Polacy coraz chętniej obdarowują bliskich biżuterią, kosmetykami albo użytecznymi drobiazgami. We wrześniowym numerze prezentujemy 12 pomysłów na sklep z biżuterią i upominkami. Ponadto otwieramy biuro podróży i własną agencję reklamową. Sprawdzamy, jak kryzys w gospodarce światowej wpłynął na majątki najbogatszych Polaków i jak dbać o ochronę znaku towarowego.
 

We wrześniowym numerze 9/2008 (43)

Temat numeru

Firma w prezencie
Polacy coraz chętniej obdarowują bliskich upominkami: biżuterią, kosmetykami albo użytecznymi drobiazgami. Gdy popyt rośnie, aż prosi się na niego odpowiedzieć.

W przeglądzie rynku opisujemy firmy: Sklepy Jubilerskie YES, Ada Plus, Oliver Weber, Kukartka, Galeria Prezentów, Villeroy&Boch, Nicole, Galeria Bukowski, Card Group, Taberna Saponaria, Organique oraz Mount Blanc.

Raport specjalny

Kreatywnie o pieniądzach
Reklama pomaga w walce o klienta, kreuje wizerunek i zwiększa sprzedaż. Sama w sobie jest też niezłym biznesem. Budżety na reklamę rosną co roku, więc założenie nawet małej agencji reklamowej może być dobrym pomysłem na biznes.

Moim zdaniem

Polska zasługuje na decyzje gospodarcze
- Wzrost PKB w pierwszym półroczu na poziomie 6 proc. to fantastyczny wynik. Nie powtórzymy go jednak ani w drugim półroczu, ani w przyszłym roku, głównie ze względu na pogorszenie w gospodarce europejskiej. Reformy strukturalne, które mogłyby ułatwić jego utrzymanie, pozostają w najlepszym przypadku w sferze planów zamiast w sferze decyzji - mówi Tomasz Kaczor, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego.

Jeszcze się rozleje, jeszcze się rozpaprze
- Surowce są tak drogie, że dla ich pozyskania znów opłaca się prowadzić wojnę - mówi Arkadiusz Słodkowski, wydawca miesięcznika Własny Biznes FRANCHISING.

Fakty trendy

Będzie więcej banków franczyzowych
Rośnie bankowa franczyza – wynika z raportu firmy doradczej PROFIT system, która zbadała rynek partnerskich placówek bankowych. Okazuje się, że w pierwszej połowie 2008 roku banki łącznie uruchomiły ponad 250 oddziałów prowadzonych na zasadzie franczyzy.

AIG Bank trzyma się mocno
Czy po ogłoszeniu wielomiliardowych strat i zagrożeniu podziałem, a nawet wyprzedażą majątku grupy AIG, polskie spółki amerykańskiego koncernu, m.in. AIG Bank oraz Amplico AIG, znajdą nowych właścicieli?

Postaw na siłaczy
Do niedawna właściciele Triceps.pl sprzedawali odżywki przez internet. Teraz budują sieć sklepów franczyzowych.

Topshop w Polsce
W październiku ruszy pierwszy sklep brytyjskiej marki Topshop. Licencję na otwieranie salonów w Polsce posiada firma Alshaya.

POF uwiarygodnia
Polska Organizacja Franczyzodawców przyjmuje nowych członków. Obecnie o członkostwo w POF ubiegają się firmy Cartridge World oraz Wars.

Ponadto informacje o firmach i sieciach: Lotos, eurobank, Alior Bank, Multibank, Pekao SA, PKO BP, Centrum Usług Prawnych, Eurotel, Szame, LOOKat, DDD, Sphinx i AmRest.

Własny Biznes

Interesy prowadzę na zimno
– Pamiętam z dzieciństwa, jak pracownicy urzędu skarbowego zabrali nam z domu krzesła, więc siedzieliśmy na skrzynkach. Ale w życiu ma się więcej niż jedną szansę – mówi Zbigniew Grycan, właściciel firmy Grycan – lody od pokoleń.

Moja firma

Egzotyka w biurze
Polacy coraz chętniej wyjeżdżają za granicę. Coraz częściej też odbywają podróże służbowe do egzotycznych krajów. A biura podróży zarabiają.

Liczymy kilogramy i pieniądze
Panuje moda na szczupłą sylwetkę, ale Polacy za nic na świecie nie chcą rezygnować z pierogów i schabowego. Specjaliści od walki z otyłością mają coraz więcej pracy,a klinika, w której leczy się nadwagę, może być dobrym pomysłem na biznes.

Steki menedżera

Z kopalni do SPA
– Dwa razy w tygodniu woziłem maluchem skórzane kufry i stojaki do win z Polski do Frankfurtu. Auto było wyładowane po brzegi, na dachu zamontowałem bagażnik, a za sobą ciągnąłem jeszcze przyczepkę. Tak wyglądał mój pierwszy samochód dostawczy – mówi Andrzej Partyka, właściciel firmy Parta.

Wzrośnie spadnie

Kiedyś rekiny, a dzisiaj?
Kryzys na światowym rynku finansowym nie ominął polskich krezusów biznesu. Po ponad rocznym okresie spadków ich portfele wyraźnie straciły na wartości. Czy w Polsce nastąpi wymiana elit gospodarczych?

Sytuacja wciąż niepewna
Największe spółki na warszawskiej giełdzie odrobiły w sierpniu część strat wywołanych bessą. Wciąż jednak pozostajemy pod silnym wpływem rynków zagranicznych i to w ich stronę będą zwrócone oczy inwestorów. A w Europie nie dzieje się za dobrze.

Sprzedaż nowych mieszkań wyhamowała
W drugim kwartale 2008 roku spadły ceny mieszkań na rynku pierwotnym – wynika z raportu opracowanego przez redNet Property Group.

Dobre rady

Pilnuj swoich znaków
Znak towarowy zarejestrowany w Urzędzie Patentowym uzyskuje ochronę prawną. Dzięki temu osoba uprawniona do znaku może wpływać na decyzje Urzędu Patentowego co do udzielania prawa ochronnego na znaki towarowe innych przedsiębiorców.

Lider na widelcu
W ciągu najbliższych trzech, czterech lat rynek gastronomiczny w Polsce osiągnie wartość 28 mld złotych. Kto zdobędzie pozycję lidera? Jaka strategia stanowić będzie o sukcesie firmy?

Katalog franczyz i systemów partnerskich

280 pomysłów na biznes
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748