Najpierw konsolidacja / Obecnie działania Freedom Nieruchomości przede wszystkim koncentrują się na połączeniu z siecią Investor Nieruchomości i dobrym zabezpieczeniu tego procesu.
Niedziela
08.10.2023
– Obecność na ubiegłorocznych Targach Franczyza zaowocowała trzema nowymi placówkami pod naszym szyldem – mówi Agnieszka Dąbrowska z Freedom Nieruchomości.
 

Jakie są prognozy dla rynku nieruchomości?

Rynek nieruchomości jest w ostatnim czasie nieprzewidywalny. Pandemia, wojna w Ukrainie, inflacja, wzrost stóp procentowych to prawdziwy rollercoaster, który przez ostatnie trzy lata przetoczył się przez rynek, powodując wzrosty i spadki popytowo-sprzedażowe. Prognozowanie tego, co się wydarzy dalej, wymyka się spod wszelkich prawideł. Dlatego eksperci i analitycy rynkowi ograniczają swoje prognozy jedynie do krótkich okresów.

To, co dzieje się na rynku nieruchomości wpływa na podmioty prowadzące działalność w tej branży. Zwinność i elastyczne dostosowanie się do zmieniającej się sytuacji przy jednoczesnym oparciu o twarde dane pozwalają budować i rozwijać biznes.

Przy tym agencje nieruchomości próbują zaadaptować się do tej sytuacji stosując różne strategie, w tym konsolidację. Na to właśnie postawiliśmy we Freedom Nieruchomości i we wrześniu 2023 roku połączyliśmy siły z Investor Nieruchomości, tworząc największą sieć biur nieruchomości w Polsce.

Co Państwu daje konsolidacja z siecią Investor Nieruchomości?

Jest to kontynuacją naszej strategii rozpoczętej w kwietniu, kiedy do weszliśmy w strategiczne partnerstwo z największą siecią biur nieruchomości na Węgrzech Otthon Centrum, tworząc Freedom Holding.

Bycie częścią większej grupy przynosi korzyści, takie jak dostęp do szerszej oferty i bazy klientów, szybszej implementacji wiedzy oraz procesów szkoleniowych. Dodatkowo, biura zyskują na rozpoznawalności dzięki przynależności do ogólnopolskiej marki. W skrócie, lokalna pozycja biura wzmacnia się znacznie szybciej, gdy działa ono w ramach większej grupy.

W tym roku będą się Państwo wystawiać na Targach Franczyza. Czego Państwo oczekują od targów?

Targi to świetna przestrzeń, żeby zaprezentować swój model franczyzowy. To także dobra okazja dla nas jako franczyzodawców, żeby poznać rozwiązania franczyzowe obecne w innych branżach, które można zaimplementować w naszej ofercie. 

Warto przy tym zauważyć, że rozmowy, które prowadzimy podczas targów z kandydatami na franczyzobiorców, są inne od tych prowadzonych na co dzień z osobami, które się z nami kontaktują. Zazwyczaj zgłaszają się do nas kandydaci, którzy są zainteresowani biznesem w nieruchomościach. Natomiast podczas targów ci, którzy szukają dla siebie pomysłu, rozważają często kilka branż. Przychodzą przekonani, że chcą działać w branży gastronomicznej a ostatecznie decydują się na zupełnie inną.

Jakie są Państwa wcześniejsze doświadczenia z targami?

Pierwszy raz na targach wystawiliśmy się w ubiegłym roku. Z naszego punktu widzenia był to dobrze wykorzystany czas. Dlatego zdecydowaliśmy się na udział w obecnej edycji. 

Spotkania i rozmowy prowadzone podczas ubiegłorocznych targów z osobami szukającymi pomysłu na biznes, zaowocowały trzema nowymi placówkami na mapie naszych oddziałów. 

Jakie macie plany na ten rok?

Obecnie nasze działania przede wszystkim koncentrują się na połączeniu z siecią Investor Nieruchomości i dobrym zabezpieczeniu tego procesu. Po fuzji planujemy zbudować linię biznesową pośrednictwa kredytowego, jako usługę uzupełniającą ofertę nieruchomości.

Rozmawiała Dominika Pronarska


Agnieszka Dąbrowska, dyrektor franczyzy we Freedom Nieruchomości / "Targi to świetna przestrzeń, żeby zaprezentować swój model franczyzowy. To także dobra okazja dla nas jako franczyzodawców, żeby poznać rozwiązania franczyzowe obecne w innych branżach, które można zaimplementować w naszej ofercie".

POPULARNE NA FORUM

Nowa franczyza w nieruchomościach

Dobrze rozumiem, że oprócz agencji nieruchomości mogę zarabiać dodatkowo na poleceniach usług, jak kredyt i ubezpieczenie tak? Pozdrawiam, Krzysztof

1 wypowiedzi
ostatnia 06.05.2022
Dom czy mieszkanie?

Od dwóch lat mieszkam w Warszawie, aktualnie wynajmuje mieszkanie, ale po podsumowaniu kosztów wychodzi, że bardziej opłaca mi się kupić własny kąt. Tylko mam dylemat...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018