Giganci Programowania nie zwalniają tempa
Giganci Programowania nawet w trudnej sytuacji gospodarczej idą jak burza. Firma w 2022 roku otworzyła 19 nowych placówek, a w tym roku już podpisała umowy na kolejnych dziewięć lokalizacji.
– Osiem z nich rozpoczęło działalność od stycznia i obecnie kończy swój pierwszy okres zapisowy, a jedna otworzy się od września. Kilka kolejnych rozmów jest w toku – mówi Radosław Kulesza, członek zarządu Gigantów Programowania.
Multifranczyzobiorców też przybywa
Obecnie firma ma 76 placówek franczyzowych. W tym roku plan zakłada otwarcie 20-25 kolejnych. Giganci stawiają na rozszerzanie współpracy z obecnymi partnerami.
– Nasz franczyzobiorca posiada obecnie około trzech placówek, a najlepsi mają ich jedenaście – mówi Radosław Kulesza. Dodaje, że na wizję rozwoju współpracy firma kładzie nacisk już podczas początkowych rozmów z kandydatami.
– Jeżeli chcemy podejść do prowadzenia Gigantów Programowania mocno biznesowo, niezbędny jest ciągły rozwój, otwieranie nowych placówek oraz rozwijanie obecnie posiadanych. Wtedy rośnie liczba uczniów, przychody i zyski. Ale jeśli ktoś chce osiągać tylko dodatkowy przychód, to dobrze prowadzona jedna placówka to umożliwia. Nam na pewno zależy na rozwoju naszych franczyzobiorców i do tego ich motywujemy – mówi Radosław Kulesza.
Franczyzobiorcą Gigantów Programowania może zostać każdy. Do firmy zgłaszają się osoby o różnych profilach. Programiści, handlowcy, marketingowcy i wszyscy ci, którzy chcą uwolnić się od etatu i otworzyć swój biznes.
– Z doświadczenia wiemy, że najlepiej sprawdzają się w tym biznesie osoby, które pracowały w sprzedaży oraz marketingu. Ale rozmowy podejmujemy ze wszystkimi. Badamy poziom wiedzy na temat naszej działalności, kładziemy duży nacisk na znajomość lokalnego rynku zajęć pozalekcyjnych, czyli konkurencji bardziej lub mniej bezpośredniej. Informacje te są niezbędne, aby określić potencjał danego obszaru – mówi Radosław Kulesza.
Rozwój mimo trudności
Koszt otwarcia placówki to wydatek mniej więcej 35 tys. zł. Mieści się w nim opłata za licencję franczyzową, koszty marketingowe i operacyjne, czy wyposażenia sali lekcyjnej.
– Koszt licencji zależy od wielkości miasta, w którym chcemy otworzyć placówkę, Jako centrala zawsze wymagamy rozpisania planowanych kosztów i działań – czasami z doświadczenia wiemy, że pewne rzeczy można zrobić taniej lub dzięki nawiązaniu współpracy i tą wiedzę przekazujemy naszym partnerom biznesowym, aby mogli zaoszczędzone środki przeznaczyć na inne obszary działań – mówi Radosław Kulesza.
Koszt inwestycji zwraca się najczęściej po upływie 6-12 miesięcy. Opłaty franczyzowe zależne są od przychodu. W pierwszym roku działania jest to 10 proc. prowizji miesięcznej, a po roku 12 proc.
Zdaniem Daniela Skuzy, franczyzobiorcy prowadzącego placówki Gigantów Programowania w Tychach, Pszczynie, Jaworznie, Bytomiu i Tarnowskich Górach, dzisiaj warunki prowadzenia firmy w branży edukacyjnej są dość skomplikowane.
– Główne problemy to kurcząca się siła nabywcza klasy średniej, czyli naszych klientów. Wysokie stopy procentowe wywindowały raty kredytów hipotecznych, a dynamiczny wzrost cen podniósł koszty życia. To wszystko ogranicza pulę środków przeznaczoną na edukację pozaszkolną. Z drugiej strony widać, że rodzicom zależy na edukacji swoich pociech i poszukują wartościowych zajęć pozalekcyjnych – mówi Daniel Skuza. Dodaje, że jego firma cały czas rozwija się na dzisiejszym rynku.
– Uważam, że jest zainteresowanie i świadomość rodziców dotycząca nauki programowania dla dzieci. Jednocześnie cały czas pojawiają się nowe firmy, które proponują tego typu zajęcia w formie zdalnej. Ważne jest zapewnienie odpowiedniej jakości ofert dla dzieci i ich rodziców – mówi Daniel Skuza.
WIZYTÓWKA GIGANTÓW PROGRAMOWANIA
Sieć szkół programowania.
- 76 oddziałów franczyzowych
- inwestycja od 35 tys. zł netto
- miesięczne opłaty franczyzowe: 10 proc. od przychodu w pierwszym roku działalności i 12 proc. w kolejnych latach
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
22. edycja Targów Franczyza w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie przyciąga coraz więcej interesujących wystawców. Targi, które odbędą się od 24 do 26 października, to trzy dni pełne inspiracji, wiedzy i możliwości dla tych, którzy marzą o prowadzeniu własnego biznesu pod znanym szyldem.
W majowym numerze „Własny Biznes FRANCHISING” odkrywamy m.in. tajniki sukcesu w biznesie motoryzacyjnym, finansach, a także opisujemy biznesy, w które chętnie inwestują młode mamy. Dowiedź się, ile płaci się za franczyzę i jak wygląda zarządzanie bez szefa.
Jakie biznesy zakładają dwudziestolatkowie, czy warto zainwestować we franczyzę z branży edukacyjnej i jak zarobić na Walentynkach? Przeczytaj we "Własnym Biznesie FRANCHISING".
Iza Poradowska i Michał Tarnowski są małżeństwem, wspólnie prowadzącym franczyzowe placówki Giganci Programowania. W konkursie na TOP Franczyzobiorcę wygrali w kategorii „doradca marki”.
Daniel Skuza zaczynał od dwóch placówek pod marką Giganci Programowania. Dzisiaj prowadzi ich aż siedem.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Wrześniowy numer magazynu "Własny Biznes FRANCHISING" już w sprzedaży! Sprawdź, o czym w nim przeczytasz.
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Grupa kapitałowa Depilacja.pl proponuje franczyzę dwóch znanych marek z branży beauty. Każda działa w innym segmencie tego rynku.
– Zakładaliśmy otwarcie pięciu punktów franczyzowych w tym roku. Już w pierwszym półroczu podwoiliśmy ten wynik – mówi Michał Małolepszy, prezes evoGroup.
POPULARNE NA FORUM
Żłobek
Hej! Chciałabym otworzyć żłobek- macie doświadczenia z jakąś franczyzą? Może jest tutaj jakis właściciel, który zechciałby ze mną porozmawiać nt. opłacalności...
Praca licencjacja - franczyza McDonald's
Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...
Akademia Bystrzaka
Podłączam się do pytania.
Akademia Bystrzaka
Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?
Wirtualna Asystentka?
Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...
Wirtualna Asystentka?
Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...
Czy warto zainwestować w szkołę językową?
Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...
Z korepetytora na dyrektora
Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...