MBE stawia na kompleksowość

Ambitny plan / W tym roku do sieci MBE może dołączyć 10 nowych placówek.
Piątek
05.07.2024
Miesięczne zarobki partnerów sieci MBE sięgają średnio od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Kto może dołączyć?
 

Mail Boxes Etc. (MBE) to placówki, które oferują usługi dla segmentu B2B oraz B2C z obszaru logistyki i przesyłek, poligrafii i marketingu oraz obsługi skrytek pocztowych.

– Dodatkowo wprowadziliśmy usługi dla e-commerce i fulfillmentu – mówi Emil Mikina, country manager w MBE Poland.

Przy tym podkreśla, że MBE to nie jest firma kurierska.

– Nie skupiamy się wyłącznie na realizacji transportu przesyłki z punktu A do B. Jesteśmy dla klienta wsparciem w zakresie transportu, marketingu oraz magazynowania. Nasi klienci w jednym miejscu dostają wiele usług niezbędnych do prowadzenia działalności – zapewnia Emil Mikina.

Usługi centrów MBE skierowane są do małych i średnich przedsiębiorstw, w szczególności z branży e-commerce, które nie chcą lub nie mają możliwości utrzymywania swoich działów logistyki czy marketingu.

Od osób przystępujących do sieci firma oczekuje przede wszystkim otwartości i zaangażowania. Ważnym elementem jest także przedsiębiorczość oraz dobre umiejętności interpersonalne. Mile widziani są kandydaci z doświadczeniem w sprzedaży i branży logistycznej.

W tym roku MBE skupia się na strategicznym rozwoju, który obejmuje różnorodne inicjatywy mające na celu wzmocnienie swojej pozycji na rynku i zaspokojenie potrzeb klientów.

– Obserwujemy stałe zainteresowanie franczyzą naszej marki, jednakże, jako firma, stale analizujemy i oceniamy potencjalnych partnerów franczyzowych, aby zapewnić optymalne dopasowanie i rozwój naszej sieci franczyzowej. Jesteśmy otwarci na współpracę z odpowiednimi kandydatami, którzy podzielają naszą wizję i mają zdolności do skutecznego prowadzenia placówek franczyzowych – tłumaczy Emil Mikina.

Dziesięć placówek

Zakup licencji wynosi 40 tys. zł netto. Pozostałe koszty zaczynają się od 30 tys. zł do 60 tys. zł i są związane z wyposażeniem lokalu, sprzętem poligraficznym i IT.

– Prawie całość tych kosztów może zostać wyleasingowana. Współpracujemy z brokerem leasingowym, który może wesprzeć potencjalnego franczyzobiorcę w pokryciu kosztów inwestycji początkowej – zachęca Emil Mikina.

Miesięczne zarobki partnerów sieci sięgają średnio od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Obecnie MBE ma około 30 placówek. W tym roku chce rozszerzyć działalność w takich lokalizacjach jak: Trójmiasto, Katowice, Poznań, Kraków czy Wrocław. Plan zakłada otwarcie 10 nowych lokali.

Zdaniem Emila Mikiny, perspektywy rozwoju MBE, są bardzo dobre.

– Szczególnie w kontekście rosnącego e-commerce'u i globalnego handlu. Firmy będą potrzebować usług związanych z transportem, logistyką i poligrafią, co stwarza możliwości dla przedsiębiorców. Dodatkowo rozwój technologii, takich jak druk 3D czy automatyzacja procesów logistycznych, może przyczynić się do dalszego wzrostu branży – zapewnia Emil Mikina.

 

WIZYTÓWKA MAIL BOXES Etc.

Sieć biur świadczących usługi w zakresie poligrafii i logistyki.

  • Liczba placówek w Polsce: 30
  • Opłata wstępna: 40 tys. 

Emil Mikina, country manager w MBE Poland / "Nie skupiamy się wyłącznie na realizacji transportu przesyłki z punktu A do B. Jesteśmy dla klienta wsparciem w zakresie transportu, marketingu oraz magazynowania".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Chleba i reklam

Współczesny konsument coraz częściej podejmuje decyzje zakupowe na podstawie opinii innych użytkowników w internecie. Dlatego kluczowe jest budowanie i utrzymywanie...

4 wypowiedzi
ostatnia 05.07.2024
Własny biznes - wentylacje

Reklama online daje firmie możliwość dotarcia do szerokiego grona odbiorców, jednak skuteczność kampanii może być ograniczona przez negatywne opinie w sieci. Dlatego...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.07.2024
Gadżety reklamowe - co zamówić?

TINI GADGETS to miejsce, gdzie technologia łączy się z pomysłowością, tworząc szeroki asortyment produktów, które ułatwią Wasze życie codzienne i sprawią, że...

93 wypowiedzi
ostatnia 23.03.2024
Rośnie franczyza spedycyjna

Mój znajomy starał się o franczyzę spedycyjna i po rozmowie mogę powiedzieć że odradzam się pchać w ten biznes 1 weksel na dość sporą kasę mimo że firma nic ci...

1 wypowiedzi
ostatnia 27.03.2023
Copywriting sprzedażowy

A jak zamierzasz weryfikować wzrost sprzedaży dzięki Twoim tekstom?!

2 wypowiedzi
ostatnia 02.03.2022
Copywriting sprzedażowy

Co sądzicie o tym, by jako copywriter sprzedażowy zastosować model zysku polegający na pobieraniu np. 10-15% zysku klienta w zamian za spełnienie danych warunków np....

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2022
Agencja reklamowa przyjdzie do klienta

Jestem franczyzobiorcą, który w sieci Xeromatic pracuje i zarabia. Polecam ten system innym osobom, które chcą otworzyć własny biznes. Zapraszam do bezpośredniego...

3 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2021
Jak pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie bardzo wpływa na wyszukiwania w Google. No i faktycznie należy je zlecić agencji e-commerce.

77 wypowiedzi
ostatnia 24.02.2021