Jest zainteresowanie / W lipcu 2022 roku Power Holding podpisał pierwszą umowę franczyzową. Obecnie firma ma dwa biura stacjonarne w Krakowie i Katowicach oraz sześć oddziałów franczyzowych.
Poniedziałek
14.08.2023
– Bezpieczny kredyt 2 proc. ożywił rynek nieruchomości – mówi Mateusz Pawełek, dyrektor operacyjny w Power Holding.
 

Czy rynek nieruchomości w ostatnim czasie przyspieszył?

Tak, ostatnio wprowadzony program “Bezpieczny Kredyt 2%” mocno go ożywił. Obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania mieszkaniami zarówno wśród potencjalnych beneficjentów, jak i osób niekwalifikujących się do programu. 

Przede wszystkim wprowadzenie programu zwiększyło popyt na nieruchomości, zwłaszcza wśród osób planujących zakup pierwszego mieszkania. Celem programu jest dofinansowanie do pierwszego kredytu hipotecznego i utrzymanie efektywnego oprocentowania przez okres pierwszych 10 lat. W rezultacie potencjalni nabywcy domów korzystają z korzystnych warunków kredytowych, które zachęcają do zakupu nieruchomości.

Jak wpłynie na rynek większe zainteresowanie nieruchomościami związane z kredytem 2 proc.?

Zwiększona przystępność cenowa mieszkań może prowadzić do zwiększonego popytu, zwłaszcza wśród osób o niskich i średnich dochodach, które w przeszłości miały trudności z uzyskaniem kredytu hipotecznego. Natomiast większy popyt na nieruchomości może wpłynąć na podaż. Deweloperzy mogą być zainteresowani budową nowych domów, aby sprostać rosnącemu popytowi na rynku.

Power Holding z franczyzą ruszyło w minionym roku. Jak idzie rozbudowa sieci?

W lipcu 2022 roku podpisaliśmy pierwszą umowę franczyzową. Obecnie mamy dwa biura stacjonarne w Krakowie i Katowicach oraz sześć oddziałów franczyzowych. Do naszego modelu biznesowego cały czas dołączają nowi przedsiębiorcy i aktualnie prowadzimy rozmowy z kolejnymi partnerami. Działamy na terenie całego kraju i nie ograniczamy się do żadnej konkretnej lokalizacji.

Jak dołączyć do Power Holding?

To bardzo proste. Zaczynamy od rozmowy z potencjalnym franczyzobiorcą, żeby dokładnie zrozumieć jego potrzeby i wymagania. Prezentujemy nasz model biznesowy oraz koncepcje działania na wybranym przez partnera obszarze, uwzględniając potencjał lokalizacji oraz osobowy danego franczyzobiorcy. Po dokładnym przeanalizowaniu warunków i wspólnej pozytywnej decyzji, przystępujemy do pełnego wdrożenia partnera, zgodnie z wybranym przez niego modelem.

Jakie modele ma do wyboru partner?

Proponujemy wariant stacjonarny i mobilny. Wybór modelu zależy od osobistych preferencji franczyzobiorcy. Dla osób, które na początku nie chcą inwestować w stacjonarne biuro i ponosić kosztów z tym związanych, bardziej odpowiednia będzie franczyza mobilna. W tym wypadku franczyzobiorca może prowadzić biznes samodzielnie bez konieczności otwierania placówki stacjonarnej i zatrudniania osób. Koszt przystąpienia do systemu w tej opcji zaczyna się już od 2,9 tys. zł.

Co jeszcze dostaje partner na starcie?

Nowy partner przechodzi szczegółowe, kilkudniowe szkolenie, zapoznaje się z naszym know-how, otrzymuje wszystkie niezbędne materiały, dokumenty i innowacyjne narzędzia. Dostaje też opiekuna, który wspiera go we wszystkich aspektach prowadzenia firmy i obsługi klientów przez cały okres współpracy. Ponadto nasz system franczyzowy oferuje najbardziej zaawansowane oprogramowania, aplikacje i narzędzia dostępne na rynku.

Rozmawiała Dominika Pronarska

 

WIZYTÓWKA POWER HOLDING

Grupa finansowa pośrednicząca w sprzedaży nieruchomości, kredytów, leasingu i ubezpieczeń.

  • liczba placówek – 2 własne i 6 franczyzowych
  • opłata wstępna –2,9 tys. zł w opcji mobilnej, 4,9 tys. zł w opcji stacjonarnej
  • opłaty miesięczne – 1,3 tys. zł i 5 proc. od obrotu w opcji mobilnej, 1,7 tys. zł i 5 proc. od obrotu w opcji stacjonarnej

Mateusz Pawełek, dyrektor operacyjny w Power Holding / „Cały czas do sieci dołączają nowi przedsiębiorcy i aktualnie prowadzimy rozmowy z kolejnymi partnerami. Działamy na terenie całego kraju i nie ograniczamy się do żadnej konkretnej lokalizacji”.