Madonna dla partnera

Piątek
04.07.2008
Sklepy z odzieżą marki Madonna będą powstawać w miastach liczących co najmniej 50 tys. mieszkańców.
 

Przedstawiciele firmy MFService, generalnego dystrybutora marki w Polsce, zakładają, że w każdym mieście o liczebności powyżej 50 tys. mieszkańców powstanie co najmniej jeden sklep z luksusową odzieżą dla kobiet marki Madonna. Liczba nowo otwieranych sklepów zależy od sytuacji na rynku lokalnym - póki co, na rynku polskim działa siedem placówek partnerskich.

Potencjalny partner powinien dysponować kwotą od 35 do 150 tys. zł (w zależności od stanu technicznego i standardu lokalu), którą przeznaczy na wyposażenie i zatowarowanie salonu oraz dostosowanie wnętrza do wymagań dawcy licencji. Nawiązując współpracę z siecią, nie trzeba posiadać lokalu – firma na bieżąco jest informowana o powstających galeriach handlowych, jak również o zmianach w komercjalizacji obiektów już istniejących. MFService nie pobiera opłaty wstępnej, ale partner wpłaca co miesiąc kwotę o wartości równej 2 proc. obrotów netto na fundusz marketingowy. W zamian za przystąpienie do sieci otrzymuje m.in. wsparcie marketingowe, pomoc profesjonalistów w realizacji przedsięwzięcia, jak również po rozpoczęciu działalności. Jak zapewniają przedstawiciele sieci, inwestycja zwraca się po upływie maksymalnie dwóch lat od otwarcia salonu.

Znak towarowy Madonna znany jest od 10 lat – głównie na rynku niemieckim. Obecnie działają tam 32 salony firmowe marki i 37 sklepów partnerskich.

(awh)