Nowy gracz w nieruchomościach

Wystartowali z franczyzą / Power Holding pierwszą umowę franczyzową podpisał w lipcu 2022 roku.
Poniedziałek
11.12.2023
Power Holding z franczyzą ruszył niewiele ponad rok temu. Dzisiaj ma sześć oddziałów partnerskich. Co oferuje franczyzobiorcom?
 

Power Holding to grupa finansowa, która zajmuje się pośrednictwem w sprzedaży nieruchomości, a także kredytowym, leasingowym i ubezpieczeniowym. Z franczyzą ruszyła w minionym roku, w lipcu podpisała pierwszą umowę franczyzową. Dzisiaj ma już dwa biura stacjonarne w Krakowie i Katowicach oraz sześć oddziałów franczyzowych.

– Do naszego modelu biznesowego cały czas dołączają nowi przedsiębiorcy i aktualnie prowadzimy rozmowy z kolejnymi partnerami – mówi Mateusz Pawełek, dyrektor operacyjny w Power Holding.

Wszystko w jednym miejscu

Firma działa na terenie całego kraju i nie ogranicza się do żadnej konkretnej lokalizacji. Ma dziesięcioletnie doświadczenie na rynku.

 – Wyróżnia nas kompleksowość usług. Nasi klienci mogą korzystać z pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, kredytowego, ubezpieczeniowego, a także odnośnie leasingu czy wynajmu długoterminowego. Dodatkowo prowadzimy aktywności w obszarze szkoleń zewnętrznych, głównie z zakresu inwestowania w nieruchomości – mówi Mateusz Pawełek.

Osoby zainteresowane franczyzą mogą wybrać jedną z dwóch form współpracy: franczyzę stacjonarną albo mobilną. Ta pierwsza polega na otwarciu stacjonarnego biura nieruchomości i stworzeniu własnego zespołu, z kolei franczyza mobilna pozwala prowadzić agencję bez otwierania fizycznego oddziału.

Niezależnie od wybranego modelu, franczyzobiorcy mają zepewnione szkolenie, know-how, dokumentację oraz bieżące wsparcie opiekuna sieci. Ponadto mają dostęp do wielu inwestycji deweloperskich w całej Polsce oraz do ofert typowo inwestycyjnych jak np. nieruchomości w Hiszpanii.

– Mogą więc zawierać transakcje zarówno na rynku wtórnym, jak i na rynku pierwotnym. Podstawowe przychody generują poprzez realizowanie transakcji pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, którymi zajmują się w ramach swoich działań lub działań swojej struktury. Jednak nasze rozbudowane portfolio produktowe pozwala im na osiąganie dodatkowych przychodów z oferowania klientom również pozostałych usług, jak np. kredyt hipoteczny czy ubezpieczenia – zapewnia Mateusz Pawełek.

Dodaje, że poszczególne gałęzie Grupy Power Holding wzajemnie się uzupełniają. Dzięki temu klient zyskuje kompleksową usługę w ramach jednej firmy i jednego biura.

 – Może kupić z nami nieruchomość, uzyskać kredyt hipoteczny i ubezpieczyć mieszkanie. Jeśli jest inwestorem, możemy mu zaoferować także zarządzanie najmem – mówi Mateusz Pawełek.

Dodatkowy przychód zapewniają także polecenia klienta do innego działu firmy.

Niski próg wejścia

Power Holding chce rozszerzać swoją działalność na całą Polskę.

– Naszą misją jest wszechstronna ekspansja na polskim rynku. Posiadamy bogate doświadczenie, zaawansowane narzędzia oraz szeroką wiedzę, dając solidne podstawy do wspierania początkujących przedsiębiorców – mówi Mateusz Pawełek.

Wejście we franczyzę pod szyldem Power Holding nie wymaga dużego kapitału. Za przystąpienie do sieci w wersji mobilnej opłata wynosi 2,9 tys. zł, a w wersji stacjonarnej – 4,9 tys. zł.

– To bardzo niski próg wejścia w biznes, który może generować zyski miesięczne na poziomie kilkunastu tysięcy złotych – zapewnia Mateusz Pawełek.

Miesięczne opłaty wynoszą odpowiednio 1,3 tys. zł i 1,7 tys. zł, a do tego jest jeszcze 5 proc. od obrotu.

Dzisiaj perspektywy dla rynku nieruchomości są dobre. Ruszył on na dobre szczególnie od momentu wejścia w życie Bezpiecznego Kredytu 2%. Power Holding zapewnia, że firma dobrze się odnajduje w każdych okolicznościach, dzięki konsekwencji i doświadczeniu.

– Na bieżąco śledzimy i  analizujemy potrzeby rynku oraz zmieniające się trendy w obsłudze klienta, co z kolei prowadzi do poszerzania naszej oferty. Rynek nieruchomości charakteryzuje się pewną cyklicznością. Musimy tylko uważnie monitorować zmiany i odpowiednio na nie reagować – uważa Mateusz Pawełek.

 

WIZYTÓWKA POWER HOLDING

Grupa finansowa pośrednicząca w sprzedaży nieruchomości, kredytów, leasingu i ubezpieczeń.

  • liczba placówek: 2 własne i 6 franczyzowych
  • opłata wstępna: 2,9 tys. zł w opcji mobilnej, 4,9 tys. zł w opcji stacjonarnej
  • opłaty miesięczne: 1,3 tys. zł i 5 proc. od obrotu w opcji mobilnej, 1,7 tys. zł i 5 proc. od obrotu w opcji stacjonarnej

Mateusz Pawełek, dyrektor operacyjny w Power Holding / "Do naszego modelu biznesowego cały czas dołączają nowi przedsiębiorcy i aktualnie prowadzimy rozmowy z kolejnymi partnerami".
Dominika Pronarska
dziennikarz