Jest zainteresowanie / W lipcu 2022 roku Power Holding podpisał pierwszą umowę franczyzową. Obecnie firma ma dwa biura stacjonarne w Krakowie i Katowicach oraz sześć oddziałów franczyzowych.
Poniedziałek
14.08.2023
– Bezpieczny kredyt 2 proc. ożywił rynek nieruchomości – mówi Mateusz Pawełek, dyrektor operacyjny w Power Holding.
 

Czy rynek nieruchomości w ostatnim czasie przyspieszył?

Tak, ostatnio wprowadzony program “Bezpieczny Kredyt 2%” mocno go ożywił. Obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania mieszkaniami zarówno wśród potencjalnych beneficjentów, jak i osób niekwalifikujących się do programu. 

Przede wszystkim wprowadzenie programu zwiększyło popyt na nieruchomości, zwłaszcza wśród osób planujących zakup pierwszego mieszkania. Celem programu jest dofinansowanie do pierwszego kredytu hipotecznego i utrzymanie efektywnego oprocentowania przez okres pierwszych 10 lat. W rezultacie potencjalni nabywcy domów korzystają z korzystnych warunków kredytowych, które zachęcają do zakupu nieruchomości.

Jak wpłynie na rynek większe zainteresowanie nieruchomościami związane z kredytem 2 proc.?

Zwiększona przystępność cenowa mieszkań może prowadzić do zwiększonego popytu, zwłaszcza wśród osób o niskich i średnich dochodach, które w przeszłości miały trudności z uzyskaniem kredytu hipotecznego. Natomiast większy popyt na nieruchomości może wpłynąć na podaż. Deweloperzy mogą być zainteresowani budową nowych domów, aby sprostać rosnącemu popytowi na rynku.

Power Holding z franczyzą ruszyło w minionym roku. Jak idzie rozbudowa sieci?

W lipcu 2022 roku podpisaliśmy pierwszą umowę franczyzową. Obecnie mamy dwa biura stacjonarne w Krakowie i Katowicach oraz sześć oddziałów franczyzowych. Do naszego modelu biznesowego cały czas dołączają nowi przedsiębiorcy i aktualnie prowadzimy rozmowy z kolejnymi partnerami. Działamy na terenie całego kraju i nie ograniczamy się do żadnej konkretnej lokalizacji.

Jak dołączyć do Power Holding?

To bardzo proste. Zaczynamy od rozmowy z potencjalnym franczyzobiorcą, żeby dokładnie zrozumieć jego potrzeby i wymagania. Prezentujemy nasz model biznesowy oraz koncepcje działania na wybranym przez partnera obszarze, uwzględniając potencjał lokalizacji oraz osobowy danego franczyzobiorcy. Po dokładnym przeanalizowaniu warunków i wspólnej pozytywnej decyzji, przystępujemy do pełnego wdrożenia partnera, zgodnie z wybranym przez niego modelem.

Jakie modele ma do wyboru partner?

Proponujemy wariant stacjonarny i mobilny. Wybór modelu zależy od osobistych preferencji franczyzobiorcy. Dla osób, które na początku nie chcą inwestować w stacjonarne biuro i ponosić kosztów z tym związanych, bardziej odpowiednia będzie franczyza mobilna. W tym wypadku franczyzobiorca może prowadzić biznes samodzielnie bez konieczności otwierania placówki stacjonarnej i zatrudniania osób. Koszt przystąpienia do systemu w tej opcji zaczyna się już od 2,9 tys. zł.

Co jeszcze dostaje partner na starcie?

Nowy partner przechodzi szczegółowe, kilkudniowe szkolenie, zapoznaje się z naszym know-how, otrzymuje wszystkie niezbędne materiały, dokumenty i innowacyjne narzędzia. Dostaje też opiekuna, który wspiera go we wszystkich aspektach prowadzenia firmy i obsługi klientów przez cały okres współpracy. Ponadto nasz system franczyzowy oferuje najbardziej zaawansowane oprogramowania, aplikacje i narzędzia dostępne na rynku.

Rozmawiała Dominika Pronarska

 

WIZYTÓWKA POWER HOLDING

Grupa finansowa pośrednicząca w sprzedaży nieruchomości, kredytów, leasingu i ubezpieczeń.

  • liczba placówek – 2 własne i 6 franczyzowych
  • opłata wstępna –2,9 tys. zł w opcji mobilnej, 4,9 tys. zł w opcji stacjonarnej
  • opłaty miesięczne – 1,3 tys. zł i 5 proc. od obrotu w opcji mobilnej, 1,7 tys. zł i 5 proc. od obrotu w opcji stacjonarnej

Mateusz Pawełek, dyrektor operacyjny w Power Holding / „Cały czas do sieci dołączają nowi przedsiębiorcy i aktualnie prowadzimy rozmowy z kolejnymi partnerami. Działamy na terenie całego kraju i nie ograniczamy się do żadnej konkretnej lokalizacji”.

POPULARNE NA FORUM

Nowa franczyza w nieruchomościach

Dobrze rozumiem, że oprócz agencji nieruchomości mogę zarabiać dodatkowo na poleceniach usług, jak kredyt i ubezpieczenie tak? Pozdrawiam, Krzysztof

1 wypowiedzi
ostatnia 06.05.2022
Dom czy mieszkanie?

Od dwóch lat mieszkam w Warszawie, aktualnie wynajmuje mieszkanie, ale po podsumowaniu kosztów wychodzi, że bardziej opłaca mi się kupić własny kąt. Tylko mam dylemat...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018