Santander oddaje oddziały partnerom
Placówki partnerskie z logo Santander Partner funkcjonują na rynku od 14 lat. W 2008 było ich 83, teraz jest dwukrotnie więcej.
– Na przestrzeni lat oferta placówek zmieniła się i poszerzyła – podkreśla Anna Gniatkowska, dyrektor Departamentu Placówek Partnerskich w Santander Bank Polska. – Od punktów przyjmujących wpłaty i udzielających kredytów na niewielkie kwoty, placówki partnerskie przeistoczyły się pełnoprawne placówki bankowe, oferujące swoim klientom szeroką ofertę produktową.
Własny bank
Santander Bank Polska placówki partnerskie otwiera w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców, gdzie nie ma oddziałów własnych lub innych placówek partnerskich banku. Zdarza się również, że bank oddaje oddział w ręce partnera. Tym samym partner otrzymuje gotowy biznes, czyli w pełni wyposażoną placówkę, z bazą klientów, znaną na lokalnym rynku. W tym roku w ten właśnie sposób - w miejsce przekształconego oddziału własnego – powstało 10 placówek partnerskich. Aż 8 z nich jest własnością partnerów już współpracujących z bankiem lub osób, które wcześniej w Santander Bank Polska pracowały.
– Wśród naszych partnerów bardzo często można spotkać osoby, które wcześniej były dyrektorami oddziału czy doradcami. Mamy też na pokładzie tych, którzy razem z nami tworzyły tą sieć, a teraz same prowadzą placówkę partnerską. Dla mnie to jasny przekaz, że oferujemy dobry pomysł na biznes – mówi Anna Gniatkowska.
Oczywiście jest też możliwe otwarcie placówki od podstaw – tam, gdzie nie ma jeszcze innych punktów lub oddziałów Santander Bank Polska. Inwestycja po stronie franczyzobiorcy wynosi ok. 30 tys. zł (na zakup mebli i systemu bezpieczeństwa). Franczyzodawca z kolei wyposaża placówkę partnerską w oznakowanie, użycza drukarki oraz sprzęt komputerowy. Nie ma opłaty za przystąpienie do sieci. U kandydatów na franczyzobiorców doświadczenie w bankowości na pewno będzie mile widziane, ale nie jest wymagane.
– Stawiamy na ludzi przedsiębiorczych i gotowych na wyzwania. Byłoby idealnie, gdyby kandydat znał świat bankowości. Nie jest to jednak warunek konieczny. Pomagamy partnerom poznać ten świat i zrobić pierwsze kroki – wyjaśnia Anna Gniatkowska.
Jak zarobić
Wynagrodzenie partnerów Santander Bank Polska składa się z trzech części: prowizji ze sprzedaży nowych produktów; bonusów finansowych, uzależnionych od wielkości i jakości sprzedaży; dochodu, który wynika z aktywności bazy klientów.
– W pierwszym półroczu wyniki sieci Santander Partner były bardzo dobre. Jest to zasługa ciągłego popytu na produkty bankowe, ale też ogromnej pracy, jaką wykonują nasi doradcy, aby spełnić oczekiwania klientów – dodaje Anna Gniatkowska. - W tym roku Santander Bank Polska zdobył I miejsce w prestiżowym rankingu Złoty Bank 2022 w kategorii „Najlepsza wielokanałowa obsługa klientów”. Złoty Bankier to największe badanie sektora bankowego w Polsce. Celem rankingu jest wskazanie instytucji bankowych świadczących najwyższe standardy jakości obsługi, oferujących najlepsze produkty i prowadzących działania wyróżniające na tle konkurencji.
WIZYTÓWKA SANTANDER BANK POLSKA
Sieć placówek bankowych.
- miasta od 10 tys. mieszkańców
- kwota inwestycji ok. 30 tys. zł

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Bank stwarza różne możliwości rozwoju, a jednym z nich jest prowadzenie placówki partnerskiej.
Znane marki czy oryginalne pomysły biznesowe? O tym, które koncepty franczyzowe budzą największe zainteresowanie na polskim rynku przeczytasz w majowym numerze miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING".
Pomoc liczona w milionach złotych od Santander Bank Polska dla Ukrainy. W akcję pomocy włączyli się klienci banku, pracownicy, dla ukraińskich klientów bank przygotował specjalną ofertę.
W marcowym numerze "WBF" prezentujemy koncepty franczyzowe, w które chętnie inwestują byli pracownicy korporacji. Poza tym opisujemy m.in. biznesy idealne dla przedsiębiorczych kobiet.
Santander Bank Polska coraz częściej oddaje placówki własne w ręce partnerów.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Wzory umów
Kodano Optyk gwarantuje franczyzobiorcom marżę na poziomie minimum 60 proc. W przypadku gdy takiej marży nie uda się osiągnąć - franczyzodawca refunduje różnicę.
Echa artykułu w Gazecie Wyborczej
Czy licencja na biznes musi być droga? Nie. Są koncepty, które nie zrujnują naszego budżetu. I w których możemy liczyć na wsparcie franczyzodawcy. Sprawdź w nowym numerze "Własny Biznes FRANCHISING".
POPULARNE NA FORUM
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.
W co inwestować
Trzeba dywersyfikować inwestycje jak tylko się da w różne biznesy
Nešto Bank - sieć się sypie...
Podobno wiatr wiadomości na rynek przywitał, z sieci występują Partnerzy, którzy nie mają możliwości dalszego rozwoju z NB ( zmiana oferty, zaniżenie scoringu). Zmiana...
Ogłoszenie upadłości konsumenckiej
Niestety ale nie wiedzie mi się w firmie i zastanawiam się nad ogłoszeniem upadlości.... Jak wyglada ogłoszenie upadłości przez przedsiębiorcę?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Witam.Poszukuję kontaktu z osobą współpracującą z BANK PEKAO SA.