Aspect Nieruchomości stawia na rozwój

Ambitne plany / Aspect Nieruchomości chce przyspieszyć otwieranie nowych placówek w tym roku.
Czwartek
29.02.2024
Sieć agencji nieruchomości chce otworzyć dziesięć placówek w tym roku. Czym przyciąga do siebie partnerów?
 

Na rynku nieruchomości w ostatnim czasie panuje wyjątkowo dobra koniunktura. Choć program Bezpieczny Kredyt 2 proc. już się skończył, zainteresowanie zakupem mieszkań nadal jest duże.

Sieć Aspect Nieruchomości chce wykorzystać potencjał do rozwoju i w tym roku planuje otworzyć aż dziesięć nowych placówek partnerskich.

Szkolenia i dodatkowe usługi

W celu zachęcenia potencjalnych partnerów do współpracy, sieć mocno rozwija system szkoleń.

– W ostatnim czasie uruchomiliśmy platformę szkoleniową, która ma ułatwić wejście na rynek nowym osobom, nawet tym, które nigdy nie miały do czynienia z nieruchomościami – zapewnia Tomasz Barski, dyrektor zarządzający Aspect Nieruchomości.

Na platformie można znaleźć prezentacje, firmy i całą skarbnicę wiedzy. Osoby, które zdecydują się na współpracę i pozytywnie przejdą przez proces rekrutacji, dostaną na start czteroetapowe szkolenie, dopasowane do każdego procesu wdrożenia. Potrwa ono sześć tygodni i pozwoli na skuteczne zapoznanie się z rynkiem, jego parametrami oraz narzędziami obsługi klienta.

– Innowacja polega także na tym, że szkolenie jest połączone z działaniami praktycznymi. Każdy nowy agent chce od razu działać i zarabiać, więc dajemy dawkę wiedzy, którą potem trzeba przećwiczyć w terenie – mówi Tomasz Barski.

Ponadto firma od niedawna oprócz podstawowej działalności, którą jest pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, rozwija zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi oraz najmem mieszkań prywatnych. Do jej portfolio dołączyły też usługi projektowania wnętrz. Dzięki temu nabywcy nieruchomości mogą od razu zaplanować sobie wymarzoną przestrzeń.

To są dodatkowe usługi, które mogą oferować franczyzobiorcy. Dzięki temu mogą liczyć na stabilny przychód.

– W naszej branży wysokość miesięcznych dochodów jest trudna do przewidzenia. Natomiast zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi i najmem gwarantuje stabilizację. Klienci, których pozyskujemy w zakresie takich usług, zostają z nami na lata i generują comiesięczny, stabilny dochód – mówi Tomasz Barski.

Miasta do zagospodarowania

Firma szuka partnerów szczególnie na zachodniej ścianie Polski.

– Wschodnia i centralna część są już przez nas dość dobrze zagospodarowane. Brakuje nam partnerów w Opolu, Wrocławiu, Legnicy czy Poznaniu. Ale duże miasta, takie jak Warszawa, wciąć mają spory potencjał – mówi Tomasz Barski.

Obecnie w sieci działa 17 placówek, które zatrudniają mniej więcej 50 osób. Po realizacji planu na ten rok, zakładającego 10 nowych placówek, w sieci powinno działać w sumie ok. 80 agentów.

Aby nawiązać współpracę z Aspect Nieruchomości, trzeba dysponować kwotą między 30 tys. zł a 50 tys. zł.

– Wyróżniamy się tym, że mamy wykwalifikowaną kadrę, która od kilkunastu lat działa na rynku. Jesteśmy w stanie kompleksowo obsłużyć wspólnoty, od kwestii technicznych, przez formalnoprawne, po księgowe. Prowadzimy pełną administrację. Naszą przewagą jest to, że jesteśmy sieciowi i jesteśmy namacalni – mamy biuro, do którego można zawsze zajrzeć i załatwić na bieżąco swoje sprawy. Dla wielu klientów to ma znaczenie. Dzięki temu komunikacja jest łatwiejsza. Ponadto fakt, że działamy też w innych obszarach, sprawia, że możemy naszych klientów obsługiwać kompleksowo. Dodatkowo mogą oni też korzystać z naszych innych usług na preferencyjnych warunkach – tłumaczy Tomasz Barski.

WIZYTÓWKA SIECI ASPECT NIERUCHOMOŚCI

Ogólnopolska sieć biur, która od 17 lat zajmuje się obsługą klientów na rynku nieruchomości. 

  • 1 biuro własne i 16 franczyzowych
  • Kwota inwestycji – od 30 tys. zł do 50 tys. zł

Tomasz Barski, dyrekotr zarządający Aspect Nieruchomości / "W ostatnim czasie uruchomiliśmy platformę szkoleniową, która ma ułatwić wejście na rynek nowym osobom, nawet tym, które nigdy nie miały do czynienia z nieruchomościami".
Dominika Pronarska
dziennikarz