Mateusz Pawełek, dyrektor operacyjny Power Holding / "W grze pozostali mocni gracze, czyli biura, które mają silne fundamenty i doświadczenie w branży".
Wtorek
08.11.2022
– W obecnych czasach klienci mają coraz większą potrzebę korzystania z usług pośredników w obrocie nieruchomościami – mówi Mateusz Pawełek, dyrektor operacyjny Power Holding.
 

Jak dzisiaj wyglądają warunki prowadzenia biznesu w branży nieruchomości?

Obecne czasy mocno spolaryzowały rynek. Również w branży nieruchomości dostrzegamy zmianę – w grze pozostali mocni gracze, czyli biura, które mają silne fundamenty i doświadczenie w branży. Ci radzą sobie bardzo dobrze – przy odpowiedzialnym podejściu do biznesu i reagowaniu na zmiany, które nas otaczają, można kontynuować rozwój swojego biznesu.

Jak Państwa firma odnajduje się dzisiaj na rynku?

Należymy do wyżej wspomnianego grona mocniejszych zawodników. Jednak nie ukrywamy, pandemia oraz sytuacja geopolityczna naszego kraju również dla nas stanowiła duże wyzwanie. Należało nadać odpowiednie priorytety określonym elementom naszego biznesu. Przykładowo, pewne usługi uległy chwilowemu zamrożeniu – w czasie pandemii mówiło się np. o stagnacji rynku najmu. To kolejny dowód, że rynek nieruchomości ma nieco sinusoidalny charakter – wystarczy cierpliwie obserwować zmiany i mądrze reagować. I tak oto dziś obserwujemy boom na rynku najmu. Słowem – konsekwencja i doświadczenie to klucz do możliwości rozwoju w każdych okolicznościach.

Czy jest szansa na korektę cen nieruchomości?

Obecnie ceny utrzymują się w trendzie bocznym, co oznacza, że ich poziom się ustabilizował. Jednak zdecydowanie rynek nieruchomości wciąż ma dużo potencjału. Dużo zależy od polityki deweloperów oraz banków, która katalizuje decyzję o kupnie poprzez klienta kredytowego. Z jednej strony widzimy wyższą cenę kredytu hipotecznego i większą trudność w jego otrzymaniu, a z drugiej można dostrzec pewną formę liberalizacji podejścia banków do metodyki oceny zdolności kredytowej. Niektóre banki zaczynają akceptować świadczenie 500+, skracają wymagany okres prowadzenia działalności gospodarczej i tym podobne. Świadczy to o chęci zamortyzowania trudności i próbie ułatwienia otrzymania finansowania przez klientów.

Czy to dobry czas na otwieranie franczyzy w branży nieruchomości? 

Oczywiście. Jak wcześniej wspomnieliśmy, rynek mocno się spolaryzował, jednak nie jest to absolutnie negatywne zjawisko. Fakt, że na rynku pozostali silniejsi gracze oznacza, że pozbywamy się bylejakości w pośrednictwie w Polsce. Oznacza też większe zaufanie wobec biur nieruchomości i całej idei pośrednictwa. Obecne czasy generują też większą potrzebę klienta skorzystania z naszych usług – rynek nieruchomości jest bardzo dynamiczny, i ten, który nie jest w nim na co dzień, może pozostać w tyle z aktualnymi realiami rynkowymi i trendami. Przykładowo, w jednym kwartale różnica cen wartości jednej nieruchomości może drastycznie wzrosnąć lub spaść – tylko bieżąca analiza rynkowa pozwoli na profesjonalne procedowanie sprzedaży/wynajmu nieruchomości – wówczas ważną rolę odgrywa pośrednik nieruchomości, który może zapewnić najwyższą jakość usługi. Dodatkowo nasz model biznesowy pozwala zarabiać nie tylko na nieruchomościach, lecz także kredytach, ubezpieczeniach, leasingach czy doradztwie biznesowym.

Jakie macie plany na ten rok?

Pełną ekspansję na rynku pośrednictwa w Polsce. Nasze doświadczenie, narzędzia i wiedza stanowią właściwy fundament do wsparcia początkujących przedsiębiorców. Nieprzypadkowo działamy na rynku już od ponad 10 lat. Analizując na bieżąco potrzeby rynku oraz zmieniające się trendy dotyczące obsługi klienta konsekwentnie poszerzamy też naszą ofertę. Zaczynaliśmy od klasycznej franczyzy stacjonarnej. Od niedawna oferujemy równolegle także atrakcyjny wariant mobilny (bez konieczności otwierania placówki stacjonarnej).

Jak otworzyć biznes pod szyldem Power Holding?

Nie ukrywamy, że poziom zainteresowania naszą ofertą był dla nas bardzo miłym zaskoczeniem, nie spodziewaliśmy się aż tak błyskawicznego odzewu. To niezbity dowód na to, że zapotrzebowanie na otwarcie biznesu ze sprawdzoną marką jest obecnie bardzo popularnym wariantem wśród wielu przedsiębiorców. Proces otwarcia biznesu jest bardzo prosty, najpierw zaczynamy od rozmowy, zbadania potrzeb danego franczyzobiorcy. Przedstawiamy nasz model i indywidualnie dopasowaną ofertę w ujęciu jego potrzeb i lokalnej analizy rynkowej. Po analizie warunków i wspólnej pozytywnej decyzji, w zależności od wyboru franczyzy (oferujemy ją w wariancie stacjonarnym lub mobilnym) zapewniamy pełne wdrożeniowe szkolenie. Franczyzobiorca poznaje nasz backoffice, otrzymuje dedykowanego menedżera odpowiedzialnego za wsparcie na każdym etapie prowadzenia biznesu oraz wszelkie materiały i innowacyjne narzędzia niezbędne do prowadzenia rentownej firmy. Naszemu franczyzobiorcy zapewniamy również najbardziej zaawansowany program na rynku do obsługi biura nieruchomości. Cały proces trwa około jednego miesiąca.

Jakie są warunki współpracy franczyzowej z Power Holding?        

Od niedawna, oprócz wariantu stacjonarnego, dajemy też możliwość rozpoczęcia z nami współpracy w ramach franczyzy mobilnej. Podejmując współpracę w ramach franczyzy stacjonarnej, franczyzobiorca decyduje się na otwarcie biura i prowadzenie swojego zespołu sprzedażowego. W ramach franczyzy mobilnej, franczyzobiorca otwiera tzw. jednoosobowy biznes i ma możliwość prowadzenia agencji bez konieczności otwierania placówki stacjonarnej. W tym wariancie nie prowadzi też swojego zespołu agentów – działa się jako niezależna jednostka. Oba warianty cieszą się równie dużym zainteresowaniem; wszystko zależy od indywidualnego zapotrzebowania franczyzobiorcy. Kwoty wejścia oraz miesięczne opłaty franczyzowe zależne są od wyboru oferty oraz miasta, w którym franczyzobiorca chce prowadzić swój zespół. Przewidywana suma inwestycji jest bardzo atrakcyjna; opłata za przystąpienie do systemu rozpoczyna się już od 2,9 tys. zł.

Ile można zarobić prowadząc biuro nieruchomości Power Holding?

Franczyzobiorca już w pierwszych miesiącach jest w stanie zarabiać między 10 tys. zł a 30 tys. zł, ale nie możemy jednoznacznie wskazać przewidywanej sumy przychodu. Można sprzedać jedną nieruchomość w miesiącu, a można sprzedać ich nawet pięć.

W tym biznesie bardzo dużo zależy też od dobrego nastawienia i zaangażowania danego franczyzobiorcy. Ten, który jest otwarty na nowe wyzwania i dąży do sukcesu, poczuje się w tym biznesie jak ryba w wodzie. Ponadto, warto pamiętać o umiejętnościach negocjacyjnych – jedna nieruchomość może przynieść różny dochód, w zależności od ustalonych warunków prowizyjnych.

Ilu partnerów działa już w sieci?

Pierwszą umowę franczyzową zawarliśmy w lipcu 2022 roku. Obecnie prowadzimy dwa biura stacjonarne, dwie placówki franczyzowe. Nasza atrakcyjna oferta przekonała już kilku kolejnych przedsiębiorców, gdzie jesteśmy na etapie finalizacji współpracy. Nasza ekspansja ma mieć charakter ogólnopolski – nie zamykamy się tylko na określone województwa czy lokalizacje. Nieruchomości są wszędzie, potencjał do prowadzenia biznesu również.

WIZYTÓWKA SIECI POWER HOLDING

Sieć agencji nieruchomości

  • 2 biura własne i 2 franczyzowe
  • Opłata za przystąpienie do sieci: od 2,9 tys. zł

 


Pierwsze koty za płoty / Pierwszą umowę franczyzową Power Holding zawarł w lipcu 2022 roku. Obecnie w sieci działają dwa własne biura stacjonarne i dwie placówki franczyzowe.

POPULARNE NA FORUM

Nowa franczyza w nieruchomościach

Dobrze rozumiem, że oprócz agencji nieruchomości mogę zarabiać dodatkowo na poleceniach usług, jak kredyt i ubezpieczenie tak? Pozdrawiam, Krzysztof

1 wypowiedzi
ostatnia 06.05.2022
Dom czy mieszkanie?

Od dwóch lat mieszkam w Warszawie, aktualnie wynajmuje mieszkanie, ale po podsumowaniu kosztów wychodzi, że bardziej opłaca mi się kupić własny kąt. Tylko mam dylemat...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018