Czwartek
11.08.2005
Firma LOT Catering, która rozwija franczyzową sieć Podniebnych Barków, realizuje nową usługę dla restauracji i sieci gastronomicznych. Spółka na życzenie klienta może skomponować kartę dań, opracować technologię ich przygotowania oraz wyprodukować i dostarczyć je do lokalu.
 

Nowa usługa LOT Catering może przybrać dwojaką formę. W wersji węższej ogranicza się do produkcyjnego podwykonawstwa, czyli przygotowywania półproduktów pod istniejące menu według podanych przez klienta receptur. Produkcja oraz cały proces przygotowania dań odbywa się w kuchni LOT Catering. W lokalu gastronomicznym wykonuje się jedynie proste czynności, takie jak podgrzanie czy udekorowanie potrawy.

Wymyślimy menu

W wersji poszerzonej usługi, poza produkcją, LOT Catering może wziąć na siebie wymyślenie całego menu zgodnie z potrzebami kulinarnymi klienta. Usługa taka obejmuje stworzenie listy potraw w menu, opracowanie procesów technologicznych do przygotowania tych potraw, samą produkcję i na końcu transport do lokali. LOT Catering gwarantuje niepowtarzalność dań podpisując z klientem umowę na wyłączność. Klientem LOT Catering na tych zasadach jest kilkanaście kawiarni i barów w Warszawie i Krakowie.

Dzięki ogromnemu potencjałowi produkcyjnemu LOT Catering jest w stanie zagwarantować długoterminowym kontrahentom utrzymanie jednakowych cen gotowych dań w długim okresie, bez względu na wahania cen na rynkach półproduktów. Dodatkowo klienci usługi „twoje menu” mogą w pakiecie skorzystać z transportu LOTu Catering, co przynosi dodatkowe oszczędności.

Największa kuchnia w Polsce

Produkcja posiłków w LOT Catering spełnia najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa potwierdzone certyfikatem Zintegrowanego Systemu Zarządzana Jakością ISO 9001:2000 z uwzględnieniem systemu HACCP. W największej kuchni w Polsce - obiekcie o powierzchni około 14 tys. m2 - spółka produkuje średnio 19 tys. posiłków dziennie, a rocznie prawie 7 mln. Skalę produkcji obrazuje dzienna ilość zużywanych produktów – 2 tys. jaj, pół tony mąki i kilkaset kilogramów wędlin. LOT Catering obsługuje około 49 tys. samolotów rocznie. Obecnie z usług spółki korzystają m.in. PLL LOT, British Airways, Lufthansa oraz Air France.

Od połowy lat dziewięćdziesiątych LOT Catering prowadzi działalność gastronomiczną również na rynku nielotniczym. W jej ramach spółka prowadzi stołówki firmowe, sklep internetowy, obsługuje bankiety oraz rozwija sieć lokali gastronomicznych o nazwie Podniebny Barek. Obecnie firma prowadzi ponad 40 różnych lokali gastronomicznych, z czego 12 to Podniebne Barki.

Info: Lot Catering
doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Ryzyko wspólników

Każdy, kto szuka solidnych i rzetelnych informacji podatkowych, powinien regularnie odwiedzać https://biegly-skarbowy.pl/blog/.

1 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2024
Kary umowne a PIT

https://biegly-skarbowy.pl/blog/ to prawdziwy przewodnik po świecie podatków, który pomaga mi podejmować lepsze decyzje biznesowe.

1 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2024
Korekta stawki VAT przy transakcji z konsumentem

Szukasz rzetelnych porad dotyczących księgowości? Sprawdź https://biegly-skarbowy.pl/blog/ - mnóstwo cennych informacji!

1 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2024
CIT a dywidenda

Wszystko, czego potrzebujesz wiedzieć o podatkach, znajdziesz na https://biegly-skarbowy.pl/blog/. Serdecznie polecam wszystkim biegłym skarbowym!

1 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2024
Blokada rachunku

Jako biegły skarbowy cenię sobie dokładność, a artykuły znajdujące się na https://biegly-skarbowy.pl/blog/ zawsze spełniają moje oczekiwania. Są świetnym źródłem...

1 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2024
Przełomowy wyrok

Odkryłem https://biegly-skarbowy.pl/blog/, kiedy szukałem informacji o ulgach podatkowych dla firm. Każdy artykuł jest dobrze napisany i łatwo zrozumiały – polecam każdemu

1 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2024
Czy trzeba ujawnić strategię podatkową?

Znajdź wszystko o podatku od nieruchomości na https://biegly-skarbowy.pl/blog/. Świetnie napisane i łatwe do zrozumienia

1 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2024
Kiedy przysługuje prawo do odliczenia?

Szczegółowe poradniki o podatkach lokalnych tylko na https://biegly-skarbowy.pl/blog/. Bardzo polecam!

1 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2024