La Mancha dąży do dziesiątki

Białystok i Szczecin / La Mancha najchętniej nawiąże współpracę z partnerami z Białegostoku i Szczecina, bo tam nie ma jeszcze szkoły wyspecjalizowanej w języku hiszpańskim.
Sobota
24.02.2024
Sieciowa szkoła języka hiszpańskiego chce mieć dziesięć punktów w Polsce. Dlaczego nie więcej?
 

Sieć szkół języka hiszpańskiego La Mancha od 2011 roku w Gdyni prowadzi Liliana Poszumska. W 2023 roku dołączyły do sieci trzy placówki – w Poznaniu, Rumii i Sosnowcu. Kolejne dwie są w trakcie negocjacji.

Rodzinna firma

Właścicielka chciałaby mieć w sumie dziesięć punktów.

– To jest poziom, na którym na razie chciałabym się zatrzymać, dlatego że zależy mi na tym, żeby to była dalej rodzinna firma – mówi Liliana Poszumska.

W La Manchę zaangażowany jest jej mąż, a ona sama zna wszystkich swoich uczniów i lektorów.

– Uczniów mamy około 500 i póki co jestem w stanie sama dojrzeć każdą franczyzę. Nie chciałabym, żeby moja firma stała się korporacją – mówi Liliana Poszumska.

Pytań o współpracę ma sporo, ale starannie dobiera partnerów, tak żeby pasowali do koncepcji.

– To muszą być pasjonaci, chętni do działania, którzy tę pracę będą traktować jak pasję i zawód, a nie obowiązek – mówi Liliana Poszumska.

W ostatnim czasie dołączył do sieci partner z Poznania, który jest co prawda matematykiem, ale pasuje do układanki.

– Widziałam iskrę w jego oku. Ma odpowiedni  temperament i zacięcie. Pomimo że będzie bazował na lektorach, to chce się uczyć hiszpańskiego – mówi Liliana Poszumska.

Kwota inwestycji we współpracę z La Mancha wynosi 8 tys. zł, a opłaty miesięczne 15 proc. od przychodu. Na zwrot z inwestycji w La Manchę, jak zapewnia franczyzodawczyni, nie trzeba długo czekać. Na plus można wyjść już w trzecim miesiącu współpracy. Tak było w przypadku sosnowskiej placówki

– Kiedy otwierałam La Manchę, to byłam na plusie w 13 miesiącu działalności. A nasza partnerka z Sosnowca dokonała tego w ciągu trzech miesięcy – mówi Liliana Poszumska.

Luki na mapie

Jej zdaniem to efekt rosnącej popularności hiszpańskiego.

– Kiedy otwierałam szkołę, nikt nie wierzył, że to się uda. Dzisiaj mamy zupełnie inne czasy – mówi Liliana Poszumska.

Zainteresowanie nauką hiszpańskiego z roku na rok rośnie, a na rynku działa już sporo szkół, które oferują naukę tego języka – szczególnie w internecie. La Mancha najlepsze czasy miała przed pandemią, ale liczy, że w tym roku wszystko wróci do poziomu z tamtego czasu.

– Mamy wiernych uczniów. W niektórych przypadkach zaczynali z nami jako sześciolatki i teraz będą zdawać maturę – mówi Liliana Poszumska.

Firma najchętniej nawiąże współpracę z partnerami z Białegostoku i Szczecina, bo tam nie ma jeszcze szkoły wyspecjalizowanej w języku hiszpańskim.

– To są kluczowe lokalizacje, ale puste pola na mapie mamy też w województwie świętokrzyskim, szczególnie w Kielcach i Częstochowie. Tam się niewiele dzieje w zakresie hiszpańskiego a potencjał jest duży – mówi Liliana Poszumska.

Kraków i Warszawa są już dość dobrze zagospodarowane. Jednak wciąż znajdzie się tam miejsce na nową szkołę.

WIZYTÓWKA LA MANCHY

Sieć szkół oferujących naukę języka hiszpańskiego

  • kwota inwestycji – 8 tys. zł
  • miesięczne opłaty – 15 proc. od przychodu
  • liczba placówek – jedna własna i 3 franczyzowe

Liliana Poszumska, właścicielka La Manchy / "Uczniów mamy około 500 i póki co jestem w stanie sama dojrzeć każdą franczyzę. Nie chciałabym, żeby moja firma stała się korporacją".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Żłobek

Hej! Chciałabym otworzyć żłobek- macie doświadczenia z jakąś franczyzą? Może jest tutaj jakis właściciel, który zechciałby ze mną porozmawiać nt. opłacalności...

1 wypowiedzi
ostatnia 11.03.2024
Praca licencjacja - franczyza McDonald's

Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.05.2021
Akademia Bystrzaka

Podłączam się do pytania.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Akademia Bystrzaka

Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?

2 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2020
Czy warto zainwestować w szkołę językową?

Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...

21 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018