Korzystaj z usług, ale nie przychodź

Czwartek
16.02.2006
W Krakowie zaczął działać pierwszy w tym mieście punkt Mail Boxes Etc. Miesiąc wystarczył, aby przekonać się, jakim zainteresowaniem cieszą się usługi realizowane na odległość. Narzędziem komunikacji jest telefon, internet, a niedługo – samochód dostawczy z logo MBE.
 

W czwartek 23 lutego zostanie oficjalnie otwarty pierwszy punkt Mail Boxes Etc. w Krakowie. Robocze otwarcie ma już za sobą. Przygotowania do uruchomienia punktu trwały miesiąc. Punkt zlokalizowany jest na ul. Karmelickiej, w ścisłym centrum Krakowa. Największą popularnością cieszą się na razie usługi poligraficzne, wyrabianie pieczątek oraz przesyłki kurierskie, ale Mariusz Loszek, kierownik sklepu, chce położyć nacisk na wynajem skrytek adresowych właścicielom małych i średnich firm oraz osobom prywatnym.

Usługi biurowe na telefon

Punkt skoncentruje się także na realizacji usług dla klientów, którzy nie mogą przyjść do punktu a zadania zlecają przez telefon lub internet. Efekt pracy punktu – odebrane przesyłki kurierskie, wydrukowane foldery, wizytówki, oprawione dokumenty, listy ze skrytki adresowej – będą dostarczane specjalnym samochodem z logo MBE. Kierowca odbierze także przesyłkę od klienta, która zostanie od razu profesjonalnie zapakowana i wysłana pocztą kurierską. Dzięki temu rozszerzy się obszar działania punktu. Pracownicy będą mogli obsługiwać także firmy zlokalizowane poza centrum miasta. Ponieważ jest to jedyny tego typu punkt w Krakowie, Mariusz Loszek przewiduje, że popyt na tak świadczone usługi będzie duży. Potwierdza to doświadczenie działających już punktów MBE – w Warszawie na Ursynowie i w Centrum oraz w Katowicach, gdzie wiele usług także świadczonych jest na odległość. Nie jeżdżą tam jeszcze samochody z logo MBE, ale jeśli pomysł się sprawdzi, niewykluczone, że skorzystają z niego franczyzobiorcy pozostałych punktów.

Tuzin punktów MBE w tym roku

Z doświadczeń krakowskich korzystać będą także nowe punkty MBE. W lutym ruszyły punkty w Warszawie na Al. Solidarności i ul. Puławskiej. W chwili obecnej sieć tworzy sześć punktów. Według Pawła Klimka, dyr. ds. sprzedaży licencji, plany na ten rok obejmują przynajmniej podwojenie tej liczby.

Info: Mail Boxes Etc.


Kinga Wojciechowska, doradca we frnaczyzie
Kinga Wojciechowska
doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Drukarnia w Warszawie

przykro mi, ale baneru nigdy nie miałam okazje drukować... :(

3 wypowiedzi
ostatnia 16.12.2018
Drukarnia w Warszawie

no to pierwsza drukarnia jaka przychodzi mi na myśl to Polimax na Nowoursynowskiej. Skontaktuj się z nimi i poproś o wycenę - mają tam atrakcyjne ceny więc pewnie...

3 wypowiedzi
ostatnia 16.12.2018
Drukarnia w Warszawie

Szukam drukarni w Warszawie, która za przystępną cenę zajmie się wydrukiem baneru. Zalezy mi też na tym, aby przez cenę nie ucierpiała jakość tego wydruku. Pomocy :)

3 wypowiedzi
ostatnia 09.12.2018
Gdzie najtaniej zamówić banery reklamowe?

hej a może spróbuj z nimi, są bardzo elastyczni i swoje nadruki możesz dać i zaprojektować i wielkości różne i sposoby montażu :)

45 wypowiedzi
ostatnia 19.11.2018
Jaka drukarnia online?

Ja od dawna drukuje w AQRAT.pl. Bardzo fajna drukarnia, nie są online ale mają świetnych opiekunów, dopilnowują wszystkiego, doradza, poprawia pliki i mam zawsze wszystko...

45 wypowiedzi
ostatnia 31.10.2018
Jaka drukarnia online?

Ja jakoś nie mam przekonania do drukarni online, nie zawsze jakość jest dobra, wolę iść do sprawdzonej drukarni na mieście. Od razu widze co i jak itd.

45 wypowiedzi
ostatnia 30.10.2018
Reklama w social media

Oprócz social media warto również wybrać pozycjonowanie. Sama reklama w SM może nie wystarczyć, chociaż nie wiem z jakiej branży jesteś.

3 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
Jaka drukarnia online?

Polecam wpisać w Google Web-to-Print Wizytówki,ulotki a już niedługo zamawiam u nich kalendarze a wszystko w korzystnej(lepszej na razie nie znalazłem) i to wszystko z...

45 wypowiedzi
ostatnia 03.10.2018