Szeroka paleta usług / MBE specjalizuje się też w usługach szytych na miarę dla wielu niszowych branż, np. wysyła dzieła sztuki.
Piątek
15.12.2023
Franczyzobiorcę MBE z Kędzierzyna-Koźle do współpracy przekonała między innymi szeroka paleta usług firmy. Jak sobie radzi dzisiaj?
 

Mateusz Oleksik placówkę pod szyldem MBE otworzył dokładnie 23 listopada 2020 roku, w samym środku pandemii. Do współpracy z tą marką przekonał go szeroki wachlarz usług dla klientów biznesowych i detalicznych.

– MBE proponuje usługi kurierskie, logistyczne oraz poligraficzne. Każda z nich jest pożądana w dzisiejszych czasach, więc przy odpowiednim dobraniu biznesplanu możliwości rozwoju są nieskończone – uważa Mateusz Oleksik.

Niestandardowe usługi

Ważne były dla niego także szkolenia wprowadzające. Dzięki nim gładko wszedł w świat poligrafii, usług kurierskich i fullfilmentu. Jego punkt działa w Kędzierzynie-Koźlu przy ulicy Karola Marki 1.

Dzień zaczyna na godzinę przed otwarciem punktu. Sprawdza wtedy skrzynkę mailową i kończy zlecenia odbierane w godzinach porannych. Potem działa zgodnie z wcześniej stworzonym planem tygodnia. Jego działalność skupia się głównie na wydrukach cyfrowych, wielkoformatowych, znakowaniu odzieży i gadżetów reklamowych, reklamie, pracy graficznej oraz przesyłkach kurierskich.

Punkt prowadzi sam, ale współpracuje z osobami, którzy odbywają u niego praktyki zawodowe. Specjalizuje się w niestandardowych usługach.

– Najwięcej zleceń, które do mnie trafiają, to zlecenia niestandardowe, których inne drukarnie się nie podejmują. To moja specjalność – przyznaje Mateusz Oleksik.

Jego klienci korzystają przede wszystkim z usług poligraficznych. To takie usługi generują też największe przychody dla placówki.

– Każda osoba prowadząca działalność gospodarczą posiada wizytówki czy ulotki oraz pieczątkę.

Z czasem, kiedy firma się rozwija, zmieniamy swoje zapotrzebowanie i stawiamy na zadowolenie klientów, czyli inwestujemy w materiały promocyjne typu gadżety, czy idziemy w szkolenia i drukujemy więcej materiałów potrzebnych do przeprowadzenia takiego szkolenia – tłumaczy Mateusz Oleksik.

Wiele firm potrzebuje też rzeczy mało popularnych, dzięki którym mogą zaskoczyć swoich klientów .

– W zależności od profilu działalności każdy ma inne potrzeby. Dlatego tak ważna jest szeroka paleta usług – mówi Mateusz Oleksik.

Jego zdaniem MBE spełnia ten warunek. Do tego dysponuje dobrej jakości pieczątkami, materiałami do obróbki laserowej oraz maszynami do druku.

– W swoim centrum stawiam przede wszystkim na jakość – zapewnia Mateusz Oleksik.

Pracowity rok

Obecnie w Polsce działa 30 placówek Centrum MBE. Wszystkie są prowadzone przez franczyzobiorców. Aby otworzyć punkt pod tym szyldem, potrzeba ok. 100 tys. zł. Nie trzeba mieć doświadczenia, ale ważne jest osobiste zaangażowanie się w prowadzenie punktu oraz nastawienie sprzedażowe.

– Idealnie jeśli kandydat miałby doświadczenie w branży logistycznej ale nie jest to warunek konieczny. Jesteśmy w stanie niemal każdą osobą nauczyć podstaw branży kurierskiej i poligraficznej podczas organizowanych przez nasz szkoleń. Jednak zrozumienie potrzeby prowadzenia aktywnych działań handlowych jest zdecydowanie na szczycie listy wymagań wobec kandydatów na franczyzobiorców MBE – tłumaczy Iwona Naculak, retail network development supervisor w MBE.

MBE chce zwiększać liczbę swoich placówek w największych miastach Polski.

– Kolejny rok to również wdrożenie nowych usług tj. fulfilment oraz wszystko co się z tym wiąże, know-how, technologia  oraz intensywne szkolenia i webinaria – mówi Emil Mikina, country manager w MBE.

Dodaje, że MBE specjalizuje się też w usługach szytych na miarę dla wielu niszowych branż, takich jak wysyłka dzieł sztuki.

Niedawno firma przeszła dużą reorganizację kadrową. Znacząco podwyższyła też kwotę wejścia do sieci. Obecnie mocno kieruje swoje usługi w stronę małych i średnich firm. Kolejny krok to będą duże przedsiębiorstwa.

– W najbliższych miesiącach planujemy intensywne działania marketingowe i sprzedażowe, które będą miały na celu dotarcie do jak największej liczby klientów. To będzie dla nas bardzo pracowity rok – mówi Emil Mikina.

WIZYTÓWKA MAIL BOXES Etc.

Sieć biur świadczących usługi w zakresie poligrafii i logistyki.

  • Liczba placówek w Polsce: 30
  • Opłata wstępna: 40 tys. 

Emil Mikina, country menedżer w MBE / "W najbliższych miesiącach planujemy intensywne działania marketingowe i sprzedażowe, które będą miały na celu dotarcie do jak największej liczby klientów. To będzie dla nas bardzo pracowity rok".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Chleba i reklam

Współczesny konsument coraz częściej podejmuje decyzje zakupowe na podstawie opinii innych użytkowników w internecie. Dlatego kluczowe jest budowanie i utrzymywanie...

4 wypowiedzi
ostatnia 05.07.2024
Własny biznes - wentylacje

Reklama online daje firmie możliwość dotarcia do szerokiego grona odbiorców, jednak skuteczność kampanii może być ograniczona przez negatywne opinie w sieci. Dlatego...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.07.2024
Gadżety reklamowe - co zamówić?

TINI GADGETS to miejsce, gdzie technologia łączy się z pomysłowością, tworząc szeroki asortyment produktów, które ułatwią Wasze życie codzienne i sprawią, że...

93 wypowiedzi
ostatnia 23.03.2024
Rośnie franczyza spedycyjna

Mój znajomy starał się o franczyzę spedycyjna i po rozmowie mogę powiedzieć że odradzam się pchać w ten biznes 1 weksel na dość sporą kasę mimo że firma nic ci...

1 wypowiedzi
ostatnia 27.03.2023
Copywriting sprzedażowy

A jak zamierzasz weryfikować wzrost sprzedaży dzięki Twoim tekstom?!

2 wypowiedzi
ostatnia 02.03.2022
Copywriting sprzedażowy

Co sądzicie o tym, by jako copywriter sprzedażowy zastosować model zysku polegający na pobieraniu np. 10-15% zysku klienta w zamian za spełnienie danych warunków np....

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2022
Agencja reklamowa przyjdzie do klienta

Jestem franczyzobiorcą, który w sieci Xeromatic pracuje i zarabia. Polecam ten system innym osobom, które chcą otworzyć własny biznes. Zapraszam do bezpośredniego...

3 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2021
Jak pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie bardzo wpływa na wyszukiwania w Google. No i faktycznie należy je zlecić agencji e-commerce.

77 wypowiedzi
ostatnia 24.02.2021