Dojrzała sieć / Auchan rozwija swój system franczyzowy w Polsce od 2019 roku. Pierwszym otwartą lokalizacją był sklep w Dobroszycach. Obecnie sieć liczy 102 sklepy własne: 70 hipermarketów, 27 supermarketów, 5 sklepów Moje Auchan oraz 16 sklepów franczyzowych.
Poniedziałek
26.09.2022
Auchan planuje otworzyć 183 sklepy franczyzowe do 2027 roku. Kto może zostać franczyzobiorcą marki?
 

Pandemia COVID-19 miał duży wpływ na branżę spożywczą. Wielu konsumentów w wyniku powyższych zdarzeń zmodyfikowało swoje nawyki zakupowe. COVID-19 sprawił, iż zaobserwowano wzrost trendu wśród klientów do zaopatrywania się w zakupy w formie online. – Dla klientów, którzy nie wybrali zdalnej formy nabywania zakupów ważna była obecność kas bezobsługowych w sklepach stacjonarnych, dzięki którym mogli szybko i bezkontaktowo z innymi osobami zrobić zakupy – mówi David Lovera, dyrektor ds. franczyzy w Auchan Retail Polska. Franczyzodawca Auchan twierdzi, że pandemia spowolniła rozwój sieci franczyzowej. Przedsiębiorcy wstrzymywali się z podejmowaniem ważnych, długofalowych decyzji, odkładali sprawy związane z inwestycjami na spokojniejsze czasy. Mimo to Auchan w trakcie pandemii uruchomił cztery sklepy franczyzowe. Obecnie obserwowany jest powrót zainteresowanych przedsiębiorców branżą franczyzy.

– Spodziewamy się, że w najbliższych latach rynek w Polsce będzie przeżywać spory boom w obszarze franczyzy. Dlatego planujemy do 2027 roku otworzyć 183 sklepy franczyzowe – stwierdza David Lovera.

Początki franczyzy

Auchan rozwija swój system franczyzowy w Polsce od 2019 roku. Pierwszym otwartą lokalizacją był sklep w Dobroszycach. Obecnie sieć liczy 102 sklepy własne: 70 hipermarketów, 27 supermarketów, 5 sklepów Moje Auchan oraz 16  sklepów franczyzowych. Kto może zostać franczyzobiorcą marki i otworzyć sklep Auchan? Firma chce nawiązać współpracę z kandydatami posiadającymi doświadczenie w handlu spożywczym,

– Dobrze jeśli potencjalny franczyzobiorca posiada lokal użytkowy lokal użytkowy na sklep i  wyposażenie. Ważne, żeby przedsiębiorca posiadał wystarczające zabezpieczenie finansowe na planowaną inwestycję. My każdy przypadek dokładnie analizujemy i staramy się wspólnie z franczyzobiorcą wypracować najkorzystniejszą formę współpracy – mówi David Lovera.

Jeśli franczyzobiorca nie posiada lokalu na sklep, centrala Auchan pomaga w jego znalezieniu, a także w stworzeniu jego wizualizacji. Nowy sklep Auchan nie może znajdować się w zbyt bliskiej odległości od innej placówki marki – firma gwarantuje swoim franczyzobiorcom strefę wyłączności terytorialnej.

– Jesteśmy otwarci na każdą lokalizację i odpowiadamy na każde zgłoszenie potencjalnego franczyzobiorcy. Umawiamy się na spotkanie i na miejscu określamy potencjał istniejącego już sklepu lub takiego, który dopiero ma  powstać. Tworzymy też tzw. biznesplan, a następnie podejmujemy ostateczną decyzję o nawiązaniu współpracy. Pod względem geograficznym – potencjalnie jesteśmy otwarci na cały kraj. Przyglądamy się zarówno pojedynczym sklepom czy mikrosieciom rodzinnym, jak i sieciom regionalnym. To dla nas naturalny kierunek, ponieważ nasza strategia zakłada silną integrację lokalną – mówi David Lovera.

Korzyści ze współpracy

Franczyzobiorca korzysta z know-how, znajomości rynku oraz oferty produktowej Auchan. Ma również zapewniony udział w programie szkoleń. Umowa franczyzowa jest zawierana na 10 lat z możliwością jej przedłużenia

– Nasz model franczyzy pozostawia partnerom duży margines swobody, samodzielności w kształtowaniu oferty dopasowanej do potrzeb miejscowych klientów – mówi David Lovera.

Z przedstawicielami sieci Auchan będzie można porozmawiać na Targach Franczyza, które odbędą się 20-22 października w Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki – stoisko nr 1.14.

 

WIZYTÓWKA AUCHAN

Sieć sklepów spożywczo-przemysłowych.

  • sklepy własne: 102
  • sklepy franczyzowe: 16

Wyłączność terytorialna / Jeśli franczyzobiorca nie posiada lokalu na sklep, centrala Auchan pomaga w jego znalezieniu, a także w stworzeniu jego wizualizacji. Nowy sklep Auchan nie może znajdować się w zbyt bliskiej odległości od innej placówki marki.

POPULARNE NA FORUM

Nagrodzeni franczyzobiorcy

Należałoby zostawić sobie te nagrodę na spłatę powstających lawinowo długów franczyzobiorców, którzy przez kanibalizacje lokalizacji padają po kilku miesiącach....

1 wypowiedzi
ostatnia 03.02.2023
sklepy spożywcze

Polecam Franczyzę sklepów Cortez szybko rozwijająca się marka.

6 wypowiedzi
ostatnia 29.03.2022
Jubileuszowy sklep

Pani Julito proszę uciekać z sieci póki jeszcze dług nie urósł do niebotycznych rozmiarów

1 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Nowe warunki współpracy dla franczyzobiorców

Widzę ,że przestępczość zorganizowana od nowego roku w natarciu na Franchising.pl:)

1 wypowiedzi
ostatnia 27.01.2022
Franczyza, która daje niezależność

No no i tutaj polecę jutrzejszy program Anity Gargas. Redakcjo opamiętajcie się i przestańcie promować reklama i tekstami natywnymi przestępczość zorganizowana....

1 wypowiedzi
ostatnia 26.01.2022
Poznaj franczyzę Intermarché

Wow Szanowna Redakcja zdaję się kontynuować wspieranie przestępczości zorganizowanej. Polecam jutrzejszy program Anity Gargas. Jakie będzie stanowisko POF? Mydlenie oczu...

1 wypowiedzi
ostatnia 26.01.2022
Empik - jakieś doświadczenia?

Czy ktoś ma aktualną wiedzę w temacie prowadzenia salonu partnerskiego Empiku ?

14 wypowiedzi
ostatnia 02.12.2021
Odważna decyzja

Zamierzam od nowego roku rozpocząć działalność gospodarczą i w związku z tym poszukuje producenta zdrowiej żywności... Jeśli to możliwe, proszę o informację tu lub...

2 wypowiedzi
ostatnia 01.12.2021