Siedem szkół programowania

Biznes nie tylko dla programistów / Franczyzobiorcą Gigantów Programowania może zostać każdy. Do firmy zgłaszają się osoby o różnych profilach.
Piątek
17.11.2023
Daniel Skuza zaczynał od dwóch placówek pod marką Giganci Programowania. Dzisiaj prowadzi ich aż siedem.
 

Giganci Programowania nie tylko pozyskują nowych partnerów do współpracy, ale przede wszystkim stawiają na rozwój tych, którzy już działają w sieci. Dobrym przykładem jest Daniel Skuza, który na początku współpracy z tą marką uruchomił kursy programowania w dwóch miastach na terenie Górnego Śląska. Dzisiaj działa w pięciu miejscowościach a od września ruszyły jego kolejne dwie szkoły.

Cztery lata współpracy

Placówki Daniela Skuzy działają w Tychach, Pszczynie, Jaworznie, Bytomiu i Tarnowskich Górach

- Uzyskiwane dochody pozwalają mi na re-inwestycje w nowe placówki. Po uruchomieniu we wrześniu kolejnych dwóch szkół programowania moja sieć będzie składa się z siedmiu placówek i pozwala na szkolenie 700 osób – mówi Daniel Skuza.

Zanim uruchomił on pierwszą placówkę Gigantów Programowania, przez kilkanaście lat pracował w branży informatycznej. Zajmował się zarządzaniem projektami softwarowymi dla dużych korporacji oraz dynamicznych start-up’ów. Przez kilka lat pracował w ramach własnej działalności gospodarczej i rozglądał się za rozszerzeniem pola działania.

- Moja uwaga skupiła się na szkoleniach informatycznych.  Po zapoznaniu się z różnymi modelami biznesowymi znalazłem ofertę Gigantów Programowania. Zadzwoniłem pod podany numer i po rozmowie telefonicznej uznałem, że jest to rzetelna oferta współpracy – wspomina Daniel Skuza.

Po czterech latach współpracy z tą marką jest przekonany, że odbywa się ona na zasadach partnerskich. Franczyzodawcy cały czas rozwijają swoją ofertę, co daje nowe możliwości dla franczyzobiorców. 

- Ważne jest też wzajemna komunikacja, otwartość na argumenty franczyzobiorców i wsparcie w codziennym prowadzeniu biznesu – mówi Daniel Skuza.

Dodaje jednak, że sukces w tej branży nie przychodzi sam. Jego odniesienie wymaga zaangażowania w promocje, sprzedaż oraz zapewnienie jakości szkoleń.

- Jest to dobra propozycja dla przedsiębiorczych osób, które szukają swojej ścieżki rozwoju – twierdzi Daniel Skuza.

Sukces w trudnych warunkach

Przy tym zdaniem franczyzobiorcy Gigantów, warunki prowadzeni firmy w branży edukacyjnej są dość skomplikowane. Główne problemy to kurcząca się siła nabywcza klasy średniej, czyli klientów firmy.

Wysokie stopy procentowe wywindowały raty kredytów hipotecznych a dynamiczny wzrost cen podniósł koszty życia. To wszystko ogranicza pulę środków przeznaczoną na edukację pozaszkolną. Z drugiej strony widać, że rodzicom zależy na edukacji swoich pociech i poszukują wartościowych zajęć pozalekcyjnych.

- Myślę, że wiele zależy od zaangażowania i kreatywności przedsiębiorcy. Ważne jest zbudowanie

dobry, trwałych relacji z podmiotami, z którymi współpracujemy na co dzień. Na szczęście moja firma cały czas rozwija się na dzisiejszym rynku. Uważam, że jest zainteresowanie i duża świadomość rodziców odnośnie wagi nauki programowania dla dzieci. Jednocześnie cały czas pojawiają się nowe firmy, które proponują tego typu zajęcia w formie zdalnej – mówi Daniel Skuza.

Franczyzobiorcą Gigantów Programowania może zostać każdy. Do firmy zgłaszają się osoby o różnych profilach. Programiści, handlowcy, marketingowcy i wszyscy ci, którzy chcą uwolnić się od etatu i otworzyć swój biznes. Koszt otwarcia placówki to wydatek mniej więcej 35 tys. zł. Mieści się w nim opłata za licencję franczyzową, koszty marketingowe i operacyjne, czy wyposażenia sali lekcyjnej.

Koszt inwestycji zwraca się najczęściej po upływie 6-12 miesięcy. Opłaty franczyzowe zależne są od przychodu. W pierwszym roku działania jest to 10 proc. prowizji miesięcznej, a po roku 12 proc.

WIZYTÓWKA GIGANTÓW PROGRAMOWANIA

Sieć szkół programowania.

  • 76 oddziałów franczyzowych
  • inwestycja od 35 tys netto
  • miesięczne opłaty franczyzowe: 10 proc. od przychodu w pierwszym roku działalności i 12 proc. w kolejnych latach

 


Daniel Skuza, franczyobiorca Gigantów Programowania / Po uruchomieniu we wrześniu kolejnych dwóch szkół programowania moja sieć będzie się składała z siedmiu placówek i pozwoli na szkolenie 700 osób
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Żłobek

Hej! Chciałabym otworzyć żłobek- macie doświadczenia z jakąś franczyzą? Może jest tutaj jakis właściciel, który zechciałby ze mną porozmawiać nt. opłacalności...

1 wypowiedzi
ostatnia 11.03.2024
Praca licencjacja - franczyza McDonald's

Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.05.2021
Akademia Bystrzaka

Podłączam się do pytania.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Akademia Bystrzaka

Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?

2 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2020
Czy warto zainwestować w szkołę językową?

Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...

21 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018