Siedem szkół programowania
Giganci Programowania nie tylko pozyskują nowych partnerów do współpracy, ale przede wszystkim stawiają na rozwój tych, którzy już działają w sieci. Dobrym przykładem jest Daniel Skuza, który na początku współpracy z tą marką uruchomił kursy programowania w dwóch miastach na terenie Górnego Śląska. Dzisiaj działa w pięciu miejscowościach a od września ruszyły jego kolejne dwie szkoły.
Cztery lata współpracy
Placówki Daniela Skuzy działają w Tychach, Pszczynie, Jaworznie, Bytomiu i Tarnowskich Górach
- Uzyskiwane dochody pozwalają mi na re-inwestycje w nowe placówki. Po uruchomieniu we wrześniu kolejnych dwóch szkół programowania moja sieć będzie składa się z siedmiu placówek i pozwala na szkolenie 700 osób – mówi Daniel Skuza.
Zanim uruchomił on pierwszą placówkę Gigantów Programowania, przez kilkanaście lat pracował w branży informatycznej. Zajmował się zarządzaniem projektami softwarowymi dla dużych korporacji oraz dynamicznych start-up’ów. Przez kilka lat pracował w ramach własnej działalności gospodarczej i rozglądał się za rozszerzeniem pola działania.
- Moja uwaga skupiła się na szkoleniach informatycznych. Po zapoznaniu się z różnymi modelami biznesowymi znalazłem ofertę Gigantów Programowania. Zadzwoniłem pod podany numer i po rozmowie telefonicznej uznałem, że jest to rzetelna oferta współpracy – wspomina Daniel Skuza.
Po czterech latach współpracy z tą marką jest przekonany, że odbywa się ona na zasadach partnerskich. Franczyzodawcy cały czas rozwijają swoją ofertę, co daje nowe możliwości dla franczyzobiorców.
- Ważne jest też wzajemna komunikacja, otwartość na argumenty franczyzobiorców i wsparcie w codziennym prowadzeniu biznesu – mówi Daniel Skuza.
Dodaje jednak, że sukces w tej branży nie przychodzi sam. Jego odniesienie wymaga zaangażowania w promocje, sprzedaż oraz zapewnienie jakości szkoleń.
- Jest to dobra propozycja dla przedsiębiorczych osób, które szukają swojej ścieżki rozwoju – twierdzi Daniel Skuza.
Sukces w trudnych warunkach
Przy tym zdaniem franczyzobiorcy Gigantów, warunki prowadzeni firmy w branży edukacyjnej są dość skomplikowane. Główne problemy to kurcząca się siła nabywcza klasy średniej, czyli klientów firmy.
Wysokie stopy procentowe wywindowały raty kredytów hipotecznych a dynamiczny wzrost cen podniósł koszty życia. To wszystko ogranicza pulę środków przeznaczoną na edukację pozaszkolną. Z drugiej strony widać, że rodzicom zależy na edukacji swoich pociech i poszukują wartościowych zajęć pozalekcyjnych.
- Myślę, że wiele zależy od zaangażowania i kreatywności przedsiębiorcy. Ważne jest zbudowanie
dobry, trwałych relacji z podmiotami, z którymi współpracujemy na co dzień. Na szczęście moja firma cały czas rozwija się na dzisiejszym rynku. Uważam, że jest zainteresowanie i duża świadomość rodziców odnośnie wagi nauki programowania dla dzieci. Jednocześnie cały czas pojawiają się nowe firmy, które proponują tego typu zajęcia w formie zdalnej – mówi Daniel Skuza.
Franczyzobiorcą Gigantów Programowania może zostać każdy. Do firmy zgłaszają się osoby o różnych profilach. Programiści, handlowcy, marketingowcy i wszyscy ci, którzy chcą uwolnić się od etatu i otworzyć swój biznes. Koszt otwarcia placówki to wydatek mniej więcej 35 tys. zł. Mieści się w nim opłata za licencję franczyzową, koszty marketingowe i operacyjne, czy wyposażenia sali lekcyjnej.
Koszt inwestycji zwraca się najczęściej po upływie 6-12 miesięcy. Opłaty franczyzowe zależne są od przychodu. W pierwszym roku działania jest to 10 proc. prowizji miesięcznej, a po roku 12 proc.
WIZYTÓWKA GIGANTÓW PROGRAMOWANIA
Sieć szkół programowania.
- 76 oddziałów franczyzowych
- inwestycja od 35 tys. zł netto
- miesięczne opłaty franczyzowe: 10 proc. od przychodu w pierwszym roku działalności i 12 proc. w kolejnych latach


PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

W październikowym numerze miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" prezentujemy topowe franczyzy 2023. Poza tym przedstawiamy pomysły na biznes idealne dla kobiet. Do czasopisma dodajemy też prezent – bilet na Targi Franczyza.
Dwudziesta pierwsza edycja Targów Franczyza w Pałacu Kultury i Nauki przyciąga coraz więcej interesujących wystawców. Targi najlepszych pomysłów na biznes startują 19 października i potrwają trzy dni.
– Szykujemy nowe kursy związane z tematyką sztucznej inteligencji. Będziemy ją też wykorzystywać w naszej aplikacji – mówi Radosław Kulesza, członek zarządu Gigantów Programowania.
– Średnio każdy nasz franczyzobiorca ma trzy placówki – mówi Radosław Kulesza, członek zarządu Gigantów Programowania.
Firma w minionym roku otworzyła 19 nowych placówek, a w tym roku plan zakłada otwarcie kolejnych 20-25.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Niesłychanie rzadko można wygrać w konkursie sfinansowanie otwarcia partnerskiej placówki bankowej. Teraz można – ruszył konkurs Banku Millennium.
Franczyzobiorcy Banku Pekao SA mają różne możliwości rozwijania swojej działalności. Jak otworzyć własną placówkę bankową?
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
25 lat temu w Swarzędzu powstał pierwszy sklep pod marką Żabka. W ciągu ćwierć wieku niewielka sieć sklepów zmieniła się w Grupę Żabka, która notuje rocznie ponad miliard wizyt klientów.
POPULARNE NA FORUM
Praca licencjacja - franczyza McDonald's
Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...
Akademia Bystrzaka
Podłączam się do pytania.
Akademia Bystrzaka
Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?
Wirtualna Asystentka?
Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...
Wirtualna Asystentka?
Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...
Czy warto zainwestować w szkołę językową?
Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...
Z korepetytora na dyrektora
Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...
Z korepetytora na dyrektora
Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...