Siedem szkół programowania
Giganci Programowania nie tylko pozyskują nowych partnerów do współpracy, ale przede wszystkim stawiają na rozwój tych, którzy już działają w sieci. Dobrym przykładem jest Daniel Skuza, który na początku współpracy z tą marką uruchomił kursy programowania w dwóch miastach na terenie Górnego Śląska. Dzisiaj działa w pięciu miejscowościach a od września ruszyły jego kolejne dwie szkoły.
Cztery lata współpracy
Placówki Daniela Skuzy działają w Tychach, Pszczynie, Jaworznie, Bytomiu i Tarnowskich Górach
- Uzyskiwane dochody pozwalają mi na re-inwestycje w nowe placówki. Po uruchomieniu we wrześniu kolejnych dwóch szkół programowania moja sieć będzie składa się z siedmiu placówek i pozwala na szkolenie 700 osób – mówi Daniel Skuza.
Zanim uruchomił on pierwszą placówkę Gigantów Programowania, przez kilkanaście lat pracował w branży informatycznej. Zajmował się zarządzaniem projektami softwarowymi dla dużych korporacji oraz dynamicznych start-up’ów. Przez kilka lat pracował w ramach własnej działalności gospodarczej i rozglądał się za rozszerzeniem pola działania.
- Moja uwaga skupiła się na szkoleniach informatycznych. Po zapoznaniu się z różnymi modelami biznesowymi znalazłem ofertę Gigantów Programowania. Zadzwoniłem pod podany numer i po rozmowie telefonicznej uznałem, że jest to rzetelna oferta współpracy – wspomina Daniel Skuza.
Po czterech latach współpracy z tą marką jest przekonany, że odbywa się ona na zasadach partnerskich. Franczyzodawcy cały czas rozwijają swoją ofertę, co daje nowe możliwości dla franczyzobiorców.
- Ważne jest też wzajemna komunikacja, otwartość na argumenty franczyzobiorców i wsparcie w codziennym prowadzeniu biznesu – mówi Daniel Skuza.
Dodaje jednak, że sukces w tej branży nie przychodzi sam. Jego odniesienie wymaga zaangażowania w promocje, sprzedaż oraz zapewnienie jakości szkoleń.
- Jest to dobra propozycja dla przedsiębiorczych osób, które szukają swojej ścieżki rozwoju – twierdzi Daniel Skuza.
Sukces w trudnych warunkach
Przy tym zdaniem franczyzobiorcy Gigantów, warunki prowadzeni firmy w branży edukacyjnej są dość skomplikowane. Główne problemy to kurcząca się siła nabywcza klasy średniej, czyli klientów firmy.
Wysokie stopy procentowe wywindowały raty kredytów hipotecznych a dynamiczny wzrost cen podniósł koszty życia. To wszystko ogranicza pulę środków przeznaczoną na edukację pozaszkolną. Z drugiej strony widać, że rodzicom zależy na edukacji swoich pociech i poszukują wartościowych zajęć pozalekcyjnych.
- Myślę, że wiele zależy od zaangażowania i kreatywności przedsiębiorcy. Ważne jest zbudowanie
dobry, trwałych relacji z podmiotami, z którymi współpracujemy na co dzień. Na szczęście moja firma cały czas rozwija się na dzisiejszym rynku. Uważam, że jest zainteresowanie i duża świadomość rodziców odnośnie wagi nauki programowania dla dzieci. Jednocześnie cały czas pojawiają się nowe firmy, które proponują tego typu zajęcia w formie zdalnej – mówi Daniel Skuza.
Franczyzobiorcą Gigantów Programowania może zostać każdy. Do firmy zgłaszają się osoby o różnych profilach. Programiści, handlowcy, marketingowcy i wszyscy ci, którzy chcą uwolnić się od etatu i otworzyć swój biznes. Koszt otwarcia placówki to wydatek mniej więcej 35 tys. zł. Mieści się w nim opłata za licencję franczyzową, koszty marketingowe i operacyjne, czy wyposażenia sali lekcyjnej.
Koszt inwestycji zwraca się najczęściej po upływie 6-12 miesięcy. Opłaty franczyzowe zależne są od przychodu. W pierwszym roku działania jest to 10 proc. prowizji miesięcznej, a po roku 12 proc.
WIZYTÓWKA GIGANTÓW PROGRAMOWANIA
Sieć szkół programowania.
- 76 oddziałów franczyzowych
- inwestycja od 35 tys. zł netto
- miesięczne opłaty franczyzowe: 10 proc. od przychodu w pierwszym roku działalności i 12 proc. w kolejnych latach
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
To już ostatnia okazja w tym roku, aby spotkać się z setką franczyzodawców pod jednym dachem! Przyjdź jeszcze dziś na Targi Franczyza do Pałacu Kultury i Nauki!
24-26 października w Pałacu Kultury i Nauki możesz poznać 100 sprawdzonych pomysłów na biznes we franczyzie. Przeczytaj relację z targów i przyjdź wybrać franczyzę dla siebie!
Od 24 do 26 października w Pałacu Kultury i Nauki można poznać 100 najciekawszych franczyz w Polsce. Przyjdź i wybierz biznes dla siebie. Śledź relację z targów na żywo.
Już w czwartek zaczynają się jesienne Targi Franczyza! Przyjdź i wybierz biznes dla siebie! Franczyzodawcy czekają od 24 do 26 października w Pałacu Kultury i Nauki.
Już w najbliższy czwartek rozpoczynają się Targi Franczyza 2024. Od 24 do 26 października w Pałacu Kultury i Nauki przedstawiciele 100 marek franczyzowych będą dzielić się swoimi sprawdzonymi pomysłami na firmę.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Kredigo otwiera więcej biur niż planował. Partnerzy, żeby zarobić, muszą nauczyć się dobrze weryfikować klientów.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
POPULARNE NA FORUM
Żłobek
Hej! Chciałabym otworzyć żłobek- macie doświadczenia z jakąś franczyzą? Może jest tutaj jakis właściciel, który zechciałby ze mną porozmawiać nt. opłacalności...
Praca licencjacja - franczyza McDonald's
Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...
Akademia Bystrzaka
Podłączam się do pytania.
Akademia Bystrzaka
Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?
Wirtualna Asystentka?
Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...
Wirtualna Asystentka?
Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...
Czy warto zainwestować w szkołę językową?
Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...
Z korepetytora na dyrektora
Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...