Santander oddaje oddziały partnerom

Wydatek na inwestycję / Inwestycja franczyzobiorcy w placówkę Santander wynosi ok. 30 tys. zł
Piątek
05.08.2022
W tym roku 10 oddziałów Santander Bank Polska przekształciło się w placówki partnerskie.
 

Placówki partnerskie z logo Santander Partner funkcjonują na rynku od 14 lat. W 2008 było ich 83, teraz jest dwukrotnie więcej.

– Na przestrzeni lat oferta placówek zmieniła się i poszerzyła – podkreśla Anna Gniatkowska, dyrektor Departamentu Placówek Partnerskich w Santander Bank Polska. – Od punktów przyjmujących wpłaty i udzielających kredytów na niewielkie kwoty, placówki partnerskie przeistoczyły się pełnoprawne placówki bankowe, oferujące swoim klientom szeroką ofertę produktową.

Własny bank

Santander Bank Polska placówki partnerskie otwiera w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców, gdzie nie ma oddziałów własnych lub innych placówek partnerskich banku. Zdarza się również, że bank oddaje oddział w ręce partnera. Tym samym partner otrzymuje gotowy biznes, czyli w pełni wyposażoną placówkę, z bazą klientów, znaną na lokalnym rynku. W tym roku w ten właśnie sposób - w miejsce przekształconego oddziału własnego – powstało 10 placówek partnerskich. Aż 8 z nich jest własnością partnerów już współpracujących z bankiem lub osób, które wcześniej w Santander Bank Polska pracowały.

– Wśród naszych partnerów bardzo często można spotkać osoby, które wcześniej były dyrektorami oddziału czy doradcami. Mamy też na pokładzie tych, którzy razem z nami tworzyły tą sieć, a teraz same prowadzą placówkę partnerską. Dla mnie to jasny przekaz, że oferujemy dobry pomysł na biznes – mówi Anna Gniatkowska.

Oczywiście jest też możliwe otwarcie placówki od podstaw – tam, gdzie nie ma jeszcze innych punktów lub oddziałów Santander Bank Polska. Inwestycja po stronie franczyzobiorcy wynosi ok. 30 tys. zł (na zakup mebli i systemu bezpieczeństwa). Franczyzodawca z kolei wyposaża placówkę partnerską w oznakowanie, użycza drukarki oraz sprzęt komputerowy. Nie ma opłaty za przystąpienie do sieci. U kandydatów na franczyzobiorców doświadczenie w bankowości na pewno będzie mile widziane, ale nie jest wymagane.

– Stawiamy na ludzi przedsiębiorczych i gotowych na wyzwania. Byłoby idealnie, gdyby kandydat znał świat bankowości. Nie jest to jednak warunek konieczny. Pomagamy partnerom poznać ten świat i zrobić pierwsze kroki – wyjaśnia Anna Gniatkowska.

Jak zarobić

Wynagrodzenie partnerów Santander Bank Polska składa się z trzech części: prowizji ze sprzedaży nowych produktów; bonusów finansowych, uzależnionych od wielkości i jakości sprzedaży; dochodu, który wynika z aktywności bazy klientów.

– W pierwszym półroczu wyniki sieci Santander Partner były bardzo dobre. Jest to zasługa ciągłego popytu na produkty bankowe, ale też ogromnej pracy, jaką wykonują nasi doradcy, aby spełnić oczekiwania klientów – dodaje Anna Gniatkowska. - W tym roku Santander Bank Polska zdobył I miejsce w prestiżowym rankingu Złoty Bank 2022 w kategorii „Najlepsza wielokanałowa obsługa klientów”. Złoty Bankier to największe badanie sektora bankowego w Polsce. Celem rankingu jest wskazanie instytucji bankowych świadczących najwyższe standardy jakości obsługi, oferujących najlepsze produkty i prowadzących działania wyróżniające na tle konkurencji.

 

WIZYTÓWKA SANTANDER BANK POLSKA

Sieć placówek bankowych.

  • miasta od 10 tys. mieszkańców
  • kwota inwestycji ok. 30 tys.

Anna Gniatkowska, dyrektor Departamentu Placówek Partnerskich w Santander Bank Polska: / "W pierwszym półroczu wyniki sieci Santander Partner były bardzo dobre. To zasługa ciągłego popytu na produkty bankowe, ale też ogromnej pracy naszych doradców."