mokrej karmy premium dla psów i kotów, dużo inwestuje w nową platformę e-commerce.

– Naszym celem jest zbudowanie prawdziwego omnichannel, w którym klienci składający zamówienia on-line, są obsługiwani przez lokalnych dystrybutorów bezpośrednio z ich magazynów, co pozwala na realizację dostaw nawet tego samego dnia. Już teraz, nierzadko dostarczamy zamówienia w ciągu kilkudziesięciu minut od złożenia, co wprawia w zdumienie klientów – mówi Piotr Cieślik, dyrektor zarządzający Husse Polska. 

Jest potencjał

Firma dobrze ocenia potencjał rozwoju rynku w najbliższej przyszłości.

– Coraz więcej osób poszukuje produktów, które nie tylko zaspokoją podstawowe potrzeby ich zwierząt, ale także będą wspierać ich zdrowie i dobre samopoczucie na dłuższą metę. To trend, który obserwujemy nie tylko w Polsce, ale na całym świecie – zapewnia  Piotr Cieślik

Przyznaje, że co prawda otwarcie i prowadzenie biznesu w branży spożywczo-przemysłowej wiąże się z pewnymi wyzwaniami, takimi jak wysokie koszty produkcji, presja cenowa czy konieczność dostosowania się do szybko zmieniających się preferencji konsumentów.

– Jednak nasz model franczyzowy, oferujący wsparcie na każdym etapie działalności, znacząco obniża te bariery, umożliwiając efektywne wejście na rynek i rozwój biznesu – zapewnia Piotr Cieślik.

Produktów Husse nie można kupić w tradycyjnej sieci sprzedaży, czyli sklepach ani hurtowniach. Klient może je nabyć wyłącznie bezpośrednio od lokalnego dystrybutora – franczyzobiorcy, który ma wyłączne prawo do sprzedawania produktów firmy na określonym terenie, zamieszkanym zwykle przez 200-300 tys. mieszkańców. To biznes oparty na bezpośrednim dotarciu do klienta i budowaniu z nim długookresowych relacji.

– Każdy zakup u nas jest nie tylko transakcją, ale okazją do otrzymania profesjonalnego doradztwa żywieniowego, dostosowanego do indywidualnych potrzeb ich pupili. Nasza sieć dystrybutorów to pasjonaci, którzy nie tylko dostarczają produkty, lecz także służą wiedzą i wsparciem, pomagając właścicielom w dbaniu o zdrowie ich zwierząt. Ta bliska relacja z klientami buduje zaufanie i lojalność, co jest kluczowe w naszej branży – mówi Piotr Cieślik.

Dwie formy współpracy

Całkowity budżet niezbędny na start to zwykle 60-70 tys. zł. Zwrot z inwestycji może nastąpić już po 12-18 miesiącach od rozpoczęcia działalności.

Możliwe są dwie formy współpracy – franczyzowa i dystrybucyjna. Polegają one zasadniczo na tym samym, czyli pozyskiwaniu i bezpośredniej obsłudze klientów z dowozem do domu oznakowanym samochodem. Dystrybutorzy funkcjonują na terenie danego franczyzobiorcy i współpracują z nim. Podstawową różnicą jest wielkość inwestycji.

– Aktywnie działający franczyzobiorca jest w stanie obsłużyć średnio 500-600 aktywnych klientów. Przekłada się to na ponad 200-300 transakcji w skali miesiąca i przychody w okolicach 50-60 tys. zł miesięcznie – mówi Piotr Cieślik.

WIZYTÓWKA SIECI HUSSE

Producent karmy oraz kosmetyków i drobnych smakołyków dla psów i kotów.

  • 52 franczyzobiorców i ponad 180 dystrybutorów
  • kwota inwestycji: franczyzobiorcy – 40-50 tys. , dystrybutorzy – 5 tys. 

Piotr Cieślik, dyrektor zarządzający Husse Polska / "Naszym celem jest zbudowanie prawdziwego omnichannel, w którym klienci składający zamówienia on-line, są obsługiwani przez lokalnych dystrybutorów bezpośrednio z ich magazynów".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

sklepy spożywcze

Pozycjonowanie lokalne to kluczowa strategia dla firm pragnących zwiększyć swoją widoczność wśród lokalnej społeczności. Proces ten skupia się na optymalizacji...

7 wypowiedzi
ostatnia 25.03.2024
Franczyzodawca otwarty na osoby z niepełnosprawnościami

Jestem osobą niepełnosprawną ostatnio umiarkowanym czy jest szansa żebym mogła wejść we franczyznę i jako osoba niepełnosprawna

1 wypowiedzi
ostatnia 24.03.2024
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator

Witam, Czy ktoś może zdecydował się na współpracę z zOdido w ramach Odido Elevator i może podzielić się doświadczeniami? Chodzi o twardszą franczyzę / wyposażenie...

1 wypowiedzi
ostatnia 30.09.2023
Nagrodzeni franczyzobiorcy

Należałoby zostawić sobie te nagrodę na spłatę powstających lawinowo długów franczyzobiorców, którzy przez kanibalizacje lokalizacji padają po kilku miesiącach....

1 wypowiedzi
ostatnia 03.02.2023
sklepy spożywcze

Polecam Franczyzę sklepów Cortez szybko rozwijająca się marka.

7 wypowiedzi
ostatnia 29.03.2022
Jubileuszowy sklep

Pani Julito proszę uciekać z sieci póki jeszcze dług nie urósł do niebotycznych rozmiarów

1 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Nowe warunki współpracy dla franczyzobiorców

Widzę ,że przestępczość zorganizowana od nowego roku w natarciu na Franchising.pl:)

1 wypowiedzi
ostatnia 27.01.2022
Franczyza, która daje niezależność

No no i tutaj polecę jutrzejszy program Anity Gargas. Redakcjo opamiętajcie się i przestańcie promować reklama i tekstami natywnymi przestępczość zorganizowana....

1 wypowiedzi
ostatnia 26.01.2022